reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Express card 2x firewire 1394a - externí napájení

Neregistrovaný (0)|28.12.2011 20:46
Tazatel: Martin

Znění dotazu: Pro stahování DV z D8 kamery jsem si pořídil tuto rozšiřujíící kartu http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=3913 spolu s redukcí do USB. Po připojení k NTB to nefunguje. Nehlásí se přes tuto kombinaci připojená ani D8 kamera ani externí HDD. Na boku karty je konektor pro napájecí adaptér DC 12V/1A (který nebyl součástí dodávky). Znamená to, že karta pracuje pouze když má své dodatečné napájení? Myslel jsem, že tímto konektorem se může napájet jen zařízení připojené k FW konektoru karty, které nemá svůj vlastní externí zdroj. Předem děkuji za radu komukoli, kdo má s tímto nějakou zkušenost. Nerad bych přikupoval další zbytečný krám, abych pak zjistil, že to můj problém stejně neřeší.
r34ktor (7477)|29.12.2011 02:40
Problém bych viděl v redukci ExpressCard > USB. ExpressCard totiž implementuje rozhraní PCI Express a USB. Řadič DIGITUS DS-31201-2 používá čip VIA VT6315, což je PCI-Express 1394 Host Controller. Ke své činnosti tedy vyžaduje PCI Express sběrnici. Adaptéry ExpressCard na USB ovšem propojují pouze USB rozhraní, takže řadič pochopitelně nemůže fungovat.
Neregistrovaný (0)|29.12.2011 13:37
Díky za vysvětlení; toto by mohli prodejci uvádět v popisu zboží a bylo by předem jasno.
r34ktor (7477)|29.12.2011 17:26
Seriózní prodejci to v popisu zmiňují.

Řešením tvého problému je např. Pinnacle Studio MovieBox HD (=Pinnacle+Studio+MovieBox+HD"]ceny).