reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spravné zapojení RAM

panhlava (16)|20.1.2012 01:22
Dobré ráno,

mám nový pc, když jsem byl mladší, tak jsem se v tom ještě nějak vyznal a skládal počítače, tak jsem se vrhl i do tohoto. Akorát nyní jsem si tak nějak uvědomil, že to jsou DIMM moduly, tudíž pracují v dualu a nejsem si jist, zda-li je mám zapojené správně. Můžete mi prosím poradit?
------------------------------------------------------------------------------------------------

Má ZD: http://www.czc.cz/asus-m5a78l-usb3-amd-760g/91893/produkt
Mé OP: http://www.czc.cz/kingston-hyperx-blu-4gb-2x2gb-ddr3-1600-xmp/80877/produkt (jestli můžete, tak na ně dejte nějakou kritiku, at už bude dobrá nebo špatná, zajímá mne, zda-li jsem koupil dobře (radil jsem se, ale jsem vděčný za každý názor)

nakonec screen jak je mám zapojené já. Zapojil jsem je vedle sebe, modrá a černá (pokud jsou zapojené špatně, může to poškodit ostatní komponenty?)
http://img831.imageshack.us/img831/5404/imag0171wa.jpg


Předem děkuji za pomoc.
speedsnail (4876)|20.1.2012 01:29
Deska je s dost historickym chipsetem.. (tzn nemá sata 6 ani nativní USB 3.0)

No kazdopadne jak zapojit pameti do dualu je 1) napsano v manualu a za 2) možné zjistit třeba z CPU_Z záložka memory. Obvykle se dávaj do stejný barvy slotů, ale každej výrobce to má jinak.
panhlava (16)|20.1.2012 01:32
[quote=speedsnail;490383]Deska je s dost historickym chipsetem..

No kazdopadne jak zapojit pameti do dualu je 1) napsano v manualu a za 2) možné zjistit třeba z CPU_Z záložka memory. Obvykle se dávaj do stejný barvy slotů, ale každej výrobce to má jinak.[/quote]

Netaktuji, resp. jen tak lehce, pořídil jsem si phenom ii x4 960t a zvedl jsem ho na 3500 mhz, proto ta deska, já nejsem profík a nevyužiji high end desku, a sata 6 mi za příplatek skoro 1000 nestála.

v cpu z mi to píše single, čili asi špatně, že.. :)

K těm usb, nativní usb 3? to mám chápat jak
speedsnail (4876)|20.1.2012 01:42
Jop, single je špatně, přendat paměti do stejně barevnejch slotů. Každopádně vliv na provoz to nemá žádnej a vliv na výkon tak 1%. Ale proč to nemít správně žejo :)

Nevim kde si vzal litr, ale já bych si 3 kila přitlatil minimálně na tuhle. Každopádně ta tvoje deska neni zas uplnej průšvih a je zbytečný ted mlátit prázdnou slámu když už máš nakoupíno. At slouzí!

Edit nativní vs nenativní USB3.0 neni zásadní, jen to ilustruje, že ten chipset je prostě staršího data. Mrzet může do budoucna spíš ten SATA 6 pro případné využití SSD.
panhlava (16)|20.1.2012 01:49
[quote=speedsnail;490385]Jop, single je špatně, přendat paměti do stejně barevnejch slotů. Každopádně vliv na provoz to nemá žádnej a vliv na výkon tak 1%. Ale proč to nemít správně žejo :)

Nevim kde si vzal litr, ale já bych si 3 kila přitlatil minimálně na tuhle. Každopádně ta tvoje deska neni zas uplnej průšvih a je zbytečný ted mlátit prázdnou slámu když už máš nakoupíno. At slouzí!

Edit nativní vs nenativní USB3.0 neni zásadní, jen to ilustruje, že ten chipset je prostě staršího data. Mrzet může do budoucna spíš ten SATA 6 pro případné využití SSD.[/quote]

Tak já děkuji převelice za pomoc a omlouvám se za tak pozdní rušení.
Čárls (179)|8.4.2012 11:40
Takže spravně je to takto scren z manualu Dual A1 A2 a nebo B1 B2