reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po downgrade biosu, se nelze připojit k internetu

Commanderwar (577)|5.1.2012 10:14
Zdravím mam docela problém
Mám desku asus p5k, os vista 32 bit

včera JSEM ZKUSIL DAT novejsi verzi biosu , posledni na asus.com 1201 pomoci EZ flash 2
duvod byl protože me moje 4 pametove 1GB moduly jednou hlasi asymetric channel a jindy zase symetric, bez duvodne

Bios se podaril nahrat dobre, ale nebylo to ono, nejake testy dokonce ukazovali o dost horši vysledky

nahodil jsem nižší verzi biosu 1103 pomoci EZ flash, take se povedlo, ale efekt nebyl taky ten vysněný.

Rozhodl jsem se že tam vratim puvodni bios 0704, |Internet stale fungoval

EZ flash už nechtel dalsi nižší verzi biosu uznat, a musel jsem to udelat přez afudosES

to se povedlo, ale zapnu PC sitovka najde pouze mistni sit, ale už ji nepripoji k internetu
zkusil jsem jine pc, zapojit kabel fungovalo.

v biosu sem nic nemenil pokažde tam byly deflaut hodnoty u všech boisu
tAK JSEM znova zkusil tu 1103 kde včera ten net sel, ale dneska už nejde ani u teto verze

vyndal jsem baterii, prehodil jumper, přeinstaloval ovladač sitovky, ktera je na desce a nic

netušíte prosím nekdo co se zase podelalo??????
zsdx (2098)|5.1.2012 14:38
[quote=Commanderwar]vista 32 bit...pouze mistni sit[/quote]
Ale v tom pripade ti sit. karta chodi! Takze zkontroluj nastaveni protokolu IP, vyzkousej nejake liveCD apod.
Commanderwar (577)|5.1.2012 15:28
ted jsem zkusil dat externi sitovku a internet se pripoji okamžite, neni třeba nic nastavovat

takže ta sitovka desky sice asi skutečne mozna funguje, blika sviti najde mistni sit, ale proc neni schopna se pripojit....
r34ktor (7477)|5.1.2012 18:31
Vlož sem výpis ipconfig /all.
Commanderwar (577)|6.1.2012 09:21
dobře hned jak prijdu domu tak to vyjedu.

jen se chci jeste zeptat.

jak jsem delal ten upgrade toho biosu zadaval jsem afu236u /i0704.rom a flash se povedl v pořádku otazkou je zda byl uplny a 100%.
i když když jsem zadal afu236u /? tak vyjeli pouze prikazi i a o a žadne jiné syntaxe
na internetu i ty jsi vypisoval nejake ty syntaxe, ale na dost forech se liši počet tech pismen a samotné napsání atd
třeba /p /b /n /c /x, nekde je zase jenom /pbnc / n

je potřeba je tam vubec zadavat?? neni třeba možné že prave proto nefunguje ta sitovka na ty desce???? že třeba ten bios neni uplny a nebo je tam nejaka chyba???
nechce se mi to neustale zkoušet, sem asi jediny človek an svetek ktery delal flash biosu za 24 hodin 10x

delal jsem i restar desky, vyndal jsem baterii a přehodil jumper
Commanderwar (577)|6.1.2012 15:53
tady je ten vypis
1 obrazek je internet zapojeny přez externi sitovku
2 je zapojeny do sitovky na desce
Bez názvu.jpg Bez názvu 2.jpg
r34ktor (7477)|6.1.2012 16:13
Nastavení vypadá v pořádku. Nech zaplou jen síťovku na desce a zjisti, co vrátí následující příkazy:
[code]ping www.seznam.cz
ping 77.75.72.3
nslookup www.rajce.net
tracert www.seznam.cz[/code]
Commanderwar (577)|7.1.2012 10:39
[quote=r34ktor;488695]Nastavení vypadá v pořádku. Nech zaplou jen síťovku na desce a zjisti, co vrátí následující příkazy:
[code]ping www.seznam.cz
ping 77.75.72.3
nslookup www.rajce.net
tracert www.seznam.cz[/code][/quote]
Tak jsem to vyzkoušel a negativni, vše hlasi nedostupný, neznámi, nelze se pripojit, čas vypršel.

