reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zasekávání PC

oveckyn (2)|28.12.2011 23:30
Zdravím
Mám takový problém s tím že se mi zasekává pc ať už jde o načítání windows (nebo přímo v něm ), složek, souborů, internet, atd., a nemusí to být pouze při načítání zasekává se už skoro furt navíc mi nějak přestala reagovat wifi a chce to po mě pouze připojení přes kabel. (nevím jestli to s tím může souviset). Zkoušel sem smazat registry projel sem to několikrát antivirem nic nepomohlo takže se ptám tady jestli někdo nevíte co by s tím mohlo být ?

Jinak mám notebook Acer Aspire 7745G
Proc.: Intel Core i5 2.26GHz
Paměť: 4 GB
Gaf.: ATI Mobility Radeon HD 5650 1GB
Rendl2 (501)|29.12.2011 17:32
Rozdělat vyčistit, přepastovat chladiče, resetovat bios. Pak laborovat dál.
speedsnail (4876)|29.12.2011 17:38
No vrtat se v zánovním ntb (pravděpodobně v záruce) mi nepřijde jako dobrá rada..

Nejdřív bych rozhodně zkusil opravu systému z instalačního CD, checkdisk či rovnou ntb přeinstalovat.. Systém může být rozhozený.
Co se týká HW, tak takhle se může projevovat poškozený HDD, zkus se podívat na jeho stav v HDTune (položka health a pak test povrchu).
Rendl2 (501)|29.12.2011 17:47
[quote=speedsnail;487716]No vrtat se v zánovním ntb (pravděpodobně v záruce) mi nepřijde jako dobrá rada..

Nejdřív bych rozhodně zkusil opravu systému z instalačního CD, checkdisk či rovnou ntb přeinstalovat.. Systém může být rozhozený.
Co se týká HW, tak takhle se může projevovat poškozený HDD, zkus se podívat na jeho stav v HDTune (položka health a pak test povrchu).[/quote]

Všichni neradí jen dobře. Jen jsem chtěl rozhejbat diskusi, když nikdo z odborníků nereagoval. Pravda, že pokud je v záruce, tak bych ho jen zanes do prodejny, ať se snaží tam.:)
oveckyn (2)|29.12.2011 21:32
[quote=speedsnail;487716]No vrtat se v zánovním ntb (pravděpodobně v záruce) mi nepřijde jako dobrá rada..

Nejdřív bych rozhodně zkusil opravu systému z instalačního CD, checkdisk či rovnou ntb přeinstalovat.. Systém může být rozhozený.
Co se týká HW, tak takhle se může projevovat poškozený HDD, zkus se podívat na jeho stav v HDTune (položka health a pak test povrchu).[/quote]

Dík za radu v HDTune se mi v té položce Health nic neobjevilo ale test sem udělal a HDD by měl být v pořádku jo a k tomu zasekávání vždy to píše že program,složka, cokoli neodpovídá
DennyZuko (21)|29.12.2011 22:35
Já měl na svém starém NB (GX701X -> Core 2 duo, Nvidia 9600m GT 512 ram) poněkud jiný problém. Při instalaci Win 7 Ultimate 64bit ale i jakýchkoli jiných verzí OS Win 7 mi naprosto náhodně zamrzával. Někdy vydržel i hodiny ok (celé WoW raidy v poho), někdy zamrzl i 2-3* po sobě hned po startu.. Zamrzl tak, že se prostě myš přestala hýbat a NB absolutně na nic nereagoval. Pomohlo až tvrdé vypnutí (4sec držet on/off tlačítko). Po relativně krátkém prostudování diskuzí na internetu jsem tak nějak vyrozumněl, že (hlavně se to ale asi týká starších nb) notebooky asi tak nějak často mívají s Win 7 problém. V mém případě snad nějáká forma nekompatibility nebo co.
No vyřešil jsem to radikálně koupí nového stolního PC a zatím (klepu na dřevo) vše šlape bez chybičky jako hodinky.. Na NB jsem si hodil Win XP Pro 64bit jakousi eng verzi, na kterou jsem hodil češtinu (výsledek je, že půlka OS je česky, půlka v eng), ale co už, zatím NB šlape zase jako hodinky.