reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaky SSD 120GB do 5000Kc

xcookx (1)|17.1.2012 19:56
Chtel bych si koupit SSD aspon 120GB do NTB a chtel bych max investovat 5000Kc ale cim mene tim lepe.Jaky SSD by jste mi teto relaci poradili, chtel bych co nejlepsi pomer cena/vykon.Dekuji za radu
alfah4ns (1040)|17.1.2012 19:58
kuk crucialy M4, patrioty pyro, například.
Pokud jdeš po záruce, tak Intel 320 (mají 5let, proti výše uvedeným trochu pomalejší (proti HDD ale i tak dělo, neboj), ale pořád slušné s nízkou spotřebou)
Jakub Doležal (63)|26.1.2012 14:14
Ahoj,
trochu to rozvinu, mám Thinkpad T500 (SATA II) a rozhoduju se mezi:
Crucial RealSSD M4 128 GB
+ rychlejší než Intel (avšak je otázkou, zdali se to v praxi projeví)
+ o kousek vyšší kapacita
- dražší o cca 500-600 Kč

Intel 320 120GB
+ ochrana proti výpadku proudu (u notebooku možná zbytečné)
+ šifrování AES (aneb za týden budu psát v jiné sekci, jak jsem si ho celý zahesloval :-) )
+ nižší cena oproti Crucialu
+ 5 let záruka (Crucial jen 3 roky)
- celkově pomalejší
- o pár GB menší

Má někdo alespoň jeden ze zmiňovaných disků, že by mi poradil a řekl nějaké osobní postřehy z běžného užívání?

Děkuji
alfah4ns (1040)|28.1.2012 13:03
Pozn. Intel 320 120GB ve skutečnosti není menší.
Má osazeno 128GiB /137.4GB, tobě je dostupných 120GB / cca 111GB.
Onen rozdíl je pak použit jako spare-area (tu má proti crucialu, ale třeba i proti intelu 510 větší, ostatně taky díky tomu u něj dává Intel 5let záruku)
http://www.thomas-krenn.com/de/wiki/Intel_320_Series_SSDs

Jinak je to myslím fuk a šel bych po záruce.
Přechod z libovolného HDD na jakékoliv SSD (vyjma těch nejlevnějších) je jako přecházet z Fabie HTP na V8 benzin a přemýšlet, jestli bude lepší 4.0 nebo 4.4l obsah :)

Btw. pokud má tvůj procesor HW podporu AES-NI, citelné zpomalování při šifrování tě trápit nebude u jakéhokoliv disku :)
odb (505)|28.1.2012 18:55
Mam Intel 320 a aj starsi X25-M G2. Kupoval som si intel hlavne preto lebo pomocou Intel SSD toolbox je mozne manualne spustat trim aj na winXP. Max. rychlosti nema najvyssie ale to by som neriesil lebo plati to, co pisal alfah4ns. V realnej praxi malokedy ak vobec ta bude niekedy limitovat nizsia max. rychlost intelu oproti Crucial.

Osobne mam vecsiu doveru v Intel.

Skusenosti. Len pozitivne, odozva je niekolko krat lepsia. Pri vecsine operacii je zrychlenie citelne. Niekde je rozdiel oproti klasickemu HDD maly. Vsetko zalezi od druhu prace a vyladenosti aplikacii alebo OS. Pri starte OS a spustani aplikacii je rozdiel dost velky. Pri mojej beznej praci uz ten rozdiel nieje az tak citelny lebo brzdou je nieco ine (ryclost pripojenia LAN, internetu, ext. zariadeni), kde sa rychlost SSD nema sancu prejavit.
Jech Josef (206)|28.1.2012 21:41
[quote=xcookx;490088]Chtel bych si koupit SSD aspon 120GB do NTB a chtel bych max investovat 5000Kc ale cim mene tim lepe.Jaky SSD by jste mi teto relaci poradili, chtel bych co nejlepsi pomer cena/vykon.Dekuji za radu[/quote]

Já mám SSD OCZ Vertex 3- 120GB mám ho 2 měsíce a sem sním spokojený, jede mi na Sata II, doposud žádný problém.