Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: Notebook v ceně 15 000 - 17 500 Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Primární požadavky: různorodé – 17" + min 640GB HDD + spoľahlivosť

Další komentář:
    Zdravím, možete mi prosím poradiť nejaký notebook v tejto cene? Hlavny doraz by som kládol na velkost displaya, HDD aspoň 640GB, spolahlivosť a aj výdrž baterie.
    Preferované značky som nevyberal ale popravde vo mne vzbudzuje doveru HP a Dell, ak mam zly "pocit" tak ma opravte.

Tu mam aj jeden typ, co si o ňom myslíte? Príde mi ale ta cena trochu nízka tak snáď to nie je blbosť:

http://www.bscom.cz/dell-inspiron-qu...erny_d141914/#
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Konkrétně teda nevím, proč si lidé 17" notebooky kupují (oproti 15,6" už to není takový rozdíl, chápu snad akorát u vyloženě herních viz. Asus G74), každopádně zastánce Inspirionů jsem nikdy nebyl. Konkrétně tenhle 17" model jsem neviděl, ale pořád se mi zdají jen jako multimediály - obyčejné, průměrné - kdyžtak mě někdo opravte, pokud se mýlím. Co třeba HP? ProBooky jsou velmi kvalitní kusy na svou cenu. Má sice slabší grafiku, ale podle mě kvalitnější.

K té důvěře. Nedá se říct o výrobci, že dělá kvalitní notebooky. Dá se říct pouze, že konkrétní notebooky jsou kvalitní (dost často vzhledem k ceně). Třeba HP vede v poruchovosti. Je to sice i tím, že má nejvíce prodaných kusů, ale nemůže se to ospravedlnit jen tím. Jako kvalitní "levné" notebooky vidím HP ProBooky -s, -b, Lenova B, V, ThinkPad Edge, Dell Vostro (už jsou tu i kusy pod 20000) a našlo by se i pár dalších. Slyšel jsem i o některých modelech od Samsungu, Acer má u některých modelů magneziem vyztužené šasi,...

Dell má potom výhodu v NBD záruce, která je myslím možná u všech produktů, což třeba u Lenova je pouze u řady ThinkPad. U vámi vybraného Inspirionu však myslím NBD záruka není.

Každopádně by bylo dobré vědět, k čemu má notebook sloužit, abychom věděli, jaký HW máme vybírat.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 26-01-2012 v 11:31

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Ďakujem za odpoveď,
    notebook má slúžiť ako domáci PC, na sledovanie HD filmov cez HDMI na TV, internet, fotky, hudba. V podstate žiadne konvertovanie videa ani nejaka grafika. Občas nejaká staršia hra ale to asi vážne iba ojedinele takže to vlastne ani nie je kriterium. V podstate na bežné použitie
    Na víkendy budem s NB vždy cestovať ale autom takže veľkosť neprekáža.

Ešte sa spýtam prečo je 15" lepšie ako 17", je velky kvalitativny alebo HW rozdiel za rovnaku cenu medzi tymi velkosťami?

Ešte raz vďaka.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Bratranec mi ešte odporúčal tento, síce konkrétne táto konfigurácia sa už možno nedá zohnať:
    http://www.alza.cz/hp-probook-4730s-d258559.htm&lang=en

Registrace
    Jun 2008

Mezi 15,6" a 17" není až tak velký kvalitativní rozdíl (tedy ano, 17" musí být pevnější, protože je větší a těžší,...) ale je tam daleko větší výběr. Tam se dá potom rozhodovat mezi cca stejně (velmi) kvatlitními kusy od HP a Lenova.

Rozdíl mezi tou konfigurací HP 4730s co jste poslal vy a té co jsem poslal já je myslím pouze ve čtečce otisků prstů a USB 3.0. Zda ještě bude k mání nevím. Na sledování filmů, internet a "starší" hry AMD HD6490 bohatě stačí.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Aha ja som si tam ten odkaz nevšimol :-)
    Je fakt že je to to isté, je ale fakt že usb3 by som momentálne nevyužil ale za rok za dva by sa možno hodilo...
    Ale ten HP sa mi hodne pozdáva.

