reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router s print serverem

@NUB!5 (81)|28.12.2011 23:02
Dobrý den,

mám jednu nejasnost ohledně routerů s integrovaným print serverem, proto se obracím na fórum s prosbou o vysvětlení či objasnění. Potřeboval bych vědět, zda při zapojení libovolné tiskárny přes USB do routeru s integrovaným print serverem bude tato tiskárna viditelná a použitelná pro všechny počítače v dané síti, či jestli by v takovém případě musela být síťová i tato tiskárna (tedy vybavená síťovou kartou a ethernetem připojeným k routeru).

Předem děkuji za objasnění,
Adam
|Mio| (1333)|29.12.2011 09:22
Celkem divna nejasnost, ale aby bylo jasno, hlavní funkcní print serveru je to aby z z jakékoliv tiskárny udělal síťovou, tedy zpřístupnil ji do celé sítě, případně vybraným počítačům/uživatelům v síti. Tato funce je určena hlavně pro tiskárny které ji v sobě nemají integrovanou a mají možnost připojení pouze USB/LPT.
@NUB!5 (81)|29.12.2011 11:35
[quote=|Mio|;487651]Celkem divna nejasnost, ale aby bylo jasno, hlavní funkcní print serveru je to aby z z jakékoliv tiskárny udělal síťovou, tedy zpřístupnil ji do celé sítě, případně vybraným počítačům/uživatelům v síti. Tato funce je určena hlavně pro tiskárny které ji v sobě nemají integrovanou a mají možnost připojení pouze USB/LPT.[/quote]

Děkuji za odpověď, já si představoval, že to tak asi bude fungovat, jen jsem se potřeboval ujistit :-)
zsdx (2098)|30.12.2011 10:20
[quote=@NUB!5]..libovolné tiskárny přes USB do routeru[/quote]

Spojeni slov libovolne a USB mi nahani husi kuzi. Vetsinou ma vyrobce seznam kompatibilnich tiskaren.
|Mio| (1333)|30.12.2011 19:02
No az tak bych se toho nebál, obzvlásť u těch kam se dá nahrát alternativní firmware.

A u těch ostatních jde většinou taky o firmware na bázi linuxu s p910nd nebo podobným směrováním komunikace na USB, tudíž skoro "univerzálni", ale s velkou rezervou a spoustou vyjímek.

Je fakt ze je lepší když plánovaná tiskárna je v seznamu kompatibilních k danému print serveru/routeru.