reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

z PC do AP a bezdrát?

kowaltsky (46)|29.1.2012 20:27
zdravím,
Chtěl bych si vytvořit bezdrát v pokoji (kvůli Android OS ve smartphonu).
Moje představa je taková:
Kabelem bych chtěl mít přivedený internet do PC a z druhé síťovky vyvést síťový kabel, který zapojit do OvisLink WL5460 a pomocí něj vytvořit bezdrát.
Lze toho nějak docílit?
Jsem začátečník, poraďte prosím, děkuji všem
Richmond (8084)|29.1.2012 21:14
Ano, stačí zapojit kabel z modemu do Ovislinku (LAN1), z LAN2 kabel do PC a přes webové rozhraní (myslím že 192.168.0.100 ale ruku do ohně za to nedám) zapnout wifi.

edit: Ještě poznámka - u té 5460 bych doporučil přejít na poslední firmware (z 5460 v2), předejdete zasekávání a "uvíznutí" androida na wifi
|Mio| (1333)|29.1.2012 22:43
Mam 2 poznamky,

1. WAN tedy vstupni port internetu do ovislinku je popsan LAN2, z ovislinku LAN1 pak pripoj PC a pokracuj s nastavenim dle navodu od vyrobce.

2. Konfigurace 5460AP je i presne dle navodu vyrobce natolik komplikovana, ze je lepsi odnest ho nekam nastavit, pokud se ti to nepodari po nejake te hodine trapeni. IMHO je lepsi ho strcit do supliku(respektive ekologicky zlikvidovat) a koupit levny WR741ND TP-Link
Richmond (8084)|30.1.2012 00:37
Mám tu jeden na zemi, druhej v garáži (tuším tam je přímo v2 tzn černej), WAN = LAN1, PC = LAN2
Komplikovná? :notsure Dyť je to defautní nastavení výrobce takže ikdyž to apčko jenom resetne vzadu čudlikem tak má nastaveno :rolleyes:

edit: přikládám "postup" (na konfiguraci 5460AP je napřed nutné nastavit síťovku viz. první obr., dále pak stačí do browseru napsat defaultní ip apčka pro konfiguraci 192.168.100.252, po nastavení AP pak zase přehodíme zpět na aut. přidělování ip), druhá síťovka není ani zapotřebí (protože vypneš pc = nemáš net na wifi, to samé pokud bys neměl zaškrtnuté sdílení internetu u té druhé síťovky, ale kdyby ti šlo právě o tohle tak to klidně můžeš píchnout na tu druhou síťovku, v tom ti samozřejmě nikdo nebrání)...
1.png 2.png 3.png 4.png 5.png
|Mio| (1333)|30.1.2012 20:56
Ne, opravdu v režimu Gateway (AP Router) je defaultne LAN1 a WLAN v bridge, je na nich pusteno DHCP a LAN2 je WAN a je vnejsi stranou NATky, viz návod od výrobce.

Jinak 5460v2 jsou jak modre tak sedocerne, dle barvy nelze rozlisovat.

Komplet návod: http://fs.airlive.com/manual/AirLive_WL-5460APv2_Manual.pdf

[quote]
A - Power Adaptor -12V 1A - power supply adaptor delivered with product.
B - LAN1 - LAN port
C - LAN2 - LAN port 2 or WAN port(Gateway Mode only)
D - (Factory) Reset
Press over 3 seconds to reboot this device.
Press for over 10 seconds to restore factory settings.
Performing the Factory Reset will erase all previously entered device settings.[/quote]
Richmond (8084)|30.1.2012 22:15
[quote=|Mio|;491732]Ne, opravdu v režimu Gateway (AP Router) je defaultne LAN1 a WLAN v bridge, je na nich pusteno DHCP a LAN2 je WAN a je vnejsi stranou NATky, viz návod od výrobce.
[/quote]