Ešte ak možem, čo by ste doporučil od Lenova? A poprípade aký NB by ste vybral vo veľkosti 15", ešte by som to možno zvážil

Vďaka

Registrace
    Jun 2008

Od Lenova bych doporučil určitě modely E520 a V570. Kvalitativně jsou na tom podobně jako HP 4530s. Nemají však 17-palcové "bratříčky". Od Dellu se mi potom líbí tohle Vostro, ale to je zas hardwarově výrazně slabší.

Zkuste se zeptat přímo na Alze, zda ten model 4730s s USB 3.0 v blízké době nebude ještě v prodeji. Otázka je jestli se teď neplánují zase vyšší modely procesorů.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Nebylo by lepší koupit menší notebook a k němu jeden klasický velký monitor? Notebookové monitory to je pořád mizérie. Osobně bych ti doporučil Leonovo. Dell je taky dobrý, ale musíš mít tu jejich záruku NBD. HP je takové rozporuplné, moc bych ti ho nedoporučoval.

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...008100000019LU

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Popravde klasický monitor je tiež v pláne ... takže tú 17"-ku ešte zvážim.
    Ale dival som sa že tie ThinkPady sa nerobia s vacsim HDD ako 500GB a to je málo, tých 640GB je minimum, idealnych by bolo 750GB.

Registrace
    Jun 2008

To by mohl teoreticky řešit externí disk - ten bych ale koupil až časem, ceny jsou ještě pořád hodně vysoko díky těm povodním v Asii.
    Pokud nevadí lesklý displej, tak asi V570. Kvalita je opravdu velmi dobrá (srovnatelná s E520), k tomu 750GB disk.

NHKG: Já osobně HPčka zrovna moc nemusím, ale co se zpracování týká, tak ty ProBooky -s na tom opravdu nejsou špatně.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Tak ten IdeaPad z posledného príspevku vyzerá dobre, povedzme že ideálna volba v tej veľkosti.
    Keby som ale vyberal z tých 17" tak asi HP že? Dívam sa a IdeaPad som našiel hodne cez 20 000Kc.

Alebo som našiel tento v 17", čo poviete?
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00812GZ0001HWB
    Píšu tam v nabídce od 20.1.2012 takže asi nový model...

Finančne je to už zhruba strop
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 26-01-2012 v 13:17

Registrace
    Jun 2008

Ano, je to nový model s úplně novým procesorem. Každopádně je to Gčkový IdeaPad. Bohužel jsem ho ještě neměl v ruce, takže ti neřeknu, jak moc kvalitně je zpracovaný oproti tomu HP.

EDIT: Používej tlačítko Edit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Ešte sa spýtam, vidím že tie Lenovo IdeaPady majú lesklý display, HP má matný.
    Ktorý by ste doporučovali? K PC som mal vždy matný display, TV mam s lesklým panelom takže keď pozerám filmy tak sťahujem žaluzie
    Napadá ma ako je to s lesklým panelom na NB keďže ho možem prenášať a používať aj vonku, nie je lesklý panel problém (aj keď sa vyrábá vo velkom) ?
    NB som ešte nemal...

Registrace
    Jun 2008

Já jsem na lesklý displej zvyklý, mám už 3 roky a nikdy jsem neměl problém. Je to uživatel od uživatele úplně jiné. Dobré je půjčit si od známého a vyzkoušet a ještě lepší, pokud máš možnost se podívat do nějakého showroomu (doporučuji všem, hlavně pak těm co kupují první notebook) a rovnou si prohlédnout ty konkrétní notebooky. Jen nevím, jak jsou showroomy na Slovensku.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Ja bývam v čechách, možnosť by bola v Ostrave alebo v Brne, ak viete poradiť nejaký dobrý obchod kde by ich mohli mať to by mi hodne pomohlo...

Ešte to raz zhrniem, v prípade 15" by bol váš návrh:
    http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-v570-d277179.htm

v prípade 17":
    http://www.alza.cz/hp-probook-4730s-d255586.htm
    alebo
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00812GZ0001HWB

mám to zhruba správne ?? :-)

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky