reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení rozlišení obrazovky notebooku HP 6820s

hanicka9 (2)|30.12.2011 16:35
Dobrý den moudré hlavičky. Chtěla bych se dotázat na problém týkající se nastavení rozlišení monitoru na mém notebooku HP 6820s "MS Windows 7 ultimate 64-bit,Intel Core2 duo CPU T5470 1,60GHz 1,0GB RAM".
Měla jsem problém s noťasem a musela jsem si nechat nainstalovat nově windows 7, ale bohužel vznikl problém, který nemůžu vyřešit a to, že předešlé maximální rozlišení na mém notebooku před novou instalací bylo 1400 něco x na něco a momentálně když dám "Upravit rozlišení zobrazení" tak maximální rozlišení co jde dát, je 1152x864. Je ještě někde jiné nastavení než "Vzhled a Přizpůsobení" pač tam jsem jiné nastavení rozlišení nenašla? Když dám "Otevřít Ovládací panely_upravit rozlišení zobrazení" tak jsem měla v rolovačce Zobrazení: více možností na výběr než mám teď. A tady si myslím, že bude problém, pač takový název:Obecný monitor PnP…. Jsem tam určitě napísmenkovaný neměla. Momentálně je tam jen jeden na výběr a to 1.Obecný monitor PnP na standardní grafický adaptér s rozlišením VGA? Když dám "Upřesnit nastavení_Zobrazit všechny režimy" tak max co tam je na výběr je již zmiňovaných 1152x864,true color. Dle Windows Update jsem postahovala co se dalo a už nejsou dostupné žádné aktualizace,jediné co tam zbylo tak Volitelné aktualizace a to Jazyková sada pro angličtinu a dalších 33 zemích, což jsem neinstalovala, pač se domnívám,že to je jen překlad, tak já nevím. Zkoušela jsem i „v Rozlišení zobrazení_Upřesnit nastavení_Adaptér kliknout na vlastnosti“ a dát Vyhledat automaticky aktualizovaný software ovladače a nic. Instalační CD k HP notebooku bohužel nemám. Zkoušela jsem i HP stránky, ale na tento typ notebooku jsem nenašla co by mi pomohlo ke stažení vyřešit tento problém,pač standartně tento notebook nemá windows7 ultimate 64. Nevíte PROSÍM PROSÍM někdo co s tím, abych docílila opět rozlišení 1400 něco x na něco? Předem velmi děkuji za Vaše odpovědi
zsdx (2098)|30.12.2011 17:02
'Reklamuj' u toho, kdo ti instaloval ty Win7! Je to spatne odvedena prace (za kolik vlastne?).

Oficialni stranky HP maji pro HP Compaq 6820s pouze ovladace pro XP a 32bit Visty, s Win7 totiz nebyl prodavan. Dle specifikaci se muzes nekde pokusit sehnat ovladace pro Radeon X1350, ale usetrim ti praci - u AMD/ATi je nehledej ;)

//Moje skromne doporuceni je nainstalovat verzi Windows dle licencniho stitku na notebooku. Navic mam takove tuseni, ze Win7 Ultimate nejsou zakoupene.
hanicka9 (2)|30.12.2011 17:18
Děkuji za odpověď. Instaloval mi to známý a s tímto si už nevěděl rady. A nemohl by jste mi prosím poradit, kde daný ovladač Radeon X1350 mohu sehnat? A nebo jakým jiným způsobem bych mohla tento problém vyřešit? Jsem už vcelku bezradná a nevím si s tím sama rady. Proto bych byla velmi vděčná za nějakou radu od zkušenějšího :-)