reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Dobrá klávesnice?

Petr S. (1220)|5.1.2012 22:24
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Dobrá klávesnice?



Na trhu existuje množství počítačových klávesnic. Ať už jsou drátové či bezdrátové, které používáte, jak jste s nimi spokojeni? Plánujete koupi nové? Jaké a podle čeho vybíráte? Co pro vás u klávesnice nejdůležitější? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Neregistrovaný (0)|6.1.2012 13:09
Používám klávesnici Logitech MX 5500 a myš Logitech MX revolution a jsem spokojeným uživatelem.Mám je cca 4 rok a zatím žádný problém.Na klávesnici píšu denně asi dvě hodiny(v průměru) a myš je v permanenci cca 4 h. žádný problém s dobíjením a baterií.Program vždy spolehlivě ohlásí nutnost nabití.Stejně tak u klávesnice.
Výběr byl jednoduchý, nejsem profesionál který musí mít tvarovou klávesnici, píši několika prsty a tudíž jsem dal přednost lehce prohnutému tvaru a měkkce jdoucím klávesám.Všechna ta doplňující tlačítka využívám minimálně, jen hudbu občas posouvám. Ještě občas použiji zoom (když si vzpomenu).Za 4 roky ještě jsou vidět písmena a číslice tak že ani tady není žádný problém.
Pokud bych si pořizoval novou, hledal bych podobný typ a bylo by jedno kdo je výrobce.Nick
Georginek (2957)|6.1.2012 14:13
Urcite. Jelikoz klavesnice se jako periferie kupuje jednou za 3 obdobi obmeny HW, je tu urcite nutna investice.
Dneska bych uz nesel do jine nez podsvicene, pohodlne, s klasickym rozlozenim klaves, velkym Entrem, programovatelnymi tlacitky, tichym zdvihem a kvalitnim zpracovanim. Displej na klavesnici jenom k dobru, sam sem si poridil v te dobe pomerne drahou G15 a byla to skvela koupe :D, pokukuju po jeji sestricce, ale 4500Kc mi prijde az zbytecne moc.
Rekl bych tak limit mam tak 2, vic bych asi za klavesnici nedal.