Tak zaprvé je 5460 zapnutý v defaultním módu (AP) jak je ostatně vidět ze screenu
Za druhé WAN je port LAN1 (vedle napájení, je to "Internet Connection", DHCP je na něm opravdu zapnuté a řídí ho modem - opět vidět na screenu se statusem "Getting IP" a tudy do něj půjde "internet")
Za třetí mód Gateway je právě z nových firmwarů a na původním 5460 vůbec nebyl. Hlavně nechápu proč by tenhle mód vůbec použil když potřebuje právě mód AP aby se na něj ten Android pověsil. Teď mi do toho ovšem zapadá tvá poznámka o časově náročném zprovoznění, protože mód Gateway je primárně určen na úplně něco jiného :rolleyes:

v2 jsou černé a mají v sobě recovery firmware (je to i napsaný zespodu), modrý jsou v1 a bez recovery nicméně se do nich dá bezproblémů flešnout v2 firmware (jako to mám já u tohodle kusu)

Na závěr si dovolím pár fotek (omluvte zhoršenou kvalitu úklidu :))
1. apčko (5460 v1, firmware z v2, podrobnosti viz. předchozí příspěvek), LAN1 = WAN, LAN2 = PC
2. takhle to normálně leží - modrej kábl z původní krabice (4 drát), "kabelbordel"
3. modrej (z LAN2) fakt jde do pc
IMG_1818.jpg IMG_1821.jpg IMG_1820.jpg
|Mio| (1333)|31.1.2012 00:30
Reknu to asi takhle, koukni se na fotky co jsem prilozil ja, precti si ten NAVOD OD VYROBCE na ktery odkazuju,

UVEDOM SI ZE MAS PREDELANY V1, KDE JSOU TY PORTY SKUTECNE OPACNE

a pak se spolecne zeptame jesli ma cisty 5460 nebo tu v2, kdybys nadale neveril v modre v2 tak ti jich vyhrabu vic, snad se tu dve ci tri jeste najdou.

Richmond (8084)|31.1.2012 00:53
[quote=|Mio|;491749]UVEDOM SI ZE MAS PREDELANY V1, KDE JSOU TY PORTY SKUTECNE OPACNE[/quote]
No tak to teda nejsou, protože je vevnitř stejná deska (větší paměť + snad jen jinej realtek chip 8186/7 - přesně si z hlavy nepamatuju, ale klidně vyměnim kabel a mrknu do logu - mám ho v garáži). Dobře, tak se teda 5460v2 dělaly i v modrym bakelitu (přiznám se, že my je kupovaly v 10pcs packách). Černý se liší akorát barvou bakelitu (5450 akorát v černý perleti). To samý rozhození LAN portů je i u 5450.

[SPOILER=5460 v1/v2 - blue]
http://wifi.aspa.cz/ovislink-wl-5460ap-v2-802-11g-ap-bridge-repeater-client-sma-z28516/

[/SPOILER]

[SPOILER=5460 v2 only - black]
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000ALQ

[/SPOILER]

Vidíš tu někde prohozený porty? :notsure Mám jich tu pár v garáži, i ty neflešnutý a můžu tě ujistit, že porty jsou stejný (a určitě kvůli v2 začnou dělat jiný bakelity nebo překopávat design pcb, že jo? :rolleyes:). Přehozený jsou akorát tak na ten AP+bridge mód - z jakýho důvodu ho vůbec doporučuješ místo AP módu?
|Mio| (1333)|31.1.2012 22:07
V rezimu gateway, proste sve nastaveni IP prenese do routeru na WAN, na PC pusti DHCP klient, privod netu prskne do WAN(LAN2), z LAN1 propoji do PC a vznikne mu klasicka vnitrni sit schovana za NAT vhodna pro veskerou srandu co Android nabizi, moznost pripojit vice wifi zarizeni bez jakehokoliv nastavovani, moznost pripojit vice veci kabelove pres switch.

Samo je jeste vhodne zabezpecit wifi cast.

Vyhody:
- vyhne se konfigurace NAT v PC s windows
- netreba zapinat PC kvuli netu pro android
- wifi sit k dispozici pro dalsi zarizeni
- netreba resit konfiguraci IP v zarizenich
- moznost pustit ve vnitrni siti smb, dlna, atd.


Jinak WAN je u me vzdycky jediny port Wide Area Network tedy vstupni internetu pro ucel prekladu NAT do vnitrni site, zadny jiny rezim krome gateway kabelovy WAN nema=nepotrebuje, vzdy jsou to potom 2 rovnocenne LAN porty a neni treba rozlisovat ktery bude vstup a ktery vystup.

