reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojení 2 AP

kowaltsky (46)|29.12.2011 22:06
zdravím,
Máme doma připojený O2 ADSL pomocí Zyxel Prestige 660HN-T3A běžící v bezdrátovém režimu.
Problémem je, že bezdrát není dostatečně silný > v některých místnostech to padá.
Doma jsem vyštrachal starší OvisLink WL-5460AP a chtěl bych to bezdrátově spojit se Zyxelem a následně zařízení umístit do prostor s horším signálem.
Ale vůbec nevím jak na to.
Když OvisLink WL-5460AP připojím přes kabel k PC a otevřu nastavení OvisLinku, tak na mě vybafne halda možností a netuším co a jak dál.
Prosím bych někoho zkušeného, ochotného aby mi udělal návod, jak tyto dvě zařízení donutit spolupracovat.
Jsem začátečník, takže prosím detailně.
Děkuji
mech13 (5526)|29.12.2011 22:18
no hlavne to co si asi ted predstavujes ze potrebujes je repeater - opakovac signalu... ale co je nejjednodusi a asi pro tebe to pravy je obycejny AP pripojeny kabelem k modemu...

Takze - modem zustane jak je. do neho zapojit kabel, natahnout ho tam, kde bude umisteny ovis. Ovis nastavit do modu AP, asi bude rozumne vypnout DHCP a NAT, vytvorit wifi sit s jinym nazvem a treba se stejnym heslem jako je na modemu

ja to mam doma prakticky stejne, modem mam 192.168.1.1, ovisa jako dalsi AP s IP 192.168.1.2

Jeste v Mode - AP - Setup - Security nastavit heslo... Idealne WPA2 PSK - AES
AP.png Setup.png TCPIP.png
kowaltsky (46)|29.12.2011 22:33
ano, kabelově by to bylo nejjednoduší, ale nemám jak jej natáhnout.
Vrtat do zni se mi moc nechce, dům je otce, já mu jen zprostředkovávám net - nemluvě o tom, že by se muselo provrtat docela dost silných zdí
|Mio| (1333)|29.12.2011 22:50
Zyxel neumoznuje WDS a nelze k nemu pripojit jakekoliv zarizeni bezdratove v rezimu repeater.

Takze bud kabel, nebo 2 dalsi zarizeni, jedno jako klient a druhe ako AP