reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer Aspire One D257 - výměna RAM / upgrade RAM

Hrdlodus (27)|5.1.2012 19:19
Zdravím, omlouvám se, že toto není dotaz, jen jsem chtěl pro lidi, kteří to budou hledat, napsat poznatek k výměně RAM u tohoto netbooku.

Postup je popsán zde:
Já dodám:

1) Odstranění klávesnice
- nepoužívejte šroubovák, vezměte občanský průkaz nebo kartu obdobné tloušťky. Řidičský průkaz je již moc tlustý,
- kromě čtyř cvočků nahoře jsou tam ještě jeden u ESC a dva na bocích kovové výstupky, které se jako cvočky nezasunou,
- občanku zasuňte nahoře mezi klávesnici a šasi, cvočky pustí klávesnici, jemnou manipulací uvolníte klávesnici vpravo. Poté občanku posuňte vlevo, aby se dostala mezi klávesnici a ten kovový výstupek - tím půjde klávesnice snadno ven,
- klávesnici jsem raději neodpojoval od MB, stačila odklopit a šroubky jsem vyšrouboval.

2) Které šroubky vyšroubovat, je vidět na videu.

3) Odstranění zadního krytu.
- nezačínejte na straně u baterie, jinak ulomíte držáčky,
- já když je ulomil, šlo mi potom snáze odstranit kryt. U zbylých tří stran se kryt již jen zacvaknutý,
- pod klávesnicí - pod pevným diskem uvidíte černý obdélník, nad nímž je napsáno "DOOR ERASE". Na něj by se mělo zatlačit, aby kryt vyskočil. (To jsem zjistil, až když jsem kryt odstranil.)

4) Při výměně RAM pouze nezapomeňte odsunout držáky stranou.

5) Při vracení klávesnice jsem raději opět použil občanku mezi klávesnici a ten kovový výstupek.

Když nad tím tak přemýšlím, je to jedna z mála situací, kdy jsem použil občanský průkaz.