A DLE VYROBCE JE JAKO WAN PORT POUZIT PORT POPSANY LAN2. Nevim co vice dodat, protoze to uz nemuze byt nadale nedorozumneni, ale ignorace. Vyrobce to pise jasne. Ja to doufam uz pisu taky jasne. Mam jich na siti porad jeste pres 20 ks bohuzel, ale postupne to likviduju a preklapim do 5GHz pasma takze se mi tu hromadi a vsechny pri prepnuti do prislusneho rezimu maji WAN na LAN2, dokonce tu mam i dva kousky a HW licenci APPro a defaulne maji jako WAN v prislusnem rezimu taky LAN2, ale tam se to da celkem snadno otocit dle potreby.


EDIT: Jo a V2 maji vzdy novou "kovovou"(perletovou?) barvu, vsimni si rozdilu na moji fotce a na tvoji, V1(V1naV2)je jasne modra a V2 jsou vzdy "kovove" modra/cerna
Richmond (8084)|31.1.2012 22:25
[quote=|Mio|;491890]- vyhne se konfigurace NAT v PC s windows[/quote]
- Není třeba, má nastaveno na modemu
[quote=|Mio|;491890]- netreba zapinat PC kvuli netu pro android[/quote]
- Není třeba, AP funguje i bez PC
[quote=|Mio|;491890]- wifi sit k dispozici pro dalsi zarizeni[/quote]
- To samé v režimu AP
[quote=|Mio|;491890]- netreba resit konfiguraci IP v zarizenich[/quote]
- To samé v režimu AP

[quote=|Mio|;491890]Jinak WAN je u me vzdycky jediny port Wide Area Network tedy vstupni internetu pro ucel prekladu NAT do vnitrni site, zadny jiny rezim krome gateway kabelovy WAN nema=nepotrebuje, vzdy jsou to potom 2 rovnocenne LAN porty a neni treba rozlisovat ktery bude vstup a ktery vystup.[/quote]
U 5460AP nelze jinak, má pouze 2xLAN (čili vždy bude jeden vstup a druhý výstup, samozřejmě kromě REPEATER/WISP a podobných módů) :rolleyes:

Ignorace to zcela jistě je (nevím proč, ale mám tě v Ignore Listu - ale fakt už si nevzpomínám proč), protože takhle mi tu taktéž šlape x Ovislinků a to dlouhodobě, bez problémů. Samozřejmě pokud člověk neví co je vhodnější/jednodušší použít za mód tak si pak může stěžovat na "pitomej Ovislink", který nelze "jednoduše" nastavit ;). Kdyby mě na tom od léta neběžela stinná stránka poloviny baráku tak neřeknu ani píp, ale takhle (navíc když už jsem se dokopal k tomu focení)?
|Mio| (1333)|31.1.2012 22:29
Hele na jakym modemu?? Ja nevidim nikde ze by mel nejaky modem ktery by mu prideloval IP pripadne routoval ???

Podle toho jak se ptal tak ma v PC 2 sitovky a jeho prvotni napad byl pouzit PC pro routovani.

A 5460 jsou nesmrtelny, kvalitni, ale pitome nastavitelny, oproti jinym vyrobcum pro laika daleko obtiznejsi, pro nas je to jen o par sekund navic.

PS: Ty vyhody jsou totiz samozrejme oproti reseni na ktere se ptal.
Richmond (8084)|31.1.2012 22:41
A neni úplně fuck jestli mu jde internet ze síťovky nebo z modemu/whatever (a nejspíš má adsl modem, modem od kabelovky nebo na střeše apčko pokud je někde na vesnici, který mu ip adresu přděluje takže je fuck jestli to dá tý 5460 nebo síťovce ne?)

edit: ad výhody: psal jsem to ve 4. postu - net mu pojede i bez druhé síťovky nehledě na tom jestli má zapnuté pc nebo ne.
|Mio| (1333)|31.1.2012 22:44
No neni, protoze v rezimu AP mu to prece nebude NATovat na dalsi PC.

V rezimu AP neni defaultne ani DHCP Server.

