Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Primární požadavky: různorodé – nejlepší kompromis herního notebooku, výdrže baterie a hmotnosti

Preferovaní výrobci: Lenovo

Další komentář:
    hoj, chtěl bych si koupit jeden notebook, i jsem si asi vybral typ
    je to tento:

http://www.alza.cz/search.htm?exps=L...70#f&pg=1&pn=2

ale chtěl bych se zeptat, tenhle Y570 je v různých slabších a silnějších typech, zajímalo by mě jestli má cenu koupit si ten nejdražší, jestli za tu cenu opravdu dostanu hodnotný výkon navíc, nebo jestli je lepší koupit si třeba druhý levnější apod...plus jak už jsem tu někde psal moc těm parametrům nerozumím, tudíž v čem se jednotlivé typy liší? a plus jestli je vůbec za tuto cenu si koupit tento notebook jestli by nebylo lepší vzít nějaký jiný
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Pokud se má jednat o notebook na hry, pak výkonově lepší můžu doporučit jedině Asus G74, který je však velký, těžký a s vyšší cenou.

Obdobné notebooky k Lenovu Y570 prodává ještě MSI, ale u těch pokulhává kvalita. Y570 je na multimediální notebook velmi kvalitní a o moc výkonější asi nenajdeš. Konkrétně k výbavě jsou všechny vesměs stejné až na ten nejdražší model, který má 4-jádrovou Core i7. Pokud se trochu vyznáš v desktopových procesorech, ty Core i5 jsou výkonné asi jako Core2 Q6600, ta Core i7 je srovnatelná s desktopovou i5-2400.
    Myslím, že z toho se dá odhadnout výkon toho procesoru, ale zatím nevíme, k čemu má notebook sloužit (podle přezdívky předpokládám že -nejen- pro hraní Skyrimu).
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 09-01-2012 v 21:29

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

aha no tak především bych potřeboval aby byl co nejlehčí protože ho budu sebou tahat všude do práce a do školy, takže zvlášť do školy spolu s učebnicema nechci mít těžkou tašku, a druhá věc je jak řikám aby doma pokud možno nahradil stolní počítač víceméně....notebook potřebuju ale nemm finance na to abych zároveň i opravil stolní PC, take předpokládám že by byl lepší matný display zvlášť ve škole kde je k zásuvce daleko (takže i výdrž alespoň ty 4 hodiny) tak aby se při ztemnění obrazovky při baterii ještě k tomu nelesknul.....a jak říkám doma by měl i nahradit herní stolní PC prozatím, takže herní výkon by neměl stát za starou belu....tenhle typ Y570 mi přišel, že splňuje většinu z toho, takže mi přišel jako výhodná volba, ale jak říkám nevím moc jestli má cenu kupovat ten nejdražší

Registrace
    Jun 2008

Velmi výkonných notebooků s matným displejem moc není. Každopádně 4 hodiny provozu by měl zvládat (při běhu na integrovanou grafiku), jak to bude s lesklým displejem ve škole ti bohužel neřeknu.
    Já osobně bych volil některý z modelů 19 - 21 tisíc. Core i7 mi přijde zbytečná. Pak bych se asi řídil rychlostí HDD, pokud budeš hodně hrát hry, pak bych asi bral ten se 7200 ot. Za tuhle cenu asi žádný výkonější notebook nenajdeš.

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

a co znamená to "SSD 32GB pro zrychlení běhu OS" je pak rychlejší reakce systému nebo jak?

Registrace
    Jun 2008

Tohle SSD slouží pro "podporu" rychlejšího běhu systému. Ukládají se na něj často používané soubory, které se pak načítají rychleji. Většinou se jedná o OS a nejpoužívanější programy. Ty jako uživatel nepoznáš, jestli se soubor fyzicky nachází na SSD nebo HDD.
    Jinak ještě tě chci upozornit, že ačkoli je to psané u všech Y570, pouze některé mají USB 3.0 (podle fotek).

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Zdravím, vlastním Lenovo s i7.
    Na hraní sice je, ale nepředstavuj si hraní na plný detaily 4 hodiny v kuse.. noťas zvládne max. 1,5 hodiny na plný pecky, pak se začně přehřívat..
    Poté bych dokoupil chladící podložku http://www.alza.cz/coolermaster-note...er-d196247.htm, pamatuj notebook není a nikdy nebude na hraní.

Jinak jsem s ním spokojený rozjedu vše...

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od gladiatus96 Zobrazit příspěvek
    notebook není a nikdy nebude na hraní.
    Pokud to není herní notebook (třeba Asus G53).

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky