Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: PC se před login screenem resetuje.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Než naběhne výběr uživatelů v XP, tak se PC resetuje. Nouzový režim funguje normálně. Před týdnem mi odešel zdroj, dnes jsem koupil nový, úplně stejný, ale PC nenaběhne do windows. Vše je snad zapojeno správně...
    Naposledy upraveno uživatelem TondaBobr: 27-12-2011 v 18:38
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Zkontroluj v biosu napětí, zda odpovídá 12V, 5V, 3,3V atd. zda máš zapojený 4pin napaječ na desce u procesoru (ale to by asi nejelo vůbec-nezkoušel jsem). Nebo v nouzáku HWMonitor na kontrolu teplot a napětí. Reset biosu není naškodu. Nebo vadný zdroj pokousal nějaký čip popř. odešel kondenzátor na desce. Možností je víc Třeba zkusit jinou grafiku, zda to neodnesla, když odešel zdroj.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Tak napětí mám 3,41, 5,16 a 12,49 v biosu. To je moc? A jestli jo, tak jak to mám snížit? Bios jsem resetl, stále nic. 4-pin mám zapojený. HDD jsem měl předtím zapojený do jiného PC s Nvidií, tady je ati. Už jsem chtěl formátovat, ale na CD obrazovce mi nefunguje USB klávesnice, nechápu...

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2010

Víš kolik si měl napětí předtim? Zkus to sním ale pochybuju. Neni to zdroj novější výroby?

Občasný diskutér Avatar uživatele kolecko
    Registrace
    Nov 2007

Skus, ci ti nabehne VGA rezim. Ak ano, problem bude zrejme v grafike.
    Ak nie, skus v nudzovom rezime postupne vypinat servisy, co nie su od MS, napriklad Avast, NOD, ....
    Pripadne pouzi program autoruns for windows, ale rob veci rozumne, mozes si znefunkcnit system uplne.

Kazdopadne by po tolkych neuspesnych restartoch nezaskodil chkdsk c: /f

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Režim VGA taky nenaběhne. Zkusím teda procesy a ten program.
    Naposledy upraveno uživatelem TondaBobr: 27-12-2011 v 20:16

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Je to HDD problém, protože když HDD připojím k jinému PC, tak ten se taky restartuje, takže formát.

Občasný diskutér Avatar uživatele kolecko
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od TondaBobr Zobrazit příspěvek
    Režim VGA taky nenaběhne. Zkusím teda procesy a ten program.
    Pozor, ak nevies co robis cez autoruns mozes naozat zlikvidovat system, skus najskor msconfig, alebo ccleaner/moznosti/po starte.

EDIT> aha uz je to pase, tak nic

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

No tak to HDD problém asi nebyl... Po formátu HDD normálně fungoval v druhém PC a v tomto PC to blbne i s jiným HDD, tak kde může být problém?:X Myslíte, že to může být zdroj, když je dnes kupovaný?

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

1) Nevíme jakého se to vůbec týká počítače! (sakra jak vůbec může někdo napsat dotaz a neuvést to?!) To samé o zdroji..

2) Jak v současnosti "blbne" PC ? (s tím formátovaným diskem)

3) Rady ohledně "kontroly napětí" jsou k ničemu (pokud se to neměří multimetrem přímo v PC)..

Nejspíš je to špatným nastavením IDE / SATA disku po resetu biosu a podobně, ale víc můžeme říct, až odpovíš na první a druhý bod..

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od TondaBobr Zobrazit příspěvek
    Tak napětí mám 3,41, 5,16 a 12,49 v biosu. To je moc? A jestli jo, tak jak to mám snížit? Bios jsem resetl, stále nic. 4-pin mám zapojený. HDD jsem měl předtím zapojený do jiného PC s Nvidií, tady je ati. Už jsem chtěl formátovat, ale na CD obrazovce mi nefunguje USB klávesnice, nechápu...
    Napětí je v pořádku desetinky navíc nejsou na závadu. Hlavně by vadilo menší napětí o desetinky. Kontrola napětí po naběhnutí windows nějakým programem by byla také žádoucí + test RAMek z bootovacího média. Dodat komplexní informace o sestavě PC jak píše Speedsnail.
    Naposledy upraveno uživatelem Rendl2: 27-12-2011 v 21:28

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Amd athlon 3800+
    Asus M2N-SLI deluxe
    MSI R4670-MD1G, 1GB DDR3
    WESTERN DIGITAL Caviar SE 160GB
    4GB kingston 667Mhz ram
    EC 450W

No počítač se pustí, a když se má objevit windows xp přihlašovací obrazovka, tak se restartuje.

Registrace
    May 2006

1) Koupě zdroje Eurocase je principielně špatná (je to nekvalitní redukce z 230V na 12V a né zdroj). Ač s problémem nejspíš nesouvisí, nebylo by od věci ho (např bez udání důvodu do 14 dnů) vrátit a vzít v dané cenové relaci alespoň relativně kvalitní Seasonic OEM 350W. (případně i lepší zdroj, pokud bys ho plánoval nechat do další sestavy).

2) Máš v biosu u disku nastaven IDE Legacy mode? Pokud ne, máš v instalačce XP integrované SATA drivery? (pokud je disk sata)

3) Restartuje se "natvrdo" nebo hlásí něco o tom, že nemůže nabootovat?

4) Instalace XP na ten disk proběhla bez problémů? Máš možnost vyzkoušet třeba liveCD linuxu?

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

O EC vím, ale počítač mi na něm 4 roky normálně fungoval a teď už mi to je nějak jedno, jen chci, aby se dal pustit. Jinak jak poznám ten legacy mod? A u instalačky xp asi nic nemám, je to jen původní CD.

Restartuje se natvrdo.

Instalace proběhla bez problémů. Po linuxu se podívám.
    Naposledy upraveno uživatelem TondaBobr: 27-12-2011 v 21:50

Registrace
    May 2006

Hm ten tvrdej restart se mi nelíbí :-/

No v biosu žádná položka na nastavení AHCI/IDE modu neni, takže tim to asi nebude.. Momentálně mě nic dalšího nenapadá, počkáme jestli se nepřidá někdo další se zázračnym nápadem.

Každopádně, kdybys mohl vyzoušet jinej zdroj, nebylo by to od věci..

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Problémy s PC (HW/SW): forum nebere Login: P<Ç>r@zy
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-10-2013, 22:40
  2. Zmeneny login?
    Od Tomacos v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 26-01-2011, 00:17
  3. Windows 7: 7 login do černé obrazovky