reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

(G)LAN Wifi router

Gouranga (699)|26.1.2012 18:10
Ahoj, vypada to, ze nadesel cas nakupu Wifi routeru. Premyslim o investici do GLAN reseni, protoze, jak pozoruji, tak u 100Mb routeru neni zrovna spolehlive to, ze budou schopny dosahovat takove rychlosti mezi WAN (internet) a LAN. Cena idealne do dvou tisic. Ma smysl kupovat nejaky levnejsi router? Da se od nej cekat aspon naznak udavane rychlosti? Na 100Mb mi jde kopirovat do rychlosti cca 9MB/s, da se od GLAN cekat neco jako desetinasobek? Jak je to s kabely? Staci klasickej Cat5? Nehrozi to, ze Switch bude GLAN, ale WAN bude pod onech 100Mb?
Tak abych shrnul, nejaky konkretni navrh na GLAN+Wi-fi router (ne ADSL modem) do 2000? Pripadne nejake zkusenosti se 100Mb Wifi routerem, ktery by zvladal 100Mb pripojeni k internetu?
Predem dekuji za odpovedi.
|Mio| (1333)|26.1.2012 23:06
Co dodat, uplne zbytecna otazka kdybys nebyl linej a cetl 4-6 temat zpet.

https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=41185

A aby to nebylo uplne zbytecny, 100Mbit port(=router) proste nemuze propustit/uroutovat realnych 100Mbit proste proto ze fyzicky ten port pusti do 90
Gouranga (699)|27.1.2012 11:47
Diky za odpoved, na dane tema jsem pokukoval. Jen me zajimalo, jestli nejsou jine alternativy. Koukal jsem na czc a tam GLAN routery zacinaly na 1500 (par kusu), tenhle tam vubec nebyl (neni klasifikovan jako router), ale vypada velice luxusne. Co se 100Mbps routovani tyce - je neocekavam 100, ani 90, ale treba 50 mi prijde docela malo (takovej trochu styl USB :-)).
Jeste bych zduraznil dotaz ohledne kabelu - narazil nekdo na problemy s "nekvalitnim" kabelem? nebo je to uplne jedno a kdyz jsou vsechny ctyri pary kabelu zapojeny, je to v pohode?
DrZelenka (2491)|28.1.2012 16:42
[quote=Gouranga;491264]Diky za odpoved, na dane tema jsem pokukoval. Jen me zajimalo, jestli nejsou jine alternativy. Koukal jsem na czc a tam GLAN routery zacinaly na 1500 (par kusu), tenhle tam vubec nebyl (neni klasifikovan jako router), ale vypada velice luxusne. Co se 100Mbps routovani tyce - je neocekavam 100, ani 90, ale treba 50 mi prijde docela malo (takovej trochu styl USB :-)).
Jeste bych zduraznil dotaz ohledne kabelu - narazil nekdo na problemy s "nekvalitnim" kabelem? nebo je to uplne jedno a kdyz jsou vsechny ctyri pary kabelu zapojeny, je to v pohode?[/quote]

Pokudvím, tak cat5e kabely většinou nemaj problémy s Gbit sítí, ale pokud by to bylo podle standardů, tak bys měl použít cat6 (je to napsaný přímo na izolaci kabelu a opakuje se to +- každej metr).

Pokud už máš natahaný kabely, tak to jednoduše zapojíš a vyzkoušíš :)
|Mio| (1333)|28.1.2012 19:10
CAT 5e bez problemu prenese 10Gbit, CAT6 je pak vyhodnejsi hlavne pro delku kabelu bez opakovace nad 100m
Gouranga (699)|31.1.2012 01:10
Dekuji za odpovedi. Router zakoupen. Ohledne te nefunkcnosti 1Gb/s - jak by se to projevovalo? Nizka rychlost prenosu nebo by pocitace rovnou ukazovaly nizsi prenosovou rychlost?
Richmond (8084)|31.1.2012 02:08
Obojí ;) Win by u síť. adaptéru ukazoval 10 nebo 100Mb/s, testy kopírování by měly být nad 20MB/s (některé síťovky totiž i na 100Mbit síti dokáží kopírovat takhle rychle ikdyž by měl být strop někde u 12-13MB/s)
P?ipojení k místní síti – stav.png
Gouranga (699)|6.2.2012 21:28
ok, diky moc za odpovedi a rady..