reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HTPC do 5.000,-

goliash (2)|31.12.2011 16:38
Zdravím, už jsem prostudoval snad všechny multimediální krabičky a u každé narazím na něco, co neumí. Proto jsem se rozhodl to celé vyřešit malým počítačem a chtěl bych požádat o doporučení nějakých komponent. Moje požadavky: výstup HDMI, ale i analog,bezproblémové přehrání videa v HD, aby to nějak rozumně vypadalo, ale nemusí to být úplně malé, a samozřejmě co nejmenší spotřeba. Disk nemusí být nikterak velký. Stejně počítám s tím, že to budu krmit po síti z hlavního PC. Mechanika tam zatím také být nemusí, ale do budoucna bych tam chtěl připojit BD. Je mi jasné, že cenová hranice je šibeniční, ale přesto by mne zajímalo, zda se za ty peníze dá vůbec něco kloudného postavit. Díky moc za každý názor.
mech13 (5526)|31.12.2011 17:09
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1AN40115Z1010XJJ0118BC01

plus litr na bednu, disk bych radil neco starsiho za par stovek, protoze nove by ted stal tolik, co polovina sestavy...

Atomy/Zacate bych moc nedoporucoval, ale slo by to i s nema
speedsnail (4876)|31.12.2011 17:12
Tak vnitřnosti + bedna. Je to do 5k ale bez disku. Ten tam při dnešních cenách prostě nedáš.. Dal bych do toho nějaký starý 40-80Gb kousek na systém a datový disk případně dokoupil až ceny spadnou zpátky do normálu. A zatím fungoval na síti.

Pokud vyžaduješ nativní USB3.0, tak přidat na H67 desku
mech13 (5526)|1.1.2012 13:16
Rozdil mez tim co jsem daval ja a speed je v desce - speed ma s DVI, na HDMI by stacila redukce ale je otakza, jestli pak pojede zvuk... jestli potrebujes HDMI i se zvukem, tak radsi hledej desku primo s HDMI konektorem

//ikdyz mam biostar 780G, kde po pouziti redukce DVI->HDMI jede i zvuk... bylo by potreba to overit
speedsnail (4876)|1.1.2012 14:28
Tak to se přiznám že jsem i trochu přehlédl.. Byla by lepší deska přímo s HDMI.
goliash (2)|1.1.2012 16:14
Výborně. Díky pánové za rady. Určitě se nechám inspirovat.