reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s 5.1 zvukem

Monan (26)|26.12.2011 19:04
Zdravím. Mám problém s 5.1 reproduktory Genius SW?-HF 5.1 5050V2. Jedná se o to, že když dám přehrát jakýkoliv zvuk (mp3, film či hra), tak mi hrají pouze 2 přední reproduktory (center, subwoofer, rear repro nehrají). V testu zvuku (správce zvuku Realtek) hrají všechny repro. Mám MB Asus P8P67 PRO ?(rev 3.1?) a Windows 7 64 bit. V nastavení zvuku jsem snad zkoušel a prolezl vše. Předem děkuji všem za rady.
bayer (27)|6.1.2012 07:20
[quote=Monan;487248]Zdravím. Mám problém s 5.1 reproduktory Genius SW?-HF 5.1 5050V2. Jedná se o to, že když dám přehrát jakýkoliv zvuk (mp3, film či hra), tak mi hrají pouze 2 přední reproduktory (center, subwoofer, rear repro nehrají). V testu zvuku (správce zvuku Realtek) hrají všechny repro. Mám MB Asus P8P67 PRO ?(rev 3.1?) a Windows 7 64 bit. V nastavení zvuku jsem snad zkoušel a prolezl vše. Předem děkuji všem za rady.[/quote]

To není zas až takový problém,to je v pohodě.Důvod ? Protože ty mp3 / film / hra jsou v 2.0 zvuku.Strč tam originální DVD s filmem v 5.1 a budou hrát všechny.

Řešení ? Já mám v nastavení zvuku takovou záložku s tím Dolby II nebo něco tak ,a tam zaklikej + si přidej Bass Boost ;)

--> http://wow.gameteam.cz/radeon/dolby.png <--
Monan (26)|6.1.2012 09:23
Ano, všechny repro hrajou až v případě, že mám nějaký 5.1 zvuk. Například stáhl jsem si mp3 s 5.1 zvukem, ta mi ve všech repro nádherně hraje v prostorovém zvuku, nebo film, který má podporu prostorového zvuku mi také hraje ve všech repro. Zvláštní ale je, že před těmito repro jsem měl Genius sw 5.1 ht (ty původní 5.1 klasické geniusky, bohužel se rozbily). Ty původní jsem měl také připojené k aktuálnímu pc (myslím tím MB a OS co mám uvedené v tématu). Na nich jsem si přehrával ty samé mp3 a filmy, které jsou pouze ve stereo, ale hrály ve všech repro současně. Zvuk byl nádherný, nebyl nijak zkreslený a nepoužíval jsem žádné zvukové efekty či nějaké dodatečné nastavení. Teď k vánocům jakou náhradu jsem dostal repro uvedené v tématu s kterýmy mám bohužel takovýhle problémy. Stáhl jsem si nejnovější ovladače Realtek, zkoušel jsem i starší, ale výsledek pořád stejný. Jinak v záložce nastavení zvuku Dolby II nemám. Mám tam nastavení DTS, kde si nic nedá zaškrtnout, vyjma případu kdy mám nastavený pouze 2 repro, ale to mi je na nic. Co jsem četl, i na zahraničních fórech, tak mnoho lidí má stejný problém co já, ale nikde jsem se nedočetl žádného řešení.
Zeus(CZ) (318)|6.1.2012 22:30
U mě to řeší zaškrtnutí doplnění reproduktorů, viz obrázek.
5.1 output.jpg
Monan (26)|9.1.2012 00:20
[quote]U mě to řeší zaškrtnutí doplnění reproduktorů, viz obrázek.[/quote]

Jo to jsem zkoušel taky, ale zvuk vycházející ze zadních repro byl jakýsi zkreslený, prostě divný.
Dandy1994 (2)|23.2.2012 23:21
Mám úplně stejný problém,,, ze zadních reproduktorů jakýsi zkreslený zvuk,,,, zdá se mi,, jako kdyby hrály pouze výšky nebo něco podobného.... např zpěv tam není vůbec....