reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook nejde spustit Win XP

mirbus (11)|28.1.2012 22:58
Ahoj je tu někdo online?Potřebuju poradit,už si s tím nevím rady.Nejde mi ntb.Po startu nabehne pouze logo windows a nic.Zkousel jsem to pres instal CD a pět nic ,nejde spustit ani konzole.Zkusil jsem n abotovat pres flash disk,to se povede,konzole se spustí.Po zadání příkazu C: se dostanu do jednotky C,ale to je vše.Při použití příkazu DIR to napíše,že v jednotce není vložen disk CD rom ani disketa.Tak to mám a si Hdd v háji že.Nemáte někdo zkušenost co s tím? Díky Martin
Richmond (8084)|28.1.2012 23:06
Napřed by to chtělo zjistit jestli na tom C: máš vůbec nějaký data (třeba přes liveCD ubuntu nebo miniXP na Hiren's boot cd), pak teprve bych vyvodil další postup (jestli má vůbec cenu pouštět konzoli nebo rovnou celý systém přeinstalovat)
mirbus (11)|28.1.2012 23:09
Na C byly data ,byl tam system a uplne všechno.Ta chyba se stala po výpadku el proudu.
mirbus (11)|28.1.2012 23:25
Tak já už nevím co s tím je :-( .Asi ten disk je v háji a data asi taky.Zkusím ještě stáhnout to jak jsi mi poradil to mini xp a uvidím.
Richmond (8084)|28.1.2012 23:25
Byly neznamená jsou ;) nutno překontrolovat a poté se podle toho přizpůsobit. Zkus ten Hirens Boot CD, uvidíš hned - je tam navíc plno diagnostických programů na disky...
mirbus (11)|28.1.2012 23:27
jo jo už to stahuju už jsem z toho bezradnej.
mirbus (11)|29.1.2012 00:06
Tak už jsem nabootoval z toho CD hirens boot a spustil mini XP a nabehla mi jen nejaka prazdna plocha a nic jineho:-(
Richmond (8084)|29.1.2012 00:55
Úplně bez ikon? Zvláštní, to se mi nikdy nestalo. Maximálně nechytne disk - zde pomůže přehodit disk do IDE režimu (týká se většinou notebooků s nejnovějšími AMD chipsety)
mirbus (11)|30.1.2012 16:48
Ahoj.Chtěl jsem Ti poděkovat za cenné rady.Problém je už vyřešen a to tak,že jsem v ntb spustil ubuntu linux a pře něj jsem se dostal na pevne disky a vše zálohoval.Byl problém s boot sectorem na systémovém disku.Ještě jednou díky za rady.Martin