reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Taktování i5 2500K

funn3r (46)|30.12.2011 18:07
Dobrý den, už jsem jednou úspěšně díky vašim radám taktoval svůj core2quad.
Ale kvůli nedostatečnému výkonu jsem byl nucen investovat do nového železa.
A opět bych potřeboval trošku píchnout ohledně taktování CPU.

CPU : i5 2500k
MB : ASUS P8P67 LE B3
ZDROJ : Fortron 700W epsilon 80+
RAM : ADATA XPG Gaming Series V2 8GB
CPU FAN : Gelid Solution Tranquillo rev.2
FANS : 1x zepředu 120 mm a 1x zezadu 120mm

Nějak jsem se prokousal biosem, nahrál nejnovější atd.
Vypnul všechny ty ECO vymoženosti co snižují takt procesoru.
A dostal jsem se k samotnému taktování, ale zasekl jsem se u jedné věci a to jestli mám zvyšovat násobič a nebo Bus speed. Byl bych rád kdyby mi někdo poradil.
elpsycho (1602)|30.12.2011 18:12
Jedině násobič, sběrnici nech jak je, šla by maximálně o pár MHz a bylo by z toho víc problémů než užitku.
funn3r (46)|30.12.2011 18:15
Díky, a ještě jsem se chtěl zeptat, teď jsem dosáhl 4ghz, ale jak to vlastně funguje ? Když je jedno jádro zatížené tak se ostatní jádra nastaví na ty 4ghz. Protože když zapnu CPU ID tak po naběhnutí OS mám třeba jen 1,6 ghz ale když pustím OCCT tak to vyletí zase na 4ghz. Potřeboval bych vědět jak pracuje to zvyšování taktů.
funn3r (46)|30.12.2011 19:24
Tak jsem z 4,0 presel na 4,3 a pak na 4,5 Ghz a teplota se drzi po 20min v OCCT max na 62 C a voltage max 1,38 V. Mám jít dál ? Snizit trosku voltage abych ho neupek a zkusit 4,8 ghz ?
slizrs (11)|7.1.2012 14:47
[quote=funn3r;487865]Tak jsem z 4,0 presel na 4,3 a pak na 4,5 Ghz a teplota se drzi po 20min v OCCT max na 62 C a voltage max 1,38 V. Mám jít dál ? Snizit trosku voltage abych ho neupek a zkusit 4,8 ghz ?[/quote]

Kdykoliv jsem testolal hranice taktu, tak jsem nejprve taktoval se zakladnim napetim. Az prestane byt procesor stabilni, zacnes napeti lehce zvysovat. Osobne ale tohle neuznavam a to obzvlast pro to, ze presne tenhle kus kreminku mam doma a planuju ho taktovat tak nejdriv za rok, protoze skutecne nevim k cemu ti 4.5ghz je? Zatim jsem nehral hru ktera by vytizila procesor prez 60% a o zbytek jak vsichni vime se stara ve hrach grafika. Navic s box chladicem je zvysovani napeti dost nerozumna zalezitost, zbytecne chudaka pict. Je to jen ciste muj nazor, ale sam si zvas, jestli chces takt z nejakyho uzitecnyho duvodu nebo jen abys mohl rict: ,,Mam doma 5Ghz Core i5!" ???