reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odpojovani boxovaneho IDE HDD pripojeneho pres USB

lastsaves (98)|10.1.2012 21:21
Zdravím,
už nějakou dobu se potýkám s problémem připojení IDE disku přes USB (ve WinXP SP3).
Zkoušel jsme nejdřív adaptér GEMBIRD (http://www.alza.cz/redukce-usb2-0-na-ide-a-sata-d118670.htm), pak AXAGO ADID-70 (http://www.alza.cz/axago-adid-70-d271747.htm), ted jsem skončil u boxu Welland ME?-700Q (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72918).
U všech se děje stejná věc, po nějaké době (10 minut, hodina, dvě, to je různé) Windows zahlásí, že zápis se zpožděním se nezdařil, na disku se pak zobrazují jen prázdné adresáře.
Zkoušel jsem to na stolním počítači i na notebooku, zkoušel jsem to i s jiným IDE diskem, bez rozdílu.
Nenapadá někoho, kde by mohl být zakopaný pes?
Přeci jsem nemohl mít 3 vadné adaptéry/boxy?
Dík za radu.
r34ktor (7477)|11.1.2012 20:42
Pár tipů, které by mohli pomoci problém odstranit.
lastsaves (98)|11.1.2012 21:21
Díky za tipy, ale zatím bez úspěchu.
Dnes se mi na jednom notebooku podařilo disk v boxu rozchodit a tím mě napadlo, zda se nemůžou třískat ovladače (připojuji k počítači ještě WD MyBook a WD Passport).
Zkusil jsem odinstalovat WD drivery (hlavně WD SES), ale problém to bohužel nevyřešilo :mad:
Namisto chyby "Zapis se zpozdenim se nezdaril" hlasi po nejake dobe provozu "Nezname zarizeni USB".
Nejake dalsi napady? Budu moc vdecny.
wolf007 (653)|11.1.2012 21:47
skoda ze je to ide disk,podle me kdyby se sehnala redukce z ide na sata,tak by to teoreticky jelo ...
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Pevn%C3%A9+disky\_P%C5%99%C3%ADslu%C5%A1enstv%C3%AD_\Dokovac%C3%AD+stanice
lastsaves (98)|12.1.2012 11:28
Tak po dlouhém pátrání po fórech to vypadá na problém kompatibility mezi usb drivery k Dellu a driverem disku.
Neexistuji nejake upravene drivery k Dellovskemu chipsetu (Optiplex 745)?
r34ktor (7477)|12.1.2012 12:08
[quote=lastsaves;489416]Tak po dlouhém pátrání po fórech to vypadá na problém kompatibility mezi usb drivery k Dellu a driverem disku.[/quote]
To se mi nezdá. Psal jsi, že na notebooku také dochází k problémům. Co třeba propojovací kabel. Nezkoušel si všechny tři boxy se stejným?
lastsaves (98)|12.1.2012 14:31
[quote=r34ktor;489417]To se mi nezdá. Psal jsi, že na notebooku také dochází k problémům. Co třeba propojovací kabel. Nezkoušel si všechny tři boxy se stejným?[/quote]

Kabel bylo první, co jsem zkoušel měnit, tam zakopaný pes nebude.
Nemůže to být opravdu spíš softwarový problém?
Něco se s něčím třískat?
r34ktor (7477)|12.1.2012 14:49
Zkoušel jsi projít systémový log? Třeba tam je něco užitečného, co by pomohlo identifikovat problém.
zsdx (2098)|12.1.2012 15:34
Ty externi Westerny funguji na tomtez PC/NTB bez problemu? At vyloucime problem s porty.

Dell zadne specialni ovladace USB nema, jsou soucasti Intel chipsetu a ty neni nezbytne nutne instalovat.

Zapoj ten disk primo do nejakeho pocitace a radne ho otestuj.
lastsaves (98)|12.1.2012 16:42
[quote=r34ktor;489429]Zkoušel jsi projít systémový log? Třeba tam je něco užitečného, co by pomohlo identifikovat problém.[/quote]
Jediná věc, která by se toho mohla týkat je událost 245 PlugPlayManager - Vypršel časový limit odesílání upozornění o změně rozhraní zařízení do okna SAS window. Ale nevím si s tím rady.

[quote=zsdx;489432]Ty externi Westerny funguji na tomtez PC/NTB bez problemu? [/quote]
Ano, oba WD fungují bez problémů.

[quote=zsdx;489432] Dell zadne specialni ovladace USB nema, jsou soucasti Intel chipsetu a ty neni nezbytne nutne instalovat. [/quote]
Zkoušel jsem najít update driveru pro Intel Chipset, ale bez úspěchu (teď tam je verze 8.0.0.1009 A18 - stazeno z dellovskeho serveru).

[quote=zsdx;489432]Zapoj ten disk primo do nejakeho pocitace a radne ho otestuj.[/quote]
Až do předminulého týdne na tom disku běžel systém v jiném počítači (bez problémů cca 3 roky).
Navíc se odpojuje i jiný disk ve stejném boxu (starý WD Caviar 80 GB) (ano, mám doma sbírku starých IDE disků :cool:)
Takže diskem by to snad být nemělo :notsure