Krome ADSL routeru, ktery ma pusteny DHCP, ale zaroven by mel Wifi, takze to nebude tento pripad, vsechno ostatni prideluje jedinou pevnou, nebo dynamickou IP, takze bez NAT nebude android telefon jako druhy klient.
Richmond (8084)|31.1.2012 22:50
A jak z 2xLAN vykouzlí další díru pro pc? :notsure
Možná má ADSL router mimo signál, možná o dvě ulice dál, možná má adsl bez wifi - na můj vkus moc "možná", nebudu se dohadovat.
Jak druhý klient? Jako v jiným adresovým prostoru???

edit: a vůbec, jak to, že mu půjde net když mu nepoběží pc (tzn. net z tý druhý síťovky)?
|Mio| (1333)|31.1.2012 22:56
Proc dalsi diru???

ted ma kabel do PC z nejakeho prijmu internetu, v PC ma na sitovce nastavenou IP (pro priklad 10.0.0.10), at z DHCP nebo pevnou,

veme 5460, prepne do rezimu Gateway, do LAN2 pripoji privod internetu, nastavi IP pro WAN 10.0.0.10, z LAN1 pripoji PC kde nastavi DHCP - Automatiku, dotane od 5460 IP 192.168.100.1, Android je jiste mobil/tablet s wifi, takze se pripoji k siti airlive a dostane IP 192.168.100.2.

Muze na Wifi pripojit libovolnyy rozumny pocet dalsich zarizeni a automaticky dostanou IP a budou na internetu.

V pripade potreby LAN proste do LAN1 zapoji Switch a kabelama dal z nej do zarizeni, ktere dostanou IP z DHCP z 5460


Jasny ??


EDIT: Jedinou nevyhodou je vykon 5460, ktery uz nebude stacit routovat (prohnat NAT) vyssi datove toky, dejme tomu nad 16 MBit/sec, s APPRo nad 20 Mbit/sec, proto jsem vzhledem k "pitomnejsimu" nastavovani doporucoval koupit normal levny wifi routrik uz s n normou (WR741 a podobne)
Richmond (8084)|31.1.2012 23:06
[quote=|Mio|;491900]ted ma kabel do PC z nejakeho prijmu internetu...[/quote]
Až sem souhlasím. Mezi to když dá čerstvě resetnutý 5460 tak nemusí nastavovat nic :rolleyes:

Pokud by šlo o variantu z druhé síťovky tak povolí sdílení netu na druhé síťovce - má wifi pro android/notes/whatever + volnou ruku pro konfiguraci a hrátky s APčkem, nevýhodou je nefunkčnost netu pokud bude vypnuté pc.

Ach jo, já jsem prostě jednoduchej :p
|Mio| (1333)|31.1.2012 23:12
Pokud za to dá cerstve resetnuty 5460, tak mu pujde internet na PC, to ma IP 10.0.0.10 dle prikladu ale jakou IP dostane ten android a odkud???

Pokud reknes od 5460, tak to bys musel nejprve pustit DHCP a pak zjistis ze bez pusteneho NAT to nemuze fungovat a rezim AP NEMA NAT !!!! (opět viz návod výrobce kdybys mi neveril)


HELE ZAMYSLI SE !!!! Tobe taky prideluje IP a ridi sit jine zarizeni kdyz to mas takhle zapojeny !!!!
Richmond (8084)|1.2.2012 03:52
[quote=|Mio|;491902]Pokud za to dá cerstve resetnuty 5460...[/quote]
Ale za co to má dát?:notsure Psal jsem mezi
[quote=|Mio|;491902]Pokud reknes od 5460, tak to bys musel nejprve pustit DHCP a pak zjistis ze bez pusteneho NAT to nemuze fungovat a rezim AP NEMA NAT !!!! (opět viz návod výrobce kdybys mi neveril)[/quote]
A můžeš mi vysvětlit k čemu mu bude NAT u Androida? :notsure S tím NATem nevím a ve čtyři ráno fakt kvůli tomu nepolezu (ale co jsem tak tenkrát po flashi koukal tak by to NAT mít mělo, izolovaní ip adres, regulovaní rychlosti atd. - návod jsem fakt měl jenom cár papíru, kterej byl aktuální tak půl roku po pořízení APčka)
[quote=|Mio|;491902]HELE ZAMYSLI SE !!!! Tobe taky prideluje IP a ridi sit jine zarizeni kdyz to mas takhle zapojeny !!!![/quote]
No ale vždyť jo - modem mi přiděluje řekněme 10.0.0.10, android pak třeba 10.0.0.11, notes 10.0.0.12 atd. - mám to na jednom drátu, nepotřebuju switch a síť můžu kdykoliv škálovat. Je to kua problém?
|Mio| (1333)|2.2.2012 01:28
Já to vzdávám, ty vubec nevis jak funguje IP komunikace. To uz neni o nedorozumneni.