Edit: K predchozimu prispevku. Prave ze ja mel MX5500 a MX Revolution a byl sem znechucen. PO 14 dnech sla zpatky a na protiucet jsem si vzal G15 a G9. Tak strasne pomalou mys ( o hrani ani nemluve ), s mizernou odezvou a sekanim kurzoru jsem dlouho nezazil.... :rolleyes:
Neregistrovaný (0)|6.1.2012 14:22
U mňa je prvoradá cena. Teraz mám asi 1.5 roka optickú myš Technika TKOPTM 2 a nie je s ňou žiadny problém. Klávesnicu mám Tesco K109, túto mám asi tak 3 mesiace, no už je viac hlučná, ale inak je vynikajúca, má aj multimediálne klávesy.
Zoidik (1405)|6.1.2012 14:32
Momentálně mám doma Genius Ergomedia 700 a Genius Navigator 535 Agama. Kupováno současně před více jak dvouma rokama a jsme plně spokojený. Jinou než lomenou bych už nechtěl. Trochu mě ale zklamala myška. Sice se fajn drží, ale zaboha se mi nepovedly zprovoznit programovací tlačítka. Co se geniusu týče, tak mě hodně zklamala pomalá reakce na tvorbu ovladačů pro Win7. Dlouho jsem se po nich sice nekoukal, ale jestli jsem měl štěstí, tak provozuju ovladače jestli se nepletu pro Win Vista.
Gogle (0)|6.1.2012 15:45
Pokud klavesnici a mys tak jedine Logitech nebo Microsoft. Pouzivam levnejsi řady, drahe sety jsou zbytecne, dulezite je pro me rozlozeni klaves klasicke, tj num. blok, velky Enter, pgdn, pgUp, Home, End na spravne pozici. Velmi spokojeny jsem s bezdratovym setem 2.4GHz Logitech K260, super dosah a vydrz baterek za nizkou cenu, navíc odolná proti polití - pití se nedostane do kláves a protece specialnimi otvory ven. Klaveska Logitech K120 - velmi levna, ale klasicke rozlozeni a velmi slusna kvalita.
Osobne ztracim nervy nad novymi klavesnicemi s rozlozenim klaves Ins, Del a spol ve dvou sloupcích, tyto designery bych uskrtil, jsem stara skola klavesove zkratky a standard rozlozeni, jinak jde produktivita prace silne dolu.
Reader (4)|6.1.2012 15:45
Už 3. rok používám bezdrátový set Fujitsu-Siemens LX850 - jsem v celku spokojen.
Požadavky na novou klávesnici (až se stávající klávesnice nebo myš rozpadne :-)
- bezdrátové provedení (čím méně kabelů na stole, tím lépe)
- dvouřádkový Enter
- klasické rozmístění bloku Insert-Del-Home...
- minimum kláves navíc (ovládání přehrávače,...) a když tak výrazně odlišené (hlasitost od přehrávání, apod.) a umístěné buď na horním nebo na pravém okraji klávesnice
- pokud možno co nejkomplexnější popis - tzn. včetně speciálních znaků přístupných přes pravý Alt (např. \|#&{} ...)
- pokud možno matné, černé provedení z probarveného plastu (žádný lak, který lze setřít)
- raději vyšší zdvih (rozhodně ne tzv. notebookové provedení), pokud možno "negumový" chod
- podsvícení bych bral, ale to u bezdrátu nehrozí :-) - možná nějaký foforeskující popis odrážející světlo monitoru :-)
kevin00 (10238)|6.1.2012 16:08
Microsoft SideWinder X6 :)
David_12 (1)|6.1.2012 16:15
Používam Logitech Illuminated Keyboard a je to paráda. Bola síce drahá, ale jej kúpu neľutujem. Je nádherná!
Bunik (14)|6.1.2012 16:18
[quote=Georginek;488678]Urcite. Jelikoz klavesnice se jako periferie kupuje jednou za 3 obdobi obmeny HW, je tu urcite nutna investice.
Dneska bych uz nesel do jine nez podsvicene, pohodlne, s klasickym rozlozenim klaves, velkym Entrem, programovatelnymi tlacitky, tichym zdvihem a kvalitnim zpracovanim. Displej na klavesnici jenom k dobru, sam sem si poridil v te dobe pomerne drahou G15 a byla to skvela koupe :D, pokukuju po jeji sestricce, ale 4500Kc mi prijde az zbytecne moc.
[/quote]

Souhlasím, že G15 je skvělá klávesnice. Bohužel dnes moc nepoužívám programovatelné klávesy a to podsvícení má jednu vadu. Nezapne se před inicializací ovladače. Takže v BIOSU je černá jak but (bota po prjazsky).
Jo a zdá se mi, že část podscícení mi začíná blikat. Hmm musím se na to někdy podívat detailněji...
r34ktor (7477)|6.1.2012 16:40
Vyzkoušel jsem řadu klávesnic, ale nakonec jsem zjistil, že mi nejvíce vyhovuje obyčejná Chicony - velký Enter (nechápu momentální módu nudloidních Enterů), velký levý Shift, velký Backspace, standardní rozložení, žádné zbytečné serepetičky, jistý stisk a dlouhá životnost.

Na hraní používám A4Tech X7 G100. Ideální není, ale ujde. Hlavně zabírá méně místa, takže ho zbude více pro myš.
Noxikk (0)|6.1.2012 16:46
Osobne razim heslo vsechno velke - velky Enter, Backspace a levy Shift. Takze mam v praci klavesnici s timto rozvrzenim od A4tech. Navic je cerne barvy, takze oproti standadrni bile nevypada porad umazana. Jen je skoda, ze u notebooku si clovek vybrat nemuze - zvlast u maleho Enteru se casto trefim mimo.
RH (0)|6.1.2012 17:41
Mal som 5 rokov Microsoft Reclusa. Optimalny typ a bol som s nim plne spokojny. Bohuzial mi ju polovicka poliala takze odvtedy mam Logitech Media Keyboard 600 a na druhom pc Genius kb220e.
Mysi Logitech RX 250 a Microsoft Optical.
Neregistrovaný (0)|6.1.2012 18:25
Ja uz 2-3 roky pouzivam Logitech Wave a maximalne spokojenost.. A jelikoz tu padne tu a tam slovo o mysich, tak za me je bezkonkurencni model Logitech VX Revolution, uz ji mam cca 3-4 roky (nevim uz presne) a nemuzu si ji vynachvalit.. Zkratka podle me Logitech zkratka umi, coz mi dokazuje uz od roku 2008 ovladacem Logitech Harmony One :) A ne, nedelam u Logitechu :)
jarod72pm (46)|6.1.2012 18:54
Klávesnici používám a jde tam o zpracování kláves jak se zanáší jak je hlučná ,hodně napoví značka a tedy i cena ((u laciných nehledejte kvalitu a pohodlí či rozložení a velikost kláves))
Tedy cena hodně napoví plus výrobce a vzhled pak jistě kvalita provedení a funkčnost.
kolecko (65)|6.1.2012 19:06
Doma pouzivam podsvietenu Microsoft Reclusa. Za cca 70€ sa nic lepsie neda najst.
Vseobecne su velmi hardwareovo vydarene Chicony, Logitech a Microsoft. Akurat Logitech ma debilne vyrieseny zarucny servis v Madarsku, takze je u nas na ciernej listine.

