reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

sandy bridge max turbo frequency

Dovivan (3)|19.1.2012 13:42
ahojte.

mam v NB procak I7 2670 tikajuci na 2,2 ghz. V turbo mode sa udava max freq 3.1ghz,

v programoch na meranie momentalnej freq. vidim max freq 2.8 ghz. Uz som sa docital ze je to preto, lebo sa jedna o turbo v mode 4roch jadier. kompltena turbo tabulka vyzera takto:

4jadra max 2,8Ghz
2jadra max 3.0Ghz
1 jadro max 3.1Ghz

zaujimalo by ma, kedy nastanu ostatne dve javy, kedze procesor stale bezi ako stvorjadrovy a to aj pri tom, ked bezi napriklad hra ktora nevie vyuzit ostatne jadra. Naopak, vysia freqvencia je na tejto hre velmi citit (viac nez rychlu grafiku). Tak by mi 300ghz navyse urcite pomohlo,a le neviem ako donutit procesor aby bezal len ako jednojadro, kedze sam to neurobi. Uz som sa to pytal aj na inych forach, ale nikde som nedostal k tomu vysvetlujuci odpoved. Len odpovede typu ze na hry su grafiky a pod. ale na to sa tu nepytam. :-) Tato konkretna je fak zavysla na procaku
pz.jpg
r34ktor (7477)|19.1.2012 14:09
Nastav hře spřažení na jedno jádro.
Dovivan (3)|19.1.2012 15:16
[quote=r34ktor;490281]Nastav hře spřažení na jedno jádro.[/quote]

myslis v task managerovi nastavit afinitu iba na jendo jadro? to ale neni to iste. Procak stale bezi len na 2,8ghz a vhre naopak idu FPS rapidne dolu.
r34ktor (7477)|19.1.2012 15:51
Turbo se nastavuje automaticky. Pokud procesor nezvyšuje frekvenci, je možné, že není dostatečně chlazen.

Pokud při nastavení afinity aplikace poklesne její výkon, pak není čistě jednovláknová.
Dovivan (3)|20.1.2012 13:26
[quote=r34ktor;490302]Turbo se nastavuje automaticky. Pokud procesor nezvyšuje frekvenci, je možné, že není dostatečně chlazen.

Pokud při nastavení afinity aplikace poklesne její výkon, pak není čistě jednovláknová.[/quote]

nerozumieme si...

este raz... procesor bezi bez turba na 2.2ghz. frekvenciu zvysy v zatazi na 2,8 Ghz. co je max turbo frekvencia pre 4 jadra.

aby bezal vo vyssej frekvencii, musi bezat ako dvojadrovi (max 3Ghz) alebo ako jednojadro 3.1Ghz.

pokial urobim to, co pises, ze nastavim v hre afinitu na jedno jadro, tak urobim len to, ze hra vyuzje len jedno jadro na 2.2 ghz preto klesa v hre vykon.. procesor ale stale bezi ako 4 jadrovy, takze nezvysi freq na jedno jadro.. chapes? to ze nastavis afinity v hre neurobi s procesorom nic. Tato vec sa nastavuje len vtedy, ak ma hra nejaky problem v behu na viacero jadier. (napr battlefield 3 po vydani vypadal zvuk, pomohlo nastavit na dve jadra. ) ak hra bezi na jedno jadro este neznamena, ze na to jedno jadro ide aj procesor, cili vo svojej max freq.
AndrewCZ (278)|20.1.2012 15:47
Ne, jestli ten procesor běží jenom na 2.2GHz, tak ta hra to jedno jádro neumí efektivně zatížit. Tudíž potom platí to co psal r34ktor. Zkus spustit prime 95 se spřažením na jedno jádro a uvidíš jestli turbo správně funguje.

Edit: Sleduj při tom testu teploty procesoru, protože frekvence se nezvýší, pokud by se procesor mohl přehřát.
r34ktor (7477)|20.1.2012 19:04
[quote=Dovivan;490429]nerozumieme si...

este raz... procesor bezi bez turba na 2.2ghz. frekvenciu zvysy v zatazi na 2,8 Ghz. co je max turbo frekvencia pre 4 jadra.

aby bezal vo vyssej frekvencii, musi bezat ako dvojadrovi (max 3Ghz) alebo ako jednojadro 3.1Ghz.[/quote]
Těžko si můžeme rozumět, když nechápeš, jak technologie Intel Turbo Boost vlastně funguje. Nastuduj základní info a mrkni na video.