reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vhodný instalátor pro šablonu stylu do MS Word

uživatel (14)|17.1.2012 17:05
Jak už můj nick napovídá, nejsem žádný programátor, ale pokročilý uživatel, takže prosím respektujte takřka začátečnickou úroveň mých znalostí. A teď již k samotnému problému:

Potřebuji udělat instalátor, který pouze nakopíruje tři soubory do vhodných adresářů MS Office. Problém je v tom, že potřebuji vytvořit závislosti, které na základě verze MS Office zvolí různou adresářovou cestu a taky chci udělat co nejjednodušší instalátor, který bude mít všechny výhody instalačního procesu, především uninstall. Při instalaci totiž dojde k nahrazení originálního souboru a ten chci tedy zazálohovat pro případ uninstallnutí. Můžete mi poradit nějaký jednoduchý program nebo způsob, jak se co nejsnadněji, s co nejkratší learning curve, dostanu k vytouženému cíli?

To, co chci formou instalačního balíčku nabídnout světu, je styl bibliografických citací dle normy ČSN ISO 690 upravený tak, aby plně vyhovoval aktualizaci této normy z dubna 2011. Instalovat se tedy budou dvě šablony stylů (jeden pro číselnou referenci a jeden pro harvardský systém citování) a také bylo potřeba lépe přeložit a výstižněji popsat zadávací pole nástroje citací v MS Word a popisky obsahuje další soubor, který právě přepisuje ten původní.
zsdx (2098)|17.1.2012 20:27
Zkus NSIS, pokud ti nestaci cmd skript v raru/7zipu.
uživatel (14)|18.1.2012 08:20
nullsoft scriptable install system. Názvem to vypadá jako to co hledám, dík za tip, vyzkouším.

K tomu cmd scriptu, v podstatě, protože jde jen o prachsprosté kopírování, tak jsem uvažoval i o nějakém self-extracting balíčku, ale potřebuju tam právě nadefinovat podmínky pro různou adresářovou cestu v závislosti na verzi Office a taky chci, aby to celé šlo snadno odinstalovat, čímž by se vše vrátilo do normálu. Šla by nějak udělat v cmd scriptu i ta volba uninstall?
zsdx (2098)|18.1.2012 16:47
Odinstalace skriptem by sla dodelat (napr. if exist), ale NSIS ji ma v sobe.