reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Home Server 2011

Pettr335 (56)|28.12.2011 22:17
Prosím o radu pro Microsoft Home Server 2011. Nastavení - vzdálený webový přístup hlásí chybu:

1. V síti je pravděpodobně více směrovačů.
Vsíti může být více než jedno zařízení s možnostmi směrování, které brání produktu Windows Home Server 2011 ve správném nastavení správného směrovače. Tato situace může nastat když více zřízení, jako jsou modemy, bezdrátové přístupové body a širokopásmové směrovače, nepracují společně správně.

2. Vzdálený webový přístup k serveru je zablokován.
Je možné, že některé směrovače nebudou se serverem správně fungovat. Navštivte web podpory výrobce směrovače a ujistěte se, zda je ve směrovači nainstalován nejnovější firmware.
Někteří poskytovatelé přístupu k Internetu blokují porty TCP 80 a 443, aby zákazníkům zabránili ve vzdáleném přístupu ke službám hostovaným ve svých sítích. Další informace získáte u poskytovatele přístupu k Internetu.


Připojení O2, do modemu XAVI X8122R z tohoto do routeru TL-WR541G\TL-WR542G a z tohoto do PC se serverem a dalších pc. Server nemám v XAVI, protože má jen 4 porty a já potřebuji připojit více PC s WIFI, což XAVI nemá. Díky za radu jak odstranit tyto chyby, nebo třeba nějaký návod podle čeho postupovat či se řídit při nastavení.
zsdx (2098)|28.12.2011 22:24
Na zkousku ho dej do toho Xavi, pokud to pojede, budes muset dle rady 2 provest premapovani portu 80 (http) a 443 (https) pres obe zarizeni az k serveru. Hledej port-forwarding ve webovem rozhrani obou zarizeni.
Pettr335 (56)|28.12.2011 22:45
Zkouším to teď přímo přes modem, ale hlásí to chybu:

2. Vzdálený webový přístup k serveru je zablokován.
Je možné, že některé směrovače nebudou se serverem správně fungovat. Navštivte web podpory výrobce směrovače a ujistěte se, zda je ve směrovači nainstalován nejnovější firmware.
Někteří poskytovatelé přístupu k Internetu blokují porty TCP 80 a 443, aby zákazníkům zabránili ve vzdáleném přístupu ke službám hostovaným ve svých sítích. Další informace získáte u poskytovatele přístupu k Internetu a


- Technologie UPnP není ve směrovači povolena. Nastavení technologie UPnP je ve směrovači vypnuté nebo směrovač nepodporuje technologii UPnP vyžadovanou k automatickému nastavení přesměrování portů ve směrovači.

Vím, že bych měl povolit UPnP v modemu, zkoušel jsem to, ale nevím přesně ve které službě a jak. Vždy jsem došel k něčemu s čím jsem si nevěděl rady.