Co sa tyka rozmiestnenia klaves, tak mam najradsej normalny zdvih a rozmiestnenie IBM M. Debilne "vylepsenia" s atypickym umiestnenim del, end, pgdn a ostatnych do bloku na vysku nech si vyrobcovia strcia do zadku. Takisto nemam rad nizkozdvihove slim a podobne blbosti.

Taktiez kvoli klavesnici som zene kupil NB Lenovo, tam este nezabudli, ako ma poriadna klavesnica vyzerat a fungovat.

Uplne idealna klavesnica by bola nejaka slusna multimedialna Chicony (napr. 0108) s jednoduchym bielym, alebo jantarovym podsvietenim.
durib (1141)|6.1.2012 19:42
Pohodlná pro ruce (styl např. Logitech wind), bezdrátová (aby se dala dát pohodlně na klín), podsvícená!, s oddělitelným numlockem (který by ale byl stále bezdrátově spojen a funkční). Toto jsou parametry mojí vysněné klávesnice. Realita je ale bohužel jiná :(
Co mi extrémně vadí u notebookových klávesnic a vlastně klávesnic obecně je absence podsvícení. To je tak těžké tam nacpat pár LED?
sampra (2)|6.1.2012 20:04
Tak to bych potřeboval poradit. Potřebuji a mám klasickou klávesnici pro velkou chlapskou ruku. Velké klávesy, velký enter, velký backspace. Výrazný zdvih kláves, kde se dobře pracuje po hmatu a nehrozí překlepy. Bílá barva, kde jsou lépe v šeru vidět písmenka i bez podsvícení.
Dříve (10 let a dále) to byla prakticky každá klávesnice co jste dostali k PC :-) Dneska je to jako přes kopírák: černá barva s nekontrastními písmeny, ví bůh proč kompaktní rozměry (asi zvyk výrobců z NTB), zdvih kláves jak u mobilu. Nebo obrovská pseudoergonomická monstra co maj pomalu v sobě další počítač...
Nevíte kde by se taková má klasická klávesnice dala ještě dnes sehnat? Zásoba těch 10+ mi totiž už dochází.
vasedl (6)|6.1.2012 21:19
Já už asi 5 let používám bezdrátovou (2.4GHz) no-name černou klávesnici s multimed.tlačítkama z diskontu Plus (už neexistuje) a modlím se aby mi vydržela co nejdelší dobu, protože tak dobrou a vyhovující klávesnici už neseženu...pokud víte o klávesnici která splňuje níže uvedené požadavky a nestojí víc než 2000kč (raději 1500kč),tak mi prosím dejte vědět...:

-bezdrátová-hlavní podmínka
-velký enter-hlavní podmínka
-multimediální tlačítka-hlavní podmínka
-klasické rozložení tlačítek insert, home,page up, delete, end, page down -> v bloku v dvou řádcích po třech

->tu poslední podmínku bych možná odpustil, kdyby klávesnice byla levnější,dobrá...ale nerad...díky