Rekni mi jak muzes nekomu radit kdyz ocividne vlastne netusis jak funguje tvoje vlastni sit.

Kdyz na to nemas znalosti a to ze zrovna tobe to nahodou takhle funguje beres jako svaty gral, i kdyz je to ocividne nahoda a neobvykle, tak si radsi dej par dni studia TCP/IP, IPv4 adresace, NAT prekladu adres a struktur siti LAN a WAN.

Pak se tu pobavime a snad konecne prozres.

A kdyz neprozres, tak si od nas objednej internet (http://www.araxon.cz) a ja se vykaslu na vsechno ostatni a dojedu ti ho osobne nainstalovat a udelam ti omalovanky abys videl jak to funguje.
Richmond (8084)|2.2.2012 01:52
LOL já jsem taky poskytovatel internetu (EZ elektronika s.r.o), žádný odpadní adsl, pouze synchronní přenosy pro firmy a od vás si nehodlám kupovat vůbec nic a už vůbec ne od *****, kterej mi doporučí místo stávajícího AP pořídit nové (pochybné kvality, ale levné) + postěžuje si na ten stávající a prohlásí, že je špatnej a ať ho raději zlikviduju - todle si zkoušej na vaše zákazníky ;) Nenapsal's ani čárku proč gateway místo obyč jednoduchého ap, ale už to vychvaluješ do nebes navíc stejnými vlastnostmi jako nabízí ap mód.

Já raději zůstanu u svého náhodně fungujícího postupu s prohozeným porty Chápu, že složitější cesta někdy přinese opodstatněné výhody, ale tady v tom případě jsi mimo...

PS: nejrychlejší spojnice mezi dvěma body je přímka

edit: Jó tak ty stránky jsou fakt na úrovni, jen co je pravda :D
|Mio| (1333)|2.2.2012 20:05
NENAPSAL JSEM PROC REZIM GATEWAY??? CTES VUBEC TO CO PISU A TO CO PSAL TAZATEL???

NO PROTOZE DALSI ZARIZENI PROSTE POTREBUJE DALSI IP A PROTOZE JE NANEJVYS PRAVDEPODOBNE ZE JI NEDOSTANE OD POSKYTOVATELE KDYZ TO CHTEL RESIT DRUHOU SITOVKOU A NATOVANIM V PC

A PODSTATNY DETAIL ZE 5460 MU V REZIMU AP DALSI IP NEDA, DA MU JI I S FUNKCNIM INTERNETEM JEN V REZIMU GATEWAY !!!

PS: Stranky jsou hnusny, ale funkcni, TP-Link je LEVNY A SPOLEHLIVY, od rady 700 vys, viz. spousty uzivatelu tady na foru, Ovislink umi jen 802.11g ktery vyuziva kapacitu pasma vyrazne hur nez 802.11n s QAM, a prepinat do b je krok zpet pokud si bude sdilet data z PC


A osobne garantuju ze to co tu radim bude fungovat na libovolne kombinaci poskytovatele i zarizeni, kdezto to co tu radis ty naopak funguje jen na ve specificke malo pravdepodobne situaci. Proto si taky dovolim uzivatelum dat skype a pomoct jim s nastavovanim, viz treba clovik z tematu o 1043 kteremu jsme nastavovali tp-linka s openwrt.


