reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon 6770 a zpoždění myši - LAG

boboco (1987)|18.1.2012 20:38
Zdravím, tak mě opět asi někdo vzal po hlavě hráběma a já vyměnil svou GeForce GTX 560 Ti za AMD Radeon 6770 :D (Dobře, dobře, vydělal jsem na tom okolo 2 000,-, tak neberte to :)

Výkonem hodně vyrovnané karty, ovšem Radeon pro mě momentálně naprosto nepoužitelnej, důvod? U GeForce jsem si jednoduše nastavil vertikální synchronizaci a počet předem renderovaných snímků na 0 nebo 1 (standardně 3). Výsledek byl takovej, že když jsem ve hře pohnul myší, pohnul se i obraz. U Radeonu je ta situace taková, že pohnu myší, zhruba ty 3 snímky čekám :turtle:turtle:turtle a pak se pohne obraz, což mě přivádí k šílenství :D Kde se dá takhle zhovadilost ručně přenastavit? :D

Co se zbylých parametrů týče Core i7-2600K 4,4GHz; 8GB 1600MHz RAM, SSD... tím chci říct, že nic jinýho to vážně nebrzdí :D

Děkuji předem za všechny rady, já si jdu pustit nějakej film, ať se uklidním :D
boboco (1987)|19.1.2012 00:14
Tak kdo poradí? :D To si mám zas zejtra objednat Geforce? Tohle se používat nedá - nebo to zkrátka neumím :-)
boboco (1987)|20.1.2012 10:03
hmm hmm, tak jsem čekal, že nějaká dobrá duše napíše: "Boboco, ty pako jedno, co mělo v kompu vždycky jen Geforce, stačí nastavit ..."

Ale nikdo mi nic nenapsal, Google taky nepomohl, takže já to vzdávám a měním opět na NVIDII, mějte se všici krásně :turtle
alfah4ns (1040)|20.1.2012 10:44
jen tak mě napadá, odebral jsi pořádně a úplně staré ovladače?
Přechod mezi platformami někdy může dělat trochu bordel.
Ale jinak nevím, čím to.
Nevím ale, že by si na 6770 někdo stěžoval.
boboco (1987)|22.1.2012 15:22
Zdravím,

jj, odebral, ještě před přidáním nové karty, ale tím to nejspíš nebude. U NVIDIE se hodnota předem vykreslovaných snímků dá u každé karty nastavit, default jsou 3, kdy je pak obraz zpožděn přesně jako u ATI, takže automaticky vždy snižuju na 1 nebo 0. U ATI jsem bohužel nenašel možnost jak tuhle hodnotu změnit, určitě to taky nějak jde, ale netuším jak ...

Vážně mě to docela mrzí, těšil jsem se, že zkusím, co z téhle karty vymáčknu, ale nemá to smysl s tímhle nastavením. Apropó, FPS hráči utrácejí tisíce za super myši, klávesnice či monitory aby minimalizovali zpoždění, ale pokud si dají do PCčka Radeonku, tak myslím, že by se hodně divili, jak by jim obdobně výkonná GeForce s myší a klávesnicí od Geniusu v řádu desítek korun natrhla prdel. Na druhou stranu, pokud mají ve hře třeba 200 nebo 300fps, pak se to zpoždění 3 snímků ztrácí, ale pokud hrají něco nového v pořádném rozlišení na plné detaily v rozmezí třeba 40 až 70 fps, tak už je to sakra znát ...

V každém případě díky za reakci :)
Richmond (8084)|22.1.2012 17:10
Pocčet předem vykreslovaných snímků neznamená zpoždění, ale udává počet ukládání snímků do framebufferu. Význam to má především u závodních her nebo u strategií, které nemají hw vykreslovaný kurzor a myslím, že to má vliv jen při vypnutém VSyncu (nebo zapnutém?). Rozdíl je znát třeba u NFS SHIFT kdy je z pohledu "bumper" auto se zapnutým vsyncem celkem špatně ovladatelné, ale z pohledu kabiny naopak velmi dobře řiditelné, při nastavení na 2 snímky je to potom ok. Myš požívám G500, instalována podle manuálu (napřed ovladače až pak zastrčená myš, to samé v případě X6 klávesnice)

edit: a vůbec, Boboco, ty pako ... :D
boboco (1987)|23.1.2012 14:32
ahoj :)

No, nevím kdo z znás dvou je blíže pravdě, nikdy jsem se nepídil po pravém významu tohoto nastavení, ale zkoušel jsem jej v praxi (na GeForce) a zpoždění prostě bylo znát a hodně. Pokud bys měl pravdu Ty, tak nechápu důvod toho, proč na ATIně jsou všechny hry nechutně opožděné a na obdobně výkonné GeForce nikoli ... :confused:
Richmond (8084)|23.1.2012 15:29
Bavíme se o tom samém? :notsure Nějakého brutálního zpomalení jsem si nevšiml, jde spíš o reakci na úrovni kompenzace input lagu o monitoru - defacto počet předrenderovaných snímků snižuju jen u "hardcore" hraní a u pomalejších karet (u toho SHIFTU je to díky absenci SLI takže mi jede jen jedna 560). Jestli je to opravdu hodně znatelné tak bych zkusil zakázat zvukovku na grafice (nevím, možná to nesouvisí, ale u ATIn se mi stává, že mi kolikrát hry mluví se spožděním), případně zkontroloval IRQ a bodnul grafiku do jinýho slotu/dočasně vypnul síťovku (hodně často pomáhá u desek s AMD chipsetem). BTW nemáš myš bodnutou do nějakého hubu nebo klávesnici/myš na USB, která má v sobě PS/2 rozhraní? Ty mají někdy tendenci přeskočit na OHCI místo EHCI driverů (místo USB2.0 jedou na USB 1.0 nebo jim klesne rychlost na polovinu)
hugostieglitz (907)|28.1.2012 11:31
já se přidám,jak lze vypnout zvukovku na grafice?dejte návod prosí,díky
boboco (1987)|31.1.2012 12:46
Tak problém vyřešen pánové, asi se Vám to nebude příliš líbit, ani mně se to příliš nezamlouvá, ale mám zpátky NVIDII GTX 560 a vše opět šlape jako víno.

Ale je to škoda, RADEON HD 6770 je dle mého aktuálně asi nejzajímavější kartou mainstreamu na trhu, za danou cenu skvělý výkon.

Mějte se :-)
Richmond (8084)|31.1.2012 14:22
[quote=hugostieglitz;491373]já se přidám,jak lze vypnout zvukovku na grafice?dejte návod prosí,díky[/quote]
U nVidie lze v control panelu (v nabídce pro vlastní nastavení rozlišení nebo změny rozlišení - teď nevím přesně, ale v jednom z toho to bude).

@boboco: Vítej zpět mezi lepší společností :D