Edit: pokud možno ne nízkozdvihovou...
Neregistrovaný (0)|6.1.2012 21:28
pokud má klasické rozložení insert/delete/pgup/pgdwn/home/end kláves, je mi to jedno. Enter mi nevadí, levý shift taky neřeším. Obecně dávám přednost nízkozdvihové. Konkrétně teď mám Apple keyboard a jsem s ní nadmíru spokojený. (teda až na tu cenu samozřejmě...)
xmarek (1676)|6.1.2012 22:14
[quote=r34ktor;488702]Vyzkoušel jsem řadu klávesnic, ale nakonec jsem zjistil, že mi nejvíce vyhovuje obyčejná Chicony - velký Enter (nechápu momentální módu nudloidních Enterů), velký levý Shift, velký Backspace, standardní rozložení, žádné zbytečné serepetičky, jistý stisk a dlouhá životnost.
[/quote]Naprostý souhlas. :thumb Myš mám za 1,5k a klávesnici za 200 kč. ;) Taky mi prošlo rukama spousty kousků, ale na obyčejnou Chicony nedám dopustit. :inlove
fidsoft (1)|6.1.2012 23:01
[quote=Georginek;488678]Urcite. Jelikoz klavesnice se jako periferie kupuje jednou za 3 obdobi obmeny HW, je tu urcite nutna investice.
Dneska bych uz nesel do jine nez podsvicene, pohodlne, s klasickym rozlozenim klaves, velkym Entrem, programovatelnymi tlacitky, tichym zdvihem a kvalitnim zpracovanim. Displej na klavesnici jenom k dobru, sam sem si poridil v te dobe pomerne drahou G15 a byla to skvela koupe :D,

Edit: K predchozimu prispevku. Prave ze ja mel MX5500 a MX Revolution a byl sem znechucen. PO 14 dnech sla zpatky a na protiucet jsem si vzal G15 a G9. Tak strasne pomalou mys ( o hrani ani nemluve ), s mizernou odezvou a sekanim kurzoru jsem dlouho nezazil.... :rolleyes:[/quote]

Tak to s vámi souhlasím - mám tutéž kombinaci G15+G9 už asi 3 roky a pořád slouží výborně.
john (877)|6.1.2012 23:08
mam tuto pres 10r., uz jsem si na ni zvykl a jsem i spokojen / ma navic operku /, mys je Genius 525 laser, tj. vse wired
MorrisoN (14)|6.1.2012 23:55
Už víc jak 10 let mám nějakou Geniusku (K632 píšou na spodku) a stále funguje, i když už zažila mnoho úderů a několik vylitých hrnků čaje, takže nemám důvod měnit a hlavně jsem si už zvyknul na její rozložení - velký enter, malý backspace a velké shifty a s takovým jsem našel zase jen obyčejné klávesnice za 100-200,- a s takovou bych si nepolepšil.
Neregistrovaný (0)|7.1.2012 00:53
Klávesnice Logitech 350, myš Logitech M-UV96, vše pěkně přidrátované. Spokojenost maximální.
Honza23 (490)|7.1.2012 10:08
Já používám na jednom PC Microsoft sidewinder X6 a na druhém mám X4ku, naprostá spokojenost. A myšku Logitech M705.
mech13 (5526)|7.1.2012 12:19
Logitech K120/K200 - normalni rozlozeni, normalni zdvih. Zadny voloviny, proste normalni klavesnice:) Jen jsem ted googlil a jsou dve verze - s velkym a malym entrem, takze samozdrejme ta s velkym:)

Maly levy shift mi nevadi, naopak mi ten backslash vyhovuje, takze max spokojenost:)

Jo a default rozlozeni EN-US (ne mezinarodni) a CTRL+SHIFT prepinani na CZ QWERTY
Neregistrovaný (0)|7.1.2012 14:13
Už 5 let mám nejzákladnější Chicony klávesnici a sem spokojený. Klasicky rozložené klávesy, multimediální tlačítka nepotřebuju, přece jenom sem si při práci s Linuxem vystačil s nastavením globálních zkratek na meta klávesu nebo kombinaci kláves a plně mi to nahradí multimediální část. Jediný co mi na ní chybí je kratší levej shift kde je navíc klávesa pro pro lomítko to je zase zvyk notebookový klávesnice od HP ale ta je až na blok Delete, Insert, PgUp, PgDwn nad numerickým blokem shodná s normálně rozvrženou klávesnicí.
regine (41)|7.1.2012 17:56
Již 10tý rok si užívám denně robustní klávesnice koupené v bazaru za 100 Kč od IBM - KB7953 - vyrobeno v Kanadě v roce 1998.:) Žádné ptákovinové klávesy, klasika, perfektně klapající spínače.
Lukáš 85 (132)|7.1.2012 18:59
Ahoj. nyní domapoužívám Genius SlimStar i220 a jsem s ní spokojen. Malá, lehká, s nízkým zdvihem, minimálním prostorek kolem kláves ( nepadá mi do ní nepořádek ) a poměrně tichá.:thumb
valerius (2)|7.1.2012 22:29
Par klavesnic jsem mel(zadnou moc drahou, chicony, slimstar, logitech ultraX - ta byla zajimava, ...) a zrovna tu mam starou chicony a je OK. Nicmene, uz nakej cas shanim nejakou klavesnici s mechanismem jako Model M:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Model_M
tedy takovou, ktera pri stisku vyda charakteristicke cvaknuti. Na psani je to moc fajnove(ac, pro dalsi osoby dost rusive). Nema nekdo tip na soucasnou klavesnici s podobnym mechanismem?
Petr S. (1220)|8.1.2012 08:27
No, já zrovna tuhle starou IBM klávesnici doma mám, pokud bys ji chtěl, můžu ti ji přenechat... Ale asi bys chtěl spíš něco novějšího viď? :)
valerius (2)|8.1.2012 09:48
[quote=Petr S.;488895]No, já zrovna tuhle starou IBM klávesnici doma mám, pokud bys ji chtěl, můžu ti ji přenechat... Ale asi bys chtěl spíš něco novějšího viď? :)[/quote]

