reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové téma - ROBOTI

|Mio| (1333)|7.1.2012 16:00
Tak jsem zjistil že mi chybí téma ve kterém bych mohl řešit novou užitečnou hračku v domácnosti a tou jest robotický vysavač, obecně tu neni větší ucelená sekce pro tyhle zařízení.

Vzhledem k tomu že to je vesměs počítač s naplácnutým rozhraním, standardní komunikací BT, IR, Wifi, USB/RS232 rozhranim a lze se do něj dostat, upravovat jej softwarově i hardwarově tak to IMHO na fórum patří. Váš názor prosím vyjádřete v anketě.


Jinak hodilo by se to zařadit do Spotřební elektronika jako sekce Roboti, nebo Robotická zařízení či tak podobně.
Ivo Mašek (507)|8.1.2012 18:11
Aby jsme tu časem neřešili také automatické pračky, asi i myčky, ............. časem i kamna, .... a také hračky (auta a helikoptéry na dálkáč, a tak podobně).
durib (1141)|8.1.2012 19:02
Jsem pro. Ale aby zde bylo dostatek "odborníků" na tuto problematiku. Fóru SHW to každopádně může jenom prospět.
|Mio| (1333)|8.1.2012 20:01
[quote=Ivo Mašek;488974]Aby jsme tu časem neřešili také automatické pračky, asi i myčky, ............. časem i kamna, .... a také hračky (auta a helikoptéry na dálkáč, a tak podobně).[/quote]

V postate proc ne, vse co se dá napíchnout a upravit, když vemu jen domácí spotřebiče co mají v sobě ARM a jedou na linuxovem jadre, tak kdyz uz nic jineho daji se do toho udelat preklady do cestiny, namluvit české hlasy či ovládání hlasem, optimalizovat vlastnosti atd. Taky aktualizace firmware a podobne.

Mám ale na mysli jen "chytré spotřebiče".


[quote=durib;488978]Jsem pro. Ale aby zde bylo dostatek "odborníků" na tuto problematiku. Fóru SHW to každopádně může jenom prospět.[/quote]

Zatím sem se dostal do konzole iRobotu Roomba 581, jak se mi podaří dostat filesystem do RW a smazat zvuky pro ostatní jazyky tak mám v plánu dodat cestinu a pak se uvidí. Až to párkrát umrtvim a zase oživim tak už na Roombu budu odborníkem :-))

Jinak právě tato témata snad přilákají další nadšence a odborníky
Karel Polívka (1485)|8.1.2012 21:37
Proč hned vytvářet novou sekci pro něco, kvůli čemu by člověk na SHW ani nepřišel a není vůbec jisté, že to bude zdejší návštěvníky zajímat?

Lze to prozatím dávat do sekce "Volná témata". Když tam bude více obsahu, udělám pro to prefix.
|Mio| (1333)|8.1.2012 22:07
No, třeba proto že jiný český fórum se tímto vážně nezajímá, sekci spotřební elektronika už tu máme, takže se jedná jen o její rozšíření, no a díky Googlu to sem přiláká další uživatele, poptávka je celkem velká.

To je tak co me napadlo hned po přečtení, tšedy neuvedl jsem to první, že to chybí mě osobně .-)

Prostě věřím že to fórum obohatí.
Karel Polívka (1485)|8.1.2012 22:12
Viz můj předchozí příspěvek. Uvidíme.
|Mio| (1333)|8.1.2012 23:42
OK, uvidime jak dopadne anketa, ve volnejch to casem zapadne a to pak nestoji za tu praci ani me, takze jedine kdyz bude aspon od 10 lidi pozitivni reakce.