reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Android po připojení k domácí wifi nenačítá stránky

Pokinator (7)|3.1.2012 14:04
Dobrý den,

mám problém s domácí wifi síti (modem Linksys WAG 120N ) Jakmile se připojím s jakýmkoliv androidem, tak se mi stránky s internetem nenačítají (ostatní zařízení jako notebooky nebo můj starší telefon HTC Touch Diamond 2 fungují správně). Proto se ptám jak bych měl správně nastavit parametry wifi routeru, aby vše fungovalo tak jak potřebuji. Přikládám obrázek, jak mám vše nastaveno(zabezpečení WPA2 personal, MAC filtrace vypnuta). Podotýkám, že jsem měnil i nastavené kanály i různá zabezpečení, ale bez úspěchu.

Chci ještě dodat, že v restauracích, či kavárnách se telefon připojí a stránky načítá, takže spíš vidím chybu někde u mého nastavení v modemu.

Předem děkuji za Vaše rady.



IP config z androidu:
Zoidik (1405)|3.1.2012 14:36
Zkoušel jsi vypnout B/G mixed a nechat pouze G? Případně zkus jiný prohlížeč v telefonu. IP se ti přiděluje automaticky nebo ji máš nastavenou v telefonu pevně?
Pokinator (7)|3.1.2012 14:54
[quote=Zoidik;488258]Zkoušel jsi vypnout B/G mixed a nechat pouze G? Případně zkus jiný prohlížeč v telefonu. IP se ti přiděluje automaticky nebo ji máš nastavenou v telefonu pevně?[/quote]

Ano všechny tyto varianty sem zkoušel, Ip se přiděluje automaticky, pokud se nepletu, když sem v telefonu zadal statickou pevnou IP, tak sem se nepřipojil vůbec...ale to bude asi spíš tím, že nejspíš neumím v modemu vytvořit pevnou ip...
Zoidik (1405)|3.1.2012 14:59
[quote=Pokinator;488263]v modemu vytvořit pevnou ip...[/quote]

To nastavíš pouze na koncovém zařízení. Buď přidělování DHCP (v případě PC teda), nebo nastavíš přímo adresu (tak to mam doma u pevných PC). PC máš nastavena jak? Taky na automatické přidělaní IP adresy? Počítačům bych nastavil adresy napevno (doma jsem míval čas od času konflikty, takže jedno PC se nepřipojilo do sítě vůbec). Zkusil jsi jiný prohlížeš?

[OT]Já mám Nokii N8 a nemám problém. Symbian :inlove[/OT]
r34ktor (7477)|3.1.2012 15:00
Model telefonu? Nemáš na routeru nastaveno filtrování dle MAC adresy?
Zoidik (1405)|3.1.2012 15:01
[quote=r34ktor;488267]Model telefonu? Nemáš na routeru nastaveno filtrování dle MAC adresy?[/quote]

[quote]MAC filtrace vypnuta[/quote]

Ale pravda je, že bych zkusil upgrade SW telefonu
|Mio| (1333)|3.1.2012 15:45
Panebože co to vymejslite, nejde internet a proto zkouset upgrade firmware telefonu? To je jako kopat brambory zbijeckou.

Problém: Nejde net

1. Funguje DHCP? - Odpověď ANO - Tedy vylučuje to problémy s wifi či šifrováním, protože s routrem úspěšně komunikují

2. Funguje prohlizec? - Zadej do prohlizece IP adresu routeru a mel by ses dostat do webového rozhraní routru

NEFUNGUJE-li začnu rešit natavení prohlížeče nebo stáhnu jiný

FUNGUJE-li jdeme dál

3. Funguje DNS? Z telefonu pingnu IP adresy DNS1 a DNS2

NEFUNGUJE-li nastavim v routru(pripadne spolu s pevnymi IP v telefonu) DNS adresy na google: 8.8.8.8 a 8.8.4.4

FUNGUJE-li zkusim ping http://www.seznam.cz, FUNGUJE-li vracim se k bodu 2 a opdovedi NEFUNGUJE



Samozrejme v androidu počítám s tím ž se nikdo nešťoural v přístupových právech a prohlížeč má povolené používání sítě a přístupu na net.
Pokinator (7)|3.1.2012 16:13
!!!
|Mio|

Tak konečně! :) První člověk, který na problém přišel (žádal sem o pomoc na několika fórech). Nikdo předtím nevěděl, děkuju za skvělej postup a rovnou přejdu k bodu 3. sice nevím jak na telefonu vyvolat ping ale rovnou sem v routeru nastavil DNS adresy na google: 8.8.8.8 a 8.8.4.4 a hned to lítá :)

Opravdu klobouček dolů, vždy když sem měl čas snažil sem se najít řešení, projel sem snad cca 8 hodin na googlu a nikde nic, opravdu mě nenapadlo nastavit toto DNS.

Doufám, že vše teď bude fungovat a všem děkuji za rady a pomoc, především ale Miovi :)