EDIT: Kaslu na tebe ty si peknej lhář, jak to že tvoje EZ elektronika s.r.o neexistuje v obchodním rejstříku??? Ty že jsi poskytovatel internetu když nemáš ani webový stránky?? Končim ze ztrácením času debatou s tebou, doufám že tazatel si vybral z ty haldy zbytečnejch příspěvků to co potřeboval.
Richmond (8084)|2.2.2012 20:17
Předně - co na mě řveš debi*e? :rolleyes:

Háhá - normálně mi to tu nefachá (ostatně vidno ze screenů, přidělování IP vysvětleno výše) :rolleyes: Ty mě vidíš do mý sítě, že si dovoluješ tvrdit, že nevím jak mě funguje vlastní síť?

Na co mu bude Nko na Androidu? Myslíš, že bude streamovat fullhd bluray videa na vga displej?

Co ty víš proč to chtěl řešit druhou síťovkou? Tys viděl, že by se od zadání dotazu nějak tazatel vyjádřil? Další co má křišťálovou kouli :rolleyes:

Co jste kam nainstalovali je mi fakt jedno - jsem koukal na ten thread o tplinku a stačilo mě.

edit: pardon, moje chyba - měla to být 2E Elektronika (teda aspoň myslim, asi se nepovedlo razítko či čo), IČ 27114406 a stránky prostě nutně potřebuju k životu a funkčnosti firmy :D Na střeše je nakreslený zhruba 7m R jako Richmond - narozdíl od tebe jedu frajere libovej na svoje triko. Skajpuje každá druhá děvka, to není měřítko. Openwrt milej zlatej dáš snad do všeho včetně 5460 ačkoliv nechápu proč by to běžný uživatel dělal (možná aby si připadal jako profík když napíše do promptu ssh?)

edit2: Co mě má přesvědčit abych toho androida nerozsvítil, nepřipojil k "airlive" a neztrapnil tě tu definitivně? Samozřejmě doložím fotografií logu z otevřeného apčka - opravdu nebude problém. Hmmm? Já bejt tebou tak držim tlamu že prodávám intenet nebo něco nastavuju natož abych o někom tvrdil, že neví jak mu vůbec funguje síť... Zajisté víš, co je ta 138
1.jpg 2.jpg 3.jpg
|Mio| (1333)|2.2.2012 21:48
Hmm, perlis,

IČO firmy EZIKO s.r.o. je taky zajimavy, že bys nevěděl jak se jmenuje vlastni firma a jake ma IČ ty machře?

Ono pustit sousedum po vesnici net neni to samy co byt providerem s pusobnosti v několika krajich. Krom toho ja jsem taky jen zivnostnik a tu sit pro ne jen stavim a udržuju.


Abys mě přesvědčil stačí mi jasná odpověď na jednodouchou otázku, které zařízení ve tvé síti ti přiděluje IP adresy a slouží jako brána do internetu ??

Jednoduchou odpověď !! Odpusť si omáčku, vytáčení, urážky. Pojmenuj zařízení s screenshotni jeho nastavení LAN, WAN a DHCP, pokud teda do něj máš přístup.


Je to jednoduchý, ve chvíli kdy mi popíšeš strukturu vlastní sítě v IP vrstě uznám že máš ve všem pravdu.


EDIT: Jinak jsem si konecne prohledl tve screenshoty a koukam jak ti ADSL router dava z DHCP IP adresy, tažkze ti to funguje proto, že máš v síti jiné zařízení jako bránu a je docela vostuda že mě spojuješ s ADSL v negativním spojení a sám přes něj jedeš a ještě to sdílíš za peníze dál.
Richmond (8084)|2.2.2012 22:10
A měl bych jako proč? Protože je to určitě jenom jedna nebo protože pak mi mód AP záhadně přestane fungovat nebo jako co? Zeptej se třeba KP (admina), schválně jestli bude sedět adresa, klidně ti nafotím občanku, živnostenský list. Pro tentokrát, protože jsem fakt udělal chybu a může to někoho znejistit. Jinak ti samozřejmě nemám co dokazovat, nejsi fízl ani soudce a ikdyby tak já nemám proč dokazovat nevinu.

IP příděluje ADSL modem (takže fakt nevíš co ta 138 je :rolleyes:). To je právě ten bílej drát v LAN1 (Internet Connection port, chceš-li WAN). Psal jsem to snad jasně už v pondělí a pak ještě jednou v úterý (možná i ve středu, nebudu teď dohledávat).

