Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Klonování disku

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Hezké odpoledne přeji, mám počítač s nainstalovaným linuxem který mi funguje jako server pro jednu databázi v malý síti a jelikož se jedná již o hodně starý počítač, mám o něj docela strach. V případě havárie bych to musel celý instalovat znova a to se mi fakt nechce. Tudíž jsem se rozhodl že celý disk (má to 20GB) naklonuju. Problém ovšem je, že ten počítač je malý Compaq a normální disk k němu nepřipojím. Existuje tedy nějaký program, který by mi umožnil naklonovat ten disk po síti? Dík
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

V bývalé práci jsme používali Ghosta. Uměl bootovat posíti a dělat image disku. Osobně mám starou verzi 8.3 (síťový boot jsem doma nikdy nevyužil). Zálohoval jsem takto distribuci linuxu a udělal vyloženě bitovou kopii celého disku, takže výsledný obraz měl 120GB stejně jako disk. U Winů zvládl i kompresi. Jestli novější verze zvládne udělat i kompresi nevím, ale síť tento prográmek zvládne.

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Jestli je malý Compaq toto

tak do nej jde pripojit dalsi disk, ale potrebujes napajeci rozdvojku a IDE kabel s 3 konci.
    Na klonovani beziciho systemu po siti bych se ja vyb*dl, disk dal do jineho PC a tam naklonoval. Tu pulhodinu odstavky prezijou.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Zsdx: právěže neni. Je to tahle malá bestie do které nejde prakticky nic připojit.

Zoidik: Dík, vypadá to, že to bude fungovat. Jediný co musím vyřešit je jak dostat ten program z winů na linux. on tam potřebuje nějakýho svýho agenta aby to zvládnul.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od cheysuli Zobrazit příspěvek
    Zsdx: právěže neni. Je to tahle malá bestie do které nejde prakticky nic připojit.

Zoidik: Dík, vypadá to, že to bude fungovat. Jediný co musím vyřešit je jak dostat ten program z winů na linux. on tam potřebuje nějakýho svýho agenta aby to zvládnul.
    No, nenapsal jsi, že není možná odstávka. On ten ghost bootuje z dosu... Takže restart a cca půl hodiny offline. Nicméně pokud to budeš dělat přes noc, tak se snad nikdo nepo*ere....

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Odstávka samozřejmě možná je a klidně i delší, ale pořád se mi nedaří tam ten agent dostat

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Oba ti radime klonovat 'offline' a na to zadnyho agenta nepotrebujes!

Podobná témata

1. Windows XP: klonování disku
    Od HonzaSi v sekci OS Windows
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 04-10-2012, 13:57
  2. Klonování PC po síti
    Od Chmelda v sekci Sítě
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 12-11-2009, 16:33
  3. klonování HDD
    Od vorryy v sekci HDD, boxy, SSD