reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

wifi modul pre laptop Asus pre N pásmo 300Mbit

miamia1 (2)|20.1.2012 23:36
Dobrý deň,

Mám jeden počítač Asus A6Je v ktorom je wifi wm3945abg. Potreboval by som tento modul vymeniť za taký, ktorý podporuje N pásmo 300Mbit. Bude
fungovať korektne karta Intel Centrino Advanced-N 6200 v tomto laptope? Alebo ktorú inú by ste mi doporučili pre N pásmo 300Mbit?

Ďakujem Vám.
VencaX (3686)|21.1.2012 00:41
Běžet by ti karta měla v pohodě, ale ta nová je "kratší" takže ji nejspíš nebudeš mít jak připevnit. Zkontroluj si, jak daleko od portu máš díry na šroubky.
miamia1 (2)|21.1.2012 18:09
výborne, výborne, to sa teším. Ešte by som sa chcel poradiť s vecou, prečo ju chcem vlastne meniť. Doma mám router aj pre N pásmo, ale na starej karte využívam len G pásmo.
V izbe mi však na G pásme sťahuje rýchlosťou 0,8MB/s (kapacita pripojenia je však 3MB/s). Sranda je, že silu signálu ukazuje G pásmo na stave pripojenia 54Mbps, no cucám len 0,8MB/s. Preto rozmýšľam nad tou N kartou, ktorá by mi mala dovoliť cucať celou šírkou pásma, ktoré dovoľuje moje inteové pripojenie.

Avšak jedna zrada - zapojil som do jednu USB N kartu a tá mi v jednom mieste v izbe cucá len tiež rýchlosťou okolo 0,9MB/S (i keď silu ukazuje medzi 120-150MBps). Čo to je za haluz?
Otázka teda je, či vôbec s novou internou kartou budem schopný surfovať rýchlejšie v danej miestnosti? Čo myslíte?