reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus EEE PC - problém s BIOSem

fibrilia (1)|28.12.2011 19:30
Zdravím,
vlastním rok starý ASUS EEE PC 1015PD a po roce používání jsem se rozhodl, že upgraduju RAMku z původních 1GB na 2GB. http://www.alza.cz/patriot-2gb-so-dimm-ddr3-1333mhz-cl9-signature-line-d267452.htm Bohužel při prvním zapnutím netbooku s touto RAMkou nenavázala žádná reakce a svítila jenom kontrolka zapnutého PC. Zkoušel jsem to několikrát vypnout a zapnout ale bezvýsledně. Tak jsem vrátil původní 1GB RAMku a upgradnul jsem BIOS přes ASUS utilitu ve woknech. Po následnem restartu PC jsem se už nemohl dostat do woken... Ta samá situace se opakovala i potom co jsem tam dal zase tu 2GB RAMku. Hned na začátku načítaní Windowsů mi problikla modrá obrazovka a na to hned restart PC a celá scéna se znovu opakovala... Nevím čím to je... Za každou kloudnou odpověď budu rád.
Rendl2 (501)|29.12.2011 16:13
Kloudnou odpověď neumím, ale zkusil jsi resetovat bios?
r34ktor (7477)|29.12.2011 17:39
První chybou byl výběr modulu - řada 101x si moc nerozumí s dual rank moduly (ale třeba to opravily nové BIOSy).

Co je týče BSOD, bylo by dobré vidět její obsah. Zakaž automatické restartování při selhání systému, opiš (ofoť) chybovou hlášku a vlož ji sem.