reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

načítání media v DVD mechanice

mitty (2)|18.1.2012 12:35
Dobrý den,
mám takovýto problém: Když vložím CD, nebo DVD do mechaniky, mechanika zdánlivě pracuje (bliká a je slyšet, že se točí), ale zobrazí se hláška: vložte medium do jednotky D.

Media jsou ověřená a v jiném počítači se načtou. OS v počítači je Win XP SP3.
Mechanika se zobrazuje v BIOSU i ve Správci zařízení a je povolena. Jsem přihlášený jako admin. Po výměně mechaniky za jinou problém přetrvává. Zkoušel jsem i ve správci zařízení mechaniku odebrat a znovu přidat, aktualizovat ovladač a kde co. Zřejmě to bude nějaký SW problém. Možná v nějakém registru?

Poradíte mi prosím, jak zprovoznit mechaniky na tomto PC, aby načetly medium popř. zobrazily jeho obsah? Děkuji.
StD (1963)|18.1.2012 13:00
Když pracuje a bliká, tak ta media prostě neumí přečíst, respektive je možná přečte, ale OS je neumí zpracovat, protože mu v tom cosi/někdo brání (ve vrstvách SPTI, Aspi nebo Patin/Couffin). Není na té mašině náhodou nainstaleno Nero, DaemonTools či jiní podobní škodiváci??? To by dokazovalo to stejné chování po záměně mechaniky. Jináč ta tvá úvaha s registrem směřuje správným směrem...
dzandra (1368)|18.1.2012 13:02
Zkus tohle
StD (1963)|18.1.2012 13:05
[quote=dzandra;490158]No ještě může být problém na řadiči...[/quote]
No však to píšu nee? Vrstvy SPTI/ASPI ovládají právě řadiče a v registru bych to hledal tam... :p
Zoidik (1405)|18.1.2012 13:11
Nebo bych zkusil vyčistit čočku v mechanice. Může být zašpiněná, zaprášená...
dzandra (1368)|18.1.2012 13:12
[quote=StD;490159]No však to píšu nee? Vrstvy SPTI/ASPI ovládají právě řadiče a v registru bych to hledal tam... :p[/quote]

Proto jsem svůj příspěvek smazal, měl jsem to rozepsané a pak jsem doskočil. A pak jsem si všiml, že radíš to co radíš


[quote=Zoidik;490162]Nebo bych zkusil vyčistit čočku v mechanice. Může být zašpiněná, zaprášená...[/quote]

Zkoušel i jinou mechaniku
StD (1963)|18.1.2012 13:57
Nechte toho a počkejte až se "vyjardí" tazatel, co tam má. Tipnul bych si předem buďto na nesprávně dismountovaný disk v DT nebo předchozí přehrávání nějaké hry přímo z disku... případně i nějakého toho "rootkita" od Sony nebo PCFriendly. :D:p:cry
Zoidik (1405)|18.1.2012 21:32
[quote=dzandra;490163]Zkoušel i jinou mechaniku[/quote]

Neříkám že ne. Měl jsem kdysi podobný problém a vyčištění mi pomohlo :-)
mitty (2)|19.1.2012 07:22
Virtuální mechanika nebyla v počítači vytvářena, nejsou nainstalované programy jako Alcohol, nebo Deamon tools. Počítač je přihlášen v doméně a uživatel neměl možnost něco instalovat sám.
Možná to tedy bude tím řadičem. Mám tedy zkusit vyměnit desku (až nějakou seženu :-))?
StD (1963)|19.1.2012 10:54
Nejdříve si zkontroluj ve Správci zařízení, v jakém režimu je mechanika nastavena (DMA ON) - jestli není v PIOmodu... Potom zkus to, co doporučoval zsdx: Uchop nějaké bootovací CD/DVD a po upravení pořadí bootování v BIOSu zkus z něj nabootovat. Pokud bootovat bude, pak si dokážeš, že je na vině OS/SW, nikoli HW.
zsdx (2098)|23.1.2012 19:44
[quote=StD]Potom zkus to, co doporučoval zsdx..[/quote]
Coze, nekdo mi tu smazal prispevek? :eek:

To asi ne, nejspise jsem to radil v jinem threadu (byt s podobnym/stejnym problemem).