Tak jsem pomocí CCleaner odebral ovladač sitovky, vyčistil i registry, restartoval jsem pc

Nahodil jsem original CD k desce, potom i nejnovejsi ovladač ze stranek asus.com

ani jedna instalace neprobehla dokonce, proste to zustalo zamrznuty, několik minut, normalne ta instalace trva 10 sekund.

tak jsem to musel přez spravce uloh vždy ukončit, pc pote neslo restartovat, jedine tvrdy restart
a pote neslo normalne ani pustit pc, jedine nouzak a tam jsem musel odebrat ten nedoinstalovany ovladač.
pak teprve pustit šel.

zkoušel jsem to s vytaženým i se zatrčeným kabelem do sitovky.

stale hledam otazku zda to nejak souvisí s tim downgradem biosu nebo vubec samotnym flashem, a nebo je to jen nahoda.
zajimavy je že jeste včera což bylo už dva dny po flashu biosu, ten ovladač jeste přeinstalovat šel v pořadku.
dneska vlastne nejde už ani to

pak me napada druha otazka zda je to soft a nebo hard problem.
zda se mam vubec pokoušet přeinstalovat třeba system a nebo se s tím smiřit a použivat samostatnou sitovku momentalne ten realtek RTL8139/810
r34ktor (7477)|8.1.2012 14:43
Problém je v MAC adrese. Ta, kterou máš na prvním screenshotu, neexistuje. Asi se tento problém týká více modelů, protože jsem schválně kontroloval starší M2N-E, kterou jsem před nedávnem flashoval, a také došlo u integrované síťové karty ke změně na neexistující MAC (PC jede s externí kartou, takže jsem chybu nezaznamenal).

Oprava je celkem jednoduchá - naflashuješ znovu BIOS s doplňkovým parametrem, který zajistí zapsání korektní MAC adresy. Najdeš ji nalepenou na štítku někde na základní desce (tipuji, že u P5K je na ATX konektoru, ale může být prakticky na jakémkoli konektoru/slotu).

Příkaz je následující:
[code]AFUDOS /ixxxx.rom /pbnc /n /mXXXXXXXXXXXX[/code]
XXXXXXXXXXXX = MAC adresa

Změnu ověříš pomocí ipconfig /all.
Commanderwar (577)|29.1.2012 11:15
ahoj tak jsem se po dlouhy dobe zase pustil k oživeni sitovky na desce.

na desce jsem na štitku bilem u prostředka desky našel toto číslo
7BMOxxxxxxx ale to bude asi vyrobni čislo desky




Pokud se nepletu tak v tech mych screenech je Mac adresa ty integrovany sitovky, měla by to být ta správna Mac adresa ne???

je to ve tvaru xx-xx-xx-xx-xx-xx-xx??protože na desce sem skutečne nic takoveho nenašel
r34ktor (7477)|29.1.2012 11:56
[quote=Commanderwar;491473]na desce jsem na štitku bilem u prostředka desky našel toto číslo
7BMOxxxxxxx ale to bude asi vyrobni čislo desky[/quote]
Přesně tak. Díval jsi se na ATX/Floppy/IDE konektor? MAC adresa zpravidla začíná dvěma nulami.
Commanderwar (577)|29.1.2012 12:09
hele vubec nic, porad na tu blbou desku koukam a žadny stitek a zadne takoveto cislo proste nic.
googluji jako blazen, dost lidi s tim problemy melo, ale zatim jsem nenasel vhodne řeseni.

asi by nepomohlo tam dat novejsi verzi biosu že???...ta adresa je předpokladam proste ztracena

proč to na ty desce nikde neni:( třeba ten stitek teplem po tolika letech odlepil a zmizel, na desce to vyryté taky nikde nevidim

ta adresa co je na druhym sreenu??
ED-9F-E9-D7-F7-F7...to je asi nekaka blbost vid

na desce je jeste jeden maly stitek s carovym kodem a tam je
c7bb334-05552-mbbxxx-xxx 0704
r34ktor (7477)|29.1.2012 12:22
[quote=Commanderwar;491484]ta adresa co je na druhym sreenu??
ED-9F-E9-D7-F7-F7...to je asi nekaka blbost vid[/quote]
Ano. Proto to nejde.

