reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GeForce 8800 GT problém

Dovakhiin (8)|4.1.2012 20:55
Zdravím máme menší problém s totuo grafickou kartou,
ačkoliv je připojená k PC, tak to hlásí že není k nalezení, i přesto se dostaneme například do windowsů, ale nějakou hru spustit nejde, dole je znamínko NVIDIA kde se píše "Nastavení displeje NVIDIA nejsou dostupná."
nevím jestli to vůbec je grafickou kartou, bylo vyzkoušeno ji odpojit zapojit, zkontrolovány kabely. Nechápu, pokud by přestala fungovat tak bych se snad ani nedostal do windowsů ne? Díky za každou pomoc, pokud si někdo ví rady, prosím napište.
lavjoy (1628)|4.1.2012 21:01
To vypadá jako by jela v omezeném režimu.Máš správně zapojen 6ti pin od zdroje?Popř. jaký je zdroj?Třeba ji nestačí
Dovakhiin (8)|4.1.2012 21:33
zdroj je 500w
EDIT: jo a zapojení je taky správně
Dovakhiin (8)|4.1.2012 21:40
jinak jsem na to přibližne přišel tak, že jse mzrovna jednu hru hrál a začaly se v ní objevovat barevné kostičkované fleky a celý počítač se několikrát restartoval sám od sebe + hra padala stále...teď už ani nejde spustit jak říkám, na PC máme visty i xp a v obou to hlásí to stejné
lavjoy (1628)|4.1.2012 22:33
[quote=Dovakhiin;488470]jinak jsem na to přibližne přišel tak, že jse mzrovna jednu hru hrál a začaly se v ní objevovat barevné kostičkované fleky a celý počítač se několikrát restartoval sám od sebe + hra padala stále...teď už ani nejde spustit jak říkám, na PC máme visty i xp a v obou to hlásí to stejné[/quote]

Ahá,jo tak to je zralá na upečení :D.Návodů je všude spousta.
Nicméně počítej životnost,tak pul nebo rok max,po úspěšném pečení
Pruber (1)|29.2.2012 18:01
Kopíruju můj příspěvek na jiném foru i sem:
Děkuji všem těm co sem dali recept na pečení. Moje zkušenost je taková, že mi během roku odešly dvě karty GF8800GT a porozhlížel jsem se podlední tři dny na netu po jiné starší. Zabrouzdal jsem na tyto stránky a po přečtení zkušeností několika z Vás jsem přinesl starou kartu ze sklepa, co házela hned po zapnutí chybu na obrazovce a při tom se vždy sekl počítač, zkusil jsem jí upéct 10 minut na 210 stupňů se zapnutým horkovzduchem, po 15-ti minutách jsem na ní upevnil chladič a zatím funguje bez problémů.

Tak jsem zkusil i tu druhou, která dělala to, že vůbec nenaběhl počítač, jen se všechno točilo, ale obrazovka se nezsvítila, podle zapnutého reproduktoru se ani nenačetli windows. Předtím jsem jí snad 10x zkusil vyndat a nandat, vyměnit za jinou - s touhle se nikdy počítač nezapnul a s druhou ano. Upekl jsem jí tedy taky (jen kdyby náhodou), dal do počítače, zapnul a počítač naskočil a jede v pohodě. Takže pokud se to nepokazí, nemusím kupovat novou kartu, naopak mám ještě jednu náhradní. Ještě jednou díky. Už jen vyměním tu pastu (zatím jsem to dal jen na starou) a hotovo.

Jedna karta byla od Asus a ta druhá od Zotac. Před troubou jsem z nich jen sundal ten chladič a očistil pastu z procesoru. V troubě jsem je vždy položil na plech a podložil pečícím papírem zmuchlaným do válečku.