reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klonování disku

cheysuli (36)|16.1.2012 14:00
Hezké odpoledne přeji, mám počítač s nainstalovaným linuxem který mi funguje jako server pro jednu databázi v malý síti a jelikož se jedná již o hodně starý počítač, mám o něj docela strach. V případě havárie bych to musel celý instalovat znova a to se mi fakt nechce. Tudíž jsem se rozhodl že celý disk (má to 20GB) naklonuju. Problém ovšem je, že ten počítač je malý Compaq a normální disk k němu nepřipojím. Existuje tedy nějaký program, který by mi umožnil naklonovat ten disk po síti? Dík
Zoidik (1405)|16.1.2012 14:17
V bývalé práci jsme používali Ghosta. Uměl bootovat posíti a dělat image disku. Osobně mám starou verzi 8.3 (síťový boot jsem doma nikdy nevyužil). Zálohoval jsem takto distribuci linuxu a udělal vyloženě bitovou kopii celého disku, takže výsledný obraz měl 120GB stejně jako disk. U Winů zvládl i kompresi. Jestli novější verze zvládne udělat i kompresi nevím, ale síť tento prográmek zvládne.
zsdx (2098)|16.1.2012 15:32
Jestli je malý Compaq toto

tak do nej jde pripojit dalsi disk, ale potrebujes napajeci rozdvojku a IDE kabel s 3 konci.
Na klonovani beziciho systemu po siti bych se ja vyb*dl, disk dal do jineho PC a tam naklonoval. Tu pulhodinu odstavky prezijou.
cheysuli (36)|16.1.2012 15:43
Zsdx: právěže neni. Je to tahle malá bestie do které nejde prakticky nic připojit.

Zoidik: Dík, vypadá to, že to bude fungovat. Jediný co musím vyřešit je jak dostat ten program z winů na linux. on tam potřebuje nějakýho svýho agenta aby to zvládnul.
Zoidik (1405)|16.1.2012 19:56
[quote=cheysuli;489924]Zsdx: právěže neni. Je to tahle malá bestie do které nejde prakticky nic připojit.

Zoidik: Dík, vypadá to, že to bude fungovat. Jediný co musím vyřešit je jak dostat ten program z winů na linux. on tam potřebuje nějakýho svýho agenta aby to zvládnul.[/quote]

No, nenapsal jsi, že není možná odstávka. On ten ghost bootuje z dosu... Takže restart a cca půl hodiny offline. Nicméně pokud to budeš dělat přes noc, tak se snad nikdo nepo*ere....
cheysuli (36)|17.1.2012 08:57
Odstávka samozřejmě možná je a klidně i delší, ale pořád se mi nedaří tam ten agent dostat
zsdx (2098)|17.1.2012 09:24
Oba ti radime klonovat 'offline' a na to zadnyho agenta nepotrebujes!