No, puvodne jsem o tve nabidce neuvazoval, ale rozlezelo se mi to v hlave :) Vice SZ.
tukx (3)|8.1.2012 10:14
V celku by mě zajímalo k čemu je dobré podsvícení u klávesnice? (samozřejmě že pro doktory, který píšou dvouma prstama je podsvícení asi nutnost:)

Velkej Enter ano, shift ano prosím oba, nějaké multimediální klávesy jsou super:) A pokud možno co nejméně hluku.

Rodičům jsem pořídil GIGABYTE GK?-K6800 a musím říct, že za ty prachy je to supr:) Jo a multimediální tlačítka fungujou bez ovladačů:)
demorez (1)|8.1.2012 12:04
momentalne uz piaty rok fungujem na klavesnici Logitech LX710. Kedze ho pouzivam hlavne na hry a internet, tak som s nim celkom spokojny, ale na kancelarske pouzitie by sa moc nehodil. (kontextova klavesnica umiestnena cez kombinaciu fn-print screen)

co pozadujem od klavesnice, je tichy chod, aby sa mi po par rokoch nerozpadla, standardne rozmiestnenie klaves Home/End/PgUp/PgDown/Ins/Del a kontextova klavsenica tam kde patri. Velkost shiftu a enteru ma moc netrapi, pouzivam klavesnice take aj take, takze si rychlo zvyknem. dolezite je aj prehladne umiestnenie multimedialnych klaves, najma play/pause, lebo ho pouzivam asi najviac.

kde vidim na trhu obrovske rezervy su klavesnice pre HTPC, tam je ponuka biedna....
Petr S. (1220)|8.1.2012 12:17
No, sám taky nějak nerozumím těm podsvíceným klávesnicím. Podle mě to akorát v noci jen ruší. Leda, že by to bylo hodně decentní podsvícení, ale jinak bych do toho asi nešel. A vy? Dokázali byste si za to připlatit?

BTW: Jak drahou klávesnic vlastně máte? Kolik peněz do ní jste ochotní vrazit? :-)
durib (1141)|8.1.2012 13:06
Já si za podsvícení klidně připlatím. Ale nechci, aby to svítilo ON/OFF. Musí tam být regulace.
Všemi deseti nazpaměť nepíšu. Pokud jsem ve tmě, obrazovka klávesnici neosvítí dostatečně. Rožínat světlo nechci. V této situaci právě využiju podsvícení. U jednoho PC mám MS Sidewinder X6. Takto bych si to podsvícení představoval :thumb
Želva (7)|8.1.2012 16:47
Po výměně (po třetí reklamaci) špatného kusu Logitech G11 za G110 naprostá spokojenost. U druhého PC mám pro pohodlnější a tiché psaní Logitech Illuminated, je naprosto tichá, má nízkozdvihové klávesy s poměrně velkou plochou s menší mezerou a příjemné bílé podsvícení z vysokým kontrastem (nepůsobí tak mdle až rozmazaně)
Neregistrovaný (0)|8.1.2012 17:03
Požadavky:
Příjemný chod, spíš s "klikem" než měkký
Numerický blok
Standardní rozložení
Úplný popis kláves - (#&@{}][ aj.), na horní řadě číslice, anglické, české znaky a význam s AltGr


