reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otevření velikého textového souboru (2Gb)

typek.cz (140)|11.1.2012 19:40
Zdravím,
potřeboval bych otevřít log serveru (txt) za normálních okolností to problém není, pokud ovšem ten soubor nemá 2,4 GB :D
Notepad++ mi to rovnou oznámil že je moc velký fixefox mi načetl asi jen část a hrozně se lagoval nedalo se v tom pracovat a když jsem vyhledal to co jsem potřeboval najít tak mi to nic nenašlo asi to není celé načtené (to co hledám tam 100% je).
Pak už jsem radši nic nezkoušel.

Jediné co mě napadlo je nějak vypsat pomocí php jen poslední 1/100 dokumentu (vím že to co hledám je u konce), ale v php se teprve učím takže nevím jak přesně to udělat jsem přemýšlel nad trimlink (to jsem našel v PHP-F - zkracování komentářů) ale nevím jak znaky odpočítat od zadu a pak vůbec nevím jak do proměnné načíst celý jeden soubor a jestli nebudu muset koupit super počítač z NASA aby mi ten script vykonal.

Prosím poraďte je to celkem důležité.
Salamander (6177)|11.1.2012 19:49
linux -> tail? nebo proste pouzit nejaky regularni vyraz, zalezi na tom, kterou cast souboru potrebujes cist

resp
[code]
tail -n 20 filename
[/code] = poslednich 20 radek souboru
typek.cz (140)|11.1.2012 19:57
hmm jediný linux který mám k dispozici je VPS na kterém beží herní server (z něj pochází ten log) a ten VPS je zatížený skoro na maximum, ale zítra to zkusím až bude trochu míň lidí
zsdx (2098)|11.1.2012 20:35
[quote=typek.cz;489351]hmm jediný linux který mám k dispozici je VPS na kterém beží herní server (z něj pochází ten log) a ten VPS je zatížený skoro na maximum, ale zítra to zkusím až bude trochu míň lidí[/quote]

Idealni situace pro grep! Klidne v soucinnosti se zminenym tail. Vis co hledas, mas primy pristup k souboru - tak na co se patlat s PHP? Narocnost skriptu/prikazu je minimalni.
[code]tail -100 /var/log/minecosi.log | grep -i cohledam[/code]
ti nacte poslednich 100 radku a v nich najde retezec 'cohledam'
typek.cz (140)|12.1.2012 19:56
Díky moc, o jednoho hackera meně :)