reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SUSE nechce bootovat

Overdose (84)|11.1.2012 17:26
Brý den,
Stáhnul jsem z oficiálních zdrojů společnosti Linux , OS OpenSuse 12.1, pomocí nera jsem to hodil do iso a dál jsem používal program Windows 7 USB DVD download tool. Vypálené DVD jsem nechal v mechanica, restartoval, nastavil v Biosu primární bootování z CD-DVD ROM, uložil nastavení a najednou černá obrazovka a vlevo nahoře napsáno:"Loading operating system" za pár sekunf pod to se napsalo:"Boot from CD/DVD ROM" , chvilku klid, zahučela CD-romka a pak se normálně startoval OS Win 7. Zkoušel jsem to v BIosu kontrolovat, všechno možne a furt nic.
Salamander (6177)|11.1.2012 18:18
na co ten Win7 USB DVD download tool? nejak to nechapu ...

BTW: na Instalaci Linuxu z USB flash disku ne je nejlepsi UNetbootin http://unetbootin.sourceforge.net/
kevin00 (10238)|11.1.2012 18:32
Instalace Linuxů "cpu" na USB flash disk, na což se mi velmi osvědčila utilita Linux Live USB Creator.
Nějak vůbec nechápu celý uživatelův postup. Instalaci distribuce stáhne ze stránek výrobce již v iso souboru. Tento obraz DVD již stačí "vypálit" na USB flash disk pomocí zmíněné utility nebo pomocí jakéhokoliv vypalovacího programu vypálit na DVD.
Overdose (84)|11.1.2012 19:24
[quote=kevin00;489333]Instalace Linuxů "cpu" na USB flash disk, na což se mi velmi osvědčila utilita Linux Live USB Creator.
Nějak vůbec nechápu celý uživatelův postup. Instalaci distribuce stáhne ze stránek výrobce již v iso souboru. Tento obraz DVD již stačí "vypálit" na USB flash disk pomocí zmíněné utility nebo pomocí jakéhokoliv vypalovacího programu vypálit na DVD.[/quote]

To jsem právě taky udělal a stalo se to co je popsáno výše
kevin00 (10238)|11.1.2012 19:28
Vyzkoušel jsi obě možnosti ?
Jiná bootovací CD/DVD či bootovací USB flash disky jdou bootovat z DVD mechaniky bez problémů ?
Overdose (84)|13.1.2012 15:43
[quote=kevin00;489342]Vyzkoušel jsi obě možnosti ?
Jiná bootovací CD/DVD či bootovací USB flash disky jdou bootovat z DVD mechaniky bez problémů ?[/quote]

Zkoušel jsem i původně stáhnutý soubor (iso) hodit na flashku, nabootoval USB-ZIP, uložil, pak se objevila obrazovka kdy máte přístup k BIOSU a tak to zůstalo, nic, tak jsem to musel restartovat na tvrdo.
Zkoušel jsem i tem Váš program, stáhnul jsem OpenSuse 12.1 a je to i s Virtual Boxem, a navíc je to live verze. Takže zase jsem zkusil stáhnutý soubor přez ten program hodit na flashku, nabootoval a stalo se to ce je popsáno v kroku 1.
Salamander (6177)|13.1.2012 16:11
Vcera jsem si s openSuse chvilku hral ... je potreba dodrzovat tenhle navod pri vytvareni instalacniho media, pak vsecko bezi jak ma http://en.opensuse.org/SDB:Live_USB_stick
UNetbootin s tim ma nejakej problem ... ale vytvarel jsem pak na Macu instalacni flashku podle toho navodu a vsecko OK :)
Overdose (84)|18.1.2012 07:36
[quote=Salamander;489578]Vcera jsem si s openSuse chvilku hral ... je potreba dodrzovat tenhle navod pri vytvareni instalacniho media, pak vsecko bezi jak ma http://en.opensuse.org/SDB:Live_USB_stick
UNetbootin s tim ma nejakej problem ... ale vytvarel jsem pak na Macu instalacni flashku podle toho navodu a vsecko OK :)[/quote]

Tohle věřim že by mohlo fungovat, ale jak jsëm stáhnul ten program ImageWr?ter, který slouží k zapsání iso souboru na usb¨disk, tak jsem znovu stáhnul znovu ten image přesně podle toho návodu, tak jak vybírám iso soubor, tak to po mě chce formát raw, cöž je grafický formát. Jakmile dám iso soubor normálně při zkopírování na flashku, tak při nabootování hodí chybu, že chybí nějaký doubor.