Mike
Deee-aN (3834)|8.1.2012 17:24
[quote=Petr S.;488913]No, sám taky nějak nerozumím těm podsvíceným klávesnicím. Podle mě to akorát v noci jen ruší. Leda, že by to bylo hodně decentní podsvícení, ale jinak bych do toho asi nešel. A vy? Dokázali byste si za to připlatit?
[/quote]
Jo :D. Deseti psát neumím a lovení kláves ve světle monitoru mě už nebavilo. Tohle má 4 úrovně podsvícení (OFF až 3), takže si každý určitě vybere, co mu sedí...:)
robky (3195)|8.1.2012 17:35
[quote=Deee-aN;488966]Jo :D. Deseti psát neumím a lovení kláves ve světle monitoru mě už nebavilo. Tohle má 4 úrovně podsvícení (OFF až 3), takže si každý určitě vybere, co mu sedí...:)[/quote]

Ja som na tom podobne, akurát mám Sidewinder X6, kde je regulácia plynulá :thumb
Tronmkiheda@seznam.cz (18)|8.1.2012 17:38
[quote=valerius;488880]Par klavesnic jsem mel(zadnou moc drahou, chicony, slimstar, logitech ultraX - ta byla zajimava, ...) a zrovna tu mam starou chicony a je OK. Nicmene, uz nakej cas shanim nejakou klavesnici s mechanismem jako Model M:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Model_M
tedy takovou, ktera pri stisku vyda charakteristicke cvaknuti. Na psani je to moc fajnove(ac, pro dalsi osoby dost rusive). Nema nekdo tip na soucasnou klavesnici s podobnym mechanismem?[/quote]

Mám klávesnici, která má podobnou charakteristiku, alespoň myslím (tj. stisknutí každé klávesy je slyšet opravdu zřetelně) Je od KME (KME klávesnice 3801 W98 CZ PS/2 - Black http://www.edsystem.cz/kme-klavesnice-3801-w98-cz-ps-2-black/product-98119). Vůbec neřeším to, zda je to kvalitní výrobce a nebo ne (ale zatím jsem ji vyměnil pouze jednou a to proto, že jsem při jedné hře vzteky přerazil podélně mezerník :-)). Od klávesnice chci tuto klasickou hlučnou odezvu, enter ve tvaru obráceného L a dva velké shifty (fakt mě vytáčí malý shift vlevo, píši všemi deseti a neustále ho musím hledat), šest kláves Insert-Page down musí být orientováno klasicky, ne vertikálně, jak je dnes často zvykem a směrové šipky nesmí být nikterak zmenšené či posunuté. Prostě klávesnice vypadající tak, jak vypadala na prvním PC, které jsem vyděl snad před 25 lety...
alfah4ns (1040)|9.1.2012 00:09
MS, Logitech.
momentálně mám doma dvě levné MS kb:
MS curve 2000 (já)
MS wired 600 (rodiče)

za ty prachy není o čem... :)
Renus (85)|9.1.2012 06:05
mám roky
Logitech Elite Media Keyboard
je velká, má spoustu multimediálních tlačítek, která nepoužívám a vydrží rány pěstí :p
xmarek (1676)|9.1.2012 09:09
Zrovna jsem si v souvislosti s tímto threadem vzpomněl na jednu věc. Občas člověk (jako já. :p) potřebuje něco atipického. Prostě jsem začal hledat nějakou rozumnou malou bezdrátovou klávesnici bez numerické části a bez dalších nesmyslů a zjistil jsem, že je to celkem problém. Takových klávesnic je jako šafránu. Nakonec jsem našel nějaký ten noname na amazonu jsem zvědav co za hrůza z toho vyleze. :rolleyes: Legrační na tom bylo, že jsem si vybral jednoho krásneho adepta od firmy HP a když už jsem byl rozhodnutý, že do něj půjdu, tak se z toho vyklubala klávesnice pro tablet. :mistake Ještě, že jsem si toho naposlední chvíli všiml.
Neregistrovaný (0)|11.1.2012 14:48
jedině Logitech Illuminated Keyboard - perfektní stisk jako na notebooku (mechanismus v každé klávese), žádné drhnutí nebo rachocení při stisku. A lze nastavit intenzitu podsvětlení...