Našel jsem foto desky Asus P5K, kde je štítek vidět na floppy konektoru.
p5k_2.jpg
Commanderwar (577)|29.1.2012 12:25
bože ja sem blbec...a ty genius.....


je to tam už sem chtel zavirat PC a smirit se s tim, že to oproste už nikdy nepojede.

jeste nejak musim vymyslet jak to přectu.) asi musim dat pryč front panel. protože vidim jen zablesk toho stitku
jdu na to a dam vedet
Commanderwar (577)|29.1.2012 12:47
tak zase mensi problem

když zadam afu236u /i0704.rom /pbnc /n, tak to prikaz veme v pořádku

ale když zadam afu236u /i0704.rom /pbnc /n /m008f7n000008335k (cislo opsane z toho stitku, v tomto pripade smyšlené:) )
tak mi to napiše usage: afudos /i /o

moc nechapu co po me chce, mysliš že by chtel jinou verzi afudos???
r34ktor (7477)|29.1.2012 12:53
[quote=Commanderwar;491491]ale když zadam afu236u /i0704.rom /pbnc /n /m008f7n000008335k (cislo opsane z toho stitku, v tomto pripade smyšlené:) )
tak mi to napiše usage: afudos /i /o[/quote]
Použil si ES verzi?
Commanderwar (577)|29.1.2012 13:02
ano mam tu verzi afudos 236u ES, zkoušel jsem i normalni a verzi a nic
r34ktor (7477)|29.1.2012 13:30
Hmm. Jedině zkusit ještě update DMI.

[code]dmi236.exe /o 1"XXXXXXXXXXXX"[/code]
Commanderwar (577)|29.1.2012 13:54
dekuji prave jsem pripojeny přez integrovanou sitovku:)

ted me jeste napadlo že mozna se melo zadat /m"xxxxxxxxxx" (s tema uvozovkama)
tak jako to je u toho dmi236 /o 1"xxxxxxxxxxx"

Ted jeste napisu pro rekapitulaci proč jsem vubec delal flash biosu a nasledne upgrade.

mam 4 x1 GB pametove moduly , ale dva moduly jsem kupoval asi rok po tech prvnich, jinak naprosto stejne, doufám.)
.

v CPU z v založce memory me neustale samo od sebe přeskakuje dual kanal ze symetrickeho na nesymterický

pritom mam v biosu nastaveno vše manualne, s tim symetrickym a asymetrickym souvisi položka
ROW REFRESH CYCLE TIME (tRFC) ktera se přemina tusím z 52(symetrisky) na 184 clocks(nesysmetricky), proste jak kdy, nevim co to přepinani ridi

to me s novejsi verzi biosu sice už nedelalo, ale zase mi klesnul vykon, hlavne co jsem testoval v everestu pameti, ty hodnoty sli o 10% dolu, proto jsem musel zpet hodit puvodni bios.

cely tento problem moc nechapu
r34ktor (7477)|29.1.2012 14:31
[quote=Commanderwar;491506]v CPU z v založce memory me neustale samo od sebe přeskakuje dual kanal ze symetrickeho na nesymterický

pritom mam v biosu nastaveno vše manualne, s tim symetrickym a asymetrickym souvisi položka
ROW REFRESH CYCLE TIME (tRFC) ktera se přemina tusím z 52(symetrisky) na 184 clocks(nesysmetricky), proste jak kdy, nevim co to přepinani ridi[/quote]
Hodnota se změní i v BIOSu, nebo ji tak reportuje jen CPU-Z? Může jít o chybu v programu. Co ukazuje konkurence (AIDA64, PC Wizard apod.)?

[quote=Commanderwar;491506] to me s novejsi verzi biosu sice už nedelalo, ale zase mi klesnul vykon, hlavne co jsem testoval v everestu pameti, ty hodnoty sli o 10% dolu, proto jsem musel zpet hodit puvodni bios.[/quote]
Otázkou je, zda používají stejné výchozí nastavení, respektive si všechny položky týkající se pamětí nastavil stejně.
Commanderwar (577)|29.1.2012 14:35
takže tu samotnou hodnotu sem v biosu nikde nikdy nenašel, nic neodpovida tomu nazvu a nikde neni moznost nastavit tu hodnotu 52.

ano pri všech novych biosech jsem mel stejné nastaveni hodnot, mel jsem to vše vyfoceny fotákem a vše pokaždé nastavoval stejně, tak jako před prvním flashem biosu
r34ktor (7477)|29.1.2012 14:43
[quote=Commanderwar;491525]ano pri všech novych biosech jsem mel stejné nastaveni hodnot, mel jsem to vše vyfoceny fotákem a vše pokaždé nastavoval stejně, tak jako před prvním flashem biosu[/quote]
Pak pravděpodobně u nového BIOSu došlo k úpravám zlepšujících kompatibilitu na úkor výkonu.