reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafický BIOS

cheysuli (36)|23.1.2012 19:17
Chci v relativně blízké době kupovat nový počítač, ale ještě jsem se nerozhodl jakou desku se socketem 1155 pořídit. Zajímal by mě váš názor na to, který výrobce má nejlepší grafický BIOS? Asus, MSI nebo Gigabyte?
zsdx (2098)|23.1.2012 19:36
Zajimave kriterium vyberu - nechces radeji vybirat podle ceny, vybavy, rozmeru ci neceho podobne obvykleho?
cheysuli (36)|23.1.2012 19:45
jasně že chci a mám pár kandidátů od každé firmy, ale tohle by mě taky docela zajímalo.
Georginek (2957)|23.1.2012 20:40
Me je to v podstate fuk. Zalezi spis na konkretni desce a rade desky.......Co s UEFI.... stejny jak normalni BIOS, akorat se v tom bude stourat vic lidi a nadelaji vic skody nez uzitku.......
Dle me je to kravina....
speedsnail (4876)|24.1.2012 01:03
Grafický bios.. co si pod tím mám představit? Která deska má v biosu "nejhezcčí omalovánky"? Obecně bych si pod pojmem grafický bios totiž představil bios grafické karty..

Jinak základní parametry výběru základní desky jsou pro mě: výbava (tzn chipset, přídavné řadiče, prostě dle požadavků použití PC), pak cena a nakonec kvalita (např dimenzování napájecí kaskády, chlazení) atd..
Ivo Mašek (507)|25.1.2012 17:46






Nejlepší má asi GigaByte na desce GA-X79 http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4049#ov
což je první ukázka. ovšem vybírat podle BIOSu ??
amrtin (68)|11.10.2013 03:50
Nechci zakládat nové téma a tak se rovnou ptám:mám z.d. Asus H87-PRO a tv Samsung LE32B650,g.k. Asus GTX 260(@280).Se z.d. Gigabyte EP45 Extreme,ani s žádným jiným počítačem nebyly nikdy žádné problémy,ale UEFI na tomhle Asusu se zobrazuje nekorektně-jen díky obrázkům biosu na netu a kl.zkratkám se mi podařilo nastavit to základní a nainstalovat systém.A teď problém:bios se nezobrazuje celý,ale jenom v menším okně(což by nevadilo),ale na každé straně kus chybí!Na živě.cz radili připojit monitor místo tv,ale to můžu jen na přezkoušení.Může být vada v biosu,nebo je to jeho vlastnost,že se na takovéto tv prostě nezobrazí korektně?
trodas (1753)|11.10.2013 10:04
Ad. výběr desky - já bych se kromě toho co uvedl speedsnail řídil i zkušenostmi uživatelů a recenzemi.

Pokud nepomůže nastavení monitoru (autonastavení většinou pomáhá, ale v tomhle případě, kdy je obraz malý a uprostřed monitoru nevím nevím... ale třeba máš na monitoru nastaveno, aby nezvětšoval a pak je bios logicky malý - 1:1) pak zkous update na poslední verzí biosu a pokud ani to nepomůže, tak zkus podporu Asusu a pokud nebudou mít řešení, tak reklamace.
amrtin (68)|11.10.2013 14:01
Díky za reakci.Já to právě vyřešil,respektive,přišel jsem kde je chyba:tv jsem připojil přes g.k. co je v procesoru a bios(UEFI) se zobrazil normálně,takže je to zastaralou grafickou kartou(n-Vidia GTX 360).:runaway
trodas (1753)|11.10.2013 21:50
Není zase tak zastaralá (píšu tohle na 6800 GT, takže úhel pohledu jistě chápeš), spíš málo výkonná a jen nepodporovaná, nebo špatně podporovaná. Problém mezi grafikou a biosem. Aktualizace biosů obou (desky i grafiky) by to měla řešit... I když kdo ví, že... Tuhle jsem updatoval bios a zmizely nějaké funkce... :rolleyes:
amrtin (68)|12.10.2013 00:27
Tak výkonná je docela dost(pro mě-nejnovější hry nehraju,mám jí hlavně na zpracování videa),nemá nejnovější funkce a vypadá to hlavně na nekompatibilitu s UEFI.Aktualizovat na g.k. nehodlám(stejně asi není čím,tenkrát jsem si bios upravil na takty GTX 280 a znova to zkoušet nebudu),ale chtěl bych upgradovat bios z.desky,jenomže ez flash píše,že ten poslední bios ze stránek asusu píše něco o nekompatibilitě-přitom vím,že jsem stáhnul ten správný a přímo tlačítkem na z.d. se nic neděje,jenom se rozsvítí zelená ledka:(.
amrtin (68)|12.10.2013 16:28
Takže se mi upde biosu povedl,ale stejně je obraz v UEFI přes tu n-vidii posunutý.Takže asi pojedu přes integrovanou a n-vidii budu používat jen když bude potřeba výkon.
trodas (1753)|13.10.2013 01:26
No, pokud je obraz jinde OK (nebo je tam "vycentrovatelný" přes nastavení monitoru), tak bych se na bios vykašlal. Ostatně, ten jednou nastavíš a více do něj nevrtáš. Pokud tedy neděláš neustále nějaká experimenty, měnění HW a pod... Takže to moc velký bug není... Tak už zbývá jen update biosu grafické karty a pak dotaz na uživatelskou podporu, co to sakra má znamenat... ;)
amrtin (68)|13.10.2013 23:14
No :D,co to má znamenat,to nevim,jestli by mě někdo odpověděl :D :mistake .Fakt je,že do biosu můžu bez problémů přes graf.kartu co je v procesoru(a taky to tak dělám) a na experimenty se teprve chystám :D (přetaktování,...).Bios tý gtx260 už bych dneska stejně nikde asi nesehnal :notsure .Ale už na to kašlu a budu se věnovat "užitečnějším činnostem" - rybičkám :devil .