reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermalta​ke VK90001N2Z Element T

Argo37 (63)|29.12.2011 10:40
Zdravím. Ještě v létě jsem si nechal sestavit PC z komponent u CZC, protože jsem díky pracovnímu vytížení neměl dostatek času na kompletaci doma. PC běžel bez problému až do jednoho dne v listopadu, kdy mi kleknul zdroj ( jen pro zajímavost to byl Seasonic S12 520w Bronze 80+ ) , což mě samo jednak překvapilo, ale hlavně mi to přidělalo dost komplikací s nastávající reklamací.

Abych to zkrátil, tak po x telefonátech jsem se konečně dozvěděl jaký je stav PC a v jaký fázi je reklamace. Zdroj byl jak jsem předpokládal vadný s neopravitelnou vadou = výměna, ale co mě úplně rozsekalo, bylo info o tom, že při přepravě byl můj case ( Thermaltake M9 ) nevratně poškozen a že se mám zkontaktovat s technikem a domluvit s ním výběr náhradního. Tak jsem to udělal a vybral jsem tenhle : Thermalta?ke VK90001N2Z Element T.

Ve specifikacích měl celkem zajímavý parametry spolu s tím velkým 230mm červeným Led horním ventilátorem + klasika 120mm na zadní pozici. Pak měl v popisu ještě možnost volitelný velikosti ventilátoru na bočnici a do přední pozice ( bok 1x230mm anebo 1x120mm a přední buď 2x120mm a 140mm nad sebou nebo 1x230mm ), tak je to alespoň na oficiálních stránkách výrobce v popise produktu ( http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1407&ID=1877 ).

No a teď konečně se chci dostat k jádru pudla. Můžete mi někdo poradit vhodnou dvojci/trojci oněch dalších entilátorů? Já sám bych asi dal jenom 230mm do tý bočnice ( nejspíš nepodsvícenou, takže klasiku v černý barvě ) a do přední pozice taky jenom 1 ventilátor a to asi taky 200mm. Jednak jsou celkem tichý a dost dobře to uchladí.


A pak ještě jedna prosba. Koukal jsem na pár on-line shopů a ve velikosti 230mm toho na výběr moc není, tak kdyby jste mi hodili i nějaký ten odkaz na zajímavý kousek této velikosti. Předem díky všem za pomoc a odpověď.
pl4toon (1)|4.1.2012 10:40
Hello. Tak tohle by mě celkem zajímalo taky. Mám od vánoc nový chladič na CPU (Noctua NH-D14), kvůli kterému teď nemůžu dovřít boční kryt a mám v plánu teď někdy v lednu koupit právě tento case.

Mohl bys mi prosím pak napsat, kolik cm zabere do hloubky ten větrák na bočnici? S tím novým chladičem potřebuji min. 195 mm a tento case má 210. Nerad bych se ocitnul před stejným problémem jako teď :) A ten větrák z boku by se mi právě hodil, protože moje grafika dělá v bedně celkem peklo.