reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: Kvalitní, praktický mp3 přehrávač

Neregistrovaný (0)|3.1.2012 19:27
Tazatel: Adris

Znění dotazu: Dobrý den,
chtěla bych si pořídit nový mp3 přehrávač, nebo iAudio. Ale ani po šestihodinovém pátrání na webu se stále nemohu rozhodnout. Byl by tu někdo, kdo by mi poradil?
1) Na ceně mi nezáleží
2) minimální kapacita 16GB, lepší 32GB a víc!!!
3) v žádném případě NECHCI dotykový displej!!!
4) chci standardní připojení k PC (tedy USB 2.0)
5) chci, aby se soubory přenášely do přehrávače přesně tak jak jsou v PC
6) chci minimální dobu přehrávání 20h!!!
7) chci kvalitní zvuk!!!
8) chci kvalitní přehrávač!!!
- nyní mám "Emgeton E10 CULT" a je to zgarb všech zgarbů (Zasekává se. Nelogické menu. Když dáte přehrávat písničky - shuffle - tak to z těch 16GB muziky vytipuje tak 20 a ty pořád hraje dokola a dokola, i po vypnutí. Sám od sebe se vypíná i když je nabitý. Při přetahování muziky z PC se zasekává a častokrát to "spadne", že se mu něco nelíbí, když už se Vám muzika podaří přetáhnout, tak stejně některé písničky jsou zkopírovány jen do půlky. Pokud si chcete v přehrávači vytvořit složku "oblíbené" - kam si dátě třeba ze 5, ze 6 oblíbených alb, máte smůlu, vejdou se maximálně tři. Je pomalý a vážně na nic.)
9) Chci, abych si mohla vybrat několik alb, které budu aktuálně přehrávat (pokud budu mít v přehrávači 32GB muziky, ne vždycky ji chci všechnu přehrávat - tedy nějakou složku "oblíbené", kam si uložím několik alb a ty potom budu přehrávat)!!!!
10) Chci FM radio, equalizer, možnost přehrávání shuffle. Kdyby uměl přehrávat i bez sluchátek, bylo by to taky fajn.
11) No předtím jsem měla "iriver x20" a s tím jsem byla maximálně spokojená. Vydržel mi několik let, a splňoval všechny tyto funkce. Jenže potom jsem ho ztratila a oni už ho nevyrábějí. Zřejmě proto, že to byl fakt dobrej stroj, a oni na to přišli, a přeci v dnešní době konzumu, nelze vyrábět "dobrý věci", protože potom by se nekonzumovalo...

No přesto doufám, že mi někdo poradí, jaký přístroj si koupit. Budu ráda za každou radu, Přístroj nemusí splňovat všechny parametry, ale zejména ty, kde jsou vykřičníky (no, to jsou asi téměř všechny).

Moc moc děkuji za odpověď. Snad nějaka bude....
Adrisssss
xmarek (1676)|3.1.2012 19:53
Doporučit Vám nějaký přehrávač, který by splnil všechny vaše požadavky je alespoň pro mě velký problém. Nicméně alespoň se pokusím. ;)

Pokud Vám jde opravdu o zvuk, tak doporučuji Cowon. Problém je to, že se dotykové display-e staly jistým standardem a většina uživatelů prahne mimojiné i o přehrávání videa. A to už je pak velmi blízko, aby byl čistě dotykový. Pochopitelně v případě, že budete chtít zabrousit do Hi-endu, tak se možná najde i lepší řešení, ale já osobně považuji Cowon za jistý etalon slušného zvuku. Přítelkyni jsem koupil J3 a k tomu Shure a je maximálně spokojená.
Neregistrovaný (0)|5.1.2012 08:20
To, že mp3 bude přehrávat video mi tolik nevadí, ale co rozhodně nechci je ten dotykový displej. Díky
meeee (1110)|5.1.2012 08:31
Pak z toho nás běžně dostupného zbývají asi jenom Soňáky (NWZ-S7XX, NWZ-A84X)...:notsure
Neregistrovaný (0)|5.1.2012 18:15
Díky díky moc :o)
Ještě jeden dotaz - je Sony - kvalitní stroj?
ještě jednou díky vela prevela
adris
Gouranga (699)|5.1.2012 19:33
[quote=Neregistrovaný;488564]Díky díky moc :o)
Ještě jeden dotaz - je Sony - kvalitní stroj?
ještě jednou díky vela prevela
adris[/quote]
Se Sony muzu potvrdit dobre zkusenosti. Cena je vyssi a sluchatka odchazej jedny za druhejma, ale neni problem je vyreklamovat (v nejlepsim pripade okamzite vymenej).
MP3 Sony jsem si koupil asi pred sedmi lety (leden 2006) a bezi dodnes a baterka stale zvlada nekde mezi 10 a 20 hodinama (z puvodnich 50). Cena tehdy cca 5 tisic.
S nakejma levnejsima modelama (<2 tisice) muze bejt problem, ale ty vyssi (>5 tisic) az po ty za 10 tisic jsou opravdu luxus (napr. kovove telo, skvela vydrz baterky apod.)