reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Všechno v pohodě až na obyčejná videa

Neregistrovaný (0)|10.1.2012 21:29
Tazatel: Zidy500

Znění dotazu: Dobrý den, před Vánoci jsem sestavoval nový PC pro sestru.
Bylo určeno jen pro přehrávání videa,internet a office.
Byl určen jako náhrada starého pc s P4 2.8(zbytečně žral, výkon nic moc).
Cílem byla co nejlevnější sestava.



Při sestavení jsem narazil na problém s IDE HDD, ale ten jsem vyřešil.
Bylo to tím že jsem na jednu větev dal dva, tím pádem byl přenosové rychlosti menší a celý systém se sekal, když jsem nechal na větvi jenom jeden tak to bylo v pohodě.
Problém tkví v tom že přehránaní obyčejného DVD ani Avi není uplně plynulé. Aspoň dle mého subjektívního pocitu.
Vytížení CPU je přitom 3-12%(většinou 5-8%),vytížení GPU okolo 20%. Přitom hry jedou v pohodě(BF 2 a podobné, dokonce i Sims 3 se na tom dá hrát,ale to se už občas sekne,ale v celku jede na hra plynule, i DIRT 2 na střední, u něčeho low jede na vyšší rozlišení plynule). O ty hry mi nejde, vím že toto není herní sestava(cílem byla taky spotřeba, která je oproti starému PC sokro dvakrát nižší), ale přece přehrávání videa apod. by neměl být pro tu sestavu žádný problém. Nepomůže ani přetaktování a zablokování podtatování.
Na mém PC s P4 2.4Ghz jede video plynule,grafika je tam radeon 9600, na tom starém pc od sestry jsem s videem taky žádný problém neměl.
Index výkonu ve Win 7 ukazuje že výkon toho Celeronu je skoro dvakrát větší než u P4(P4-3,4 a celeron 6, po přetaktování 6,6).
Nesetkal jste se někdo s tímto problémem, nápady už mi totiž došly(tušim že by to mohl být zprasené ovladače u tohoto chipsetu, ale nevím).

Chtěl bych poprosit o radu, děkuji.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Sestava:
Procesor: Celeron E3400 2.6Ghz
Deska: MSI G41-P28
Paměti: Kingmax 2GB ?(2x1GB?) DDR3 1333 -automaticky se podtaktují na 800 Mhz
Grafika: Gefoce GT220 1GB DDR3 (ta byla ze starého PC s P4 2.8Ghz)
Disk: IDE WD Caviar Black 250GB
Zdroj: Seasonic SS-350ET
Systém: Windows 7 32bit
Jds (106)|11.1.2012 19:36
Zdravím nevím to přesně ale přehrávání videí by mělo zvládnout PC od CPU 350mhz.Takže bych skusil přeinstalovat ovladače desky a Grafiky no a co je základ taky nějaký kodeky nejspíš nějaky kodekpak jsou volně ke stažení.Jo a taky záleží na přehrávači.Taky se mi stalo že si nerozuměli kodeky s MP o pana Gatse(ten co vlastnií Mikrosoft)tak jsem DVD přehrával v POWERDVD a Avi v BS Playeru.Ja vím že sem asi moc nepomoh ale třeba někdo poradí líp.Zdar a sílu.
r34ktor (7477)|11.1.2012 20:45
V rovnici je příliš mnoho neznámých.

O jaká videa se jedná (formát, bitrate)?
Jaký přehrávač používáš?
Máš plně aktualizovaný systém (záplaty, ovladače, DirectX)?