reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

časté BSOD v prohlížeči Chrome

fffrost (16)|21.1.2012 19:00
Dobrý den,

mám měsíc a půl starý ntb Lenovo ThinkPad Edge E420

(Procesor:
Intel Core i3 2330M s frekvencí 2,2 GHz
3 MB L3 Cache
2 jádra, 4 thready
Max TDP: 35 W
Grafická karta:
AMD Radeon HD6630M s 1 GB vlastní paměti + Intel HD Graphics 3000 (přepínatelná)
Operační systém:
Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit)

z ničeho nic mi začal házet tento BSOD:

http://i43.tinypic.com/ogmc6g.jpg

Nejčastěji v prohlížeči Google Chrome, když naráz zavřu např 30 záložek. Někdy se stane, že BSOD nenaskočí, jen problikne displej a pak se vpravo dole u hodin objeví bublina, že AMD Radeon .... se musela restartovat.

Poradí mi někdo, čím to (dle BSOD) může být?


PS. ještě mám jeden dotaz - prosím, jak se prohodí klávesa "Fn" s levou klávesou "Ctrl"? Někde jsem četl, že to lze udělat v BIOSu, ale nevím jak. A ještě by mne zajímalo, zda takto lze prohodit i každou jednotlivou klávesu F1, F2, ..., F12, aby jejich primární funkce nebyla např. úprava jasu, hlasitosti, atd., ale tyto funkce byly dostupné stiskem např. Fn+F2 = ztlumení zvuku.

Děkuji za reakce :-)
Richmond (8084)|21.1.2012 19:07
Zkus testnout grafiku (třeba FurMarkem)

Fn by se mělo dát přepnout v biosu
fffrost (16)|21.1.2012 19:19
FurMark mi nerozpozná grafiku - píše mi že mám Renderer: Intel HD Grap. 2000, přitom mám 3000 integrovanou a dedik. AMD 6630M.

Že to jde změnit v BIOSu, jsem psal sám, že vím, ale nevím bohužel jak přesně?
Richmond (8084)|21.1.2012 19:31
Dej notes na nabíječku - měla by se automaticky zapnout ta ATIna. Pokud ne tak pravý klik na ploše a druhá položka zhora. Tam si přepneš grafiku sám...
VencaX (3686)|21.1.2012 19:46
Já teda nevím přesně, jak funguje ten nový AMD systém, každopádně pokud máš nové ovladače, mělo by jít v ovladačích zapnout manuální ovládání grafických karet. Tak či onak doporučuju přeinstalaci ovladačů (nevím, zda pomůže,...).

Do biosu se dostaneš, když při startu budeš mačkat F2 (pokud je to stejné jako u řady V).
fffrost (16)|21.1.2012 19:58
Ntb mám na nabíječce celou dobu a stejně mi to hází tu Intel2000. Zkoušel jsem už i před tím to, že manuálně nastavím, aby se pro program FurMark používala dedikovaná grafika a stejně mi to po zapnutí FurMarku vyhodilo Intel2000 :(


BIOS - kde tam to přehození CTRL/Fn najdu? Případně to přehození těch F1, F2, atd..
Richmond (8084)|21.1.2012 20:29
[quote=VencaX;490591]Já teda nevím přesně, jak funguje ten nový AMD systém, každopádně pokud máš nové ovladače, mělo by jít v ovladačích zapnout manuální ovládání grafických karet.[/quote]
Fungovat by to mělo tak, že se automaticky spustí ATIna když spustí nějakou 3D aplikaci. Bohužel v praxi je to mnohokrát tak, že člověk musí tu aplikaci manuálně uložit aby to v budoucnu fungovalo. Nápravu slibují už poměrně dlouho, ale naposled co jsem to zkoušel na HP G72 (včera večer) to fungovalo stejně s tím rozdílem, že se mi přestal točit větrák takže jde na reklamaci - inu kvalita ovladačů je prostě na stejné úrovni jako má nvidia :D

Každopádně jsem pro aby Frost nainstaloval ovladače nové, protože to vypadá, že je tam ani nemá nainstalované :notsure Co se týče té Fn klávesy tak tě nejspíš odkážu na návod (teda pokud nejsi schopný najít v biosu položku s něcoFnněco :rolleyes:)
VencaX (3686)|21.1.2012 21:00
Pokud vím, tak konkrétně v nových ovladačích od Lenova mělo být mauální přepínání ve stylu starých ovladačů. Nemluvím tady o tom (nevím jak to popsat jinak jednoduše a pochopitelně), že navolíte aplikaci "spouštěj se s výkonnou grafikou", ale že navolíte grafice "výkonná grafiko spusť se". Jednoduše řečeno ta grafika poběží pořád. Je to otravné, ale dopadá to tak, když si koupíte notebook s ATI/AMD grafikou.

Vlastně tohle je asi jediná možnost, jak na AMD grafice pustit OpenGL aplikaci. Ty ovladače jsou fakt šílený.

P.S. k Fn tlačítkům
Stejně ale přes bios asi nenastavíš, která funkce je přiřazená jakému Fn tlačítku.

EDIT: nebo teda nevím, jestli jsem tě pochopil správně. Jde prohodit, aby se tlačítko, které je pod Fn+F1 fungovalo jako F1, Fn+F2 jako F2,... a to jde všechno z BIOSu.

Richmond: aha tak to sorry :)
Richmond (8084)|21.1.2012 21:07
[quote=VencaX;490607]Pokud vím, tak konkrétně v nových ovladačích od Lenova mělo být mauální přepínání ve stylu starých ovladačů.[/quote]
Ano, to jsem popisoval tím kliknutím na ploše - hned na prvním místě jsou volby aktuální grafiky a na druhém místě (červeno-modrá ikonka) je přepínání grafik.
fffrost (16)|21.1.2012 21:12
S tím Fn v BIOSu se nějak poperu :)

Co se týče ovladačů, tak ty tam nainstalované mám, protože vím, že jsem zkoušel rozdíl v hraní her při použití Intel3000 a AMD... A rozdíl tam byl a celkem velký(ve výkonu).

Samozřejmě o aktualizaci bych se rád pokusil - našel jsem akorát toto http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx#2 na stránkách výrobce a nevím co všechno z toho stáhnout? Nebo případně kde jinde ovladač stáhnout?

Zkoušel jsem to přes správce hw - automaticky vyhledat a samozřejmě mi win vyhodil, že je mám aktuální...
Richmond (8084)|21.1.2012 21:22
Mrkni do "Přidat/odebrat programy" - bude tam napsaná verze aktuálně nainstalovaných ovladačů. Pokud budeš provádět instalaci driverů tak doporučuju stáhnout všechno (1MB něco a 100MB Canalyst Control Center)
VencaX (3686)|22.1.2012 00:25
Ještě otázka jak se to popere s drivery přímo od AMD. Koukni ještě do Lenovo supportu.
Richmond (8084)|22.1.2012 01:12
Ty HP se s origo ovladačema perou statečně (narozdíl třeba od Fujitsu) jak je na tom Lenovo netuším, těch tu moc "rozbitejch" nemáme :D