To, že jsi trdlo ve více krajích mě ani moc nepřekvapuje. Sice už tuším, kam furt míříš a kam mě chceš dostat (jedna IP), ale pořád by to vedlo leda tak k tomu, že bys přiznal jaký jste sedřikůže když i blbý outů mi dá volnost připojit si doma nebo támdle Tondovi přes ulici téměř neomezený počet zařízení :D

Přístup samozřejmě mám a je to stále ten ovis co je dole na zemi :rolleyes: Co ti u toho mám blejsknout? Fakturu na telefon s adresou? Fakt mi připadáš trapný...

edit: no tak já bydlím na widlákově a už tě vidim jak mi sem kopeš optiku :D Hoď si to do mapy, uvidíš sám ;)

edit2: skvělej nápad kouknout se na screenshoty až za čtyři dny, to se musí nechat... Mám teda kreslit tu strukturu nebo jsi už pochopil? Že bych tu nechal smazat celej tendleten OT ;) Jo a kde jsem tě spojoval s ADSL? Ty wole s timdle mi prostě ser...
|Mio| (1333)|2.2.2012 22:23
Takže konečne.

Mě bohatě stačí co si napsal.

Zasvěcení pochopí, nezasvěcení se čtením určitě pobaví.
DrZelenka (2491)|5.2.2012 10:06
Mio,Richmond: Chudák kowaltsky. Zeptal se na něco a místo odpovědi se mu tady jen hádáte - já bejt tazatel, tak se na to vykašlu a jdu jinam.

Nevím jak to má zapojený, ale proč to neudělat naprosto jednoduše - napíchnout MEZI PC a přípojku (anténu?) internetu wifi router? (příp. pokud už má DHCP na anténě, tak zapojit router jako AP/zapojit ten OvisLink do switche)

Nikdo se ho ani nezeptal, jestli už to AP má, nebo teprv uvažuje o jeho koupi (tipuju, že už nám stejně neodpoví)
Richmond (8084)|5.2.2012 11:04
[quote=DrZelenka;492494]Nevím jak to má zapojený, ale proč to neudělat naprosto jednoduše - napíchnout MEZI PC a přípojku (anténu?) internetu wifi router?

Nikdo se ho ani nezeptal, jestli už to AP má, nebo teprv uvažuje o jeho koupi (tipuju, že už nám stejně neodpoví)[/quote]
No ještě, že jsem to samé nenapsal už v druhém postu ;) :p :) Přišlo mi to jako nejjednoduší způsob obzvláště když stačí toho ovise stčit jen do zásuvky a připojit kabely :) (opravdu nemusí nastavovat nic, postup se screeny jsem sem dával pro případ, že by někdo chtěl apčko přenastavit a ztěžoval si na to jak je ovis pitomej a nedá se nakonfigurovat). Z toho co tazatel psal jsem usoudil, že by to pro něj bylo uživatelsky nejpřívětivější. 5460AP se už nové snad ani nedají sehnat (nahradil je 5470AP - tam bych tu gateway třeba i řešil - má "true" wan + větší možnosti díky počtu portů). Neříkám, že je gateway ABSOLUTNÍ nesmysl, ale imho na ten mobil to řekněme velmi nefektivní (minimálně podle mě z pohledu vynaloženého úsilí úzce spojeného se znalostí konkrétní sítě).

PS: Miovi (?) jsem psal sz jestli souhlasí s promazáním threadu, ale neodpověděl mi z čehož usuzuji, že pokládá svoje řešení daného problému za lepší a jednodušší i přes fakt, že jeho doporučovaný mód nemusí být v tom apčku vůbec přítomen...

edit: navíc z mých postů je patrné, že já mám tu tykev bez debat tvrdší než on :D
|Mio| (1333)|5.2.2012 18:10
[quote=Richmond;492499]......
PS: Miovi (?) jsem psal sz jestli souhlasí s promazáním threadu, ale neodpověděl mi z čehož usuzuji, že pokládá svoje řešení daného ......
[/quote]

Jen abych ilustroval jakej jsi baron prášil a nebo ......., dle toho jestli jsi jen necetl, nebo nevypnul ignore list následuje citace:

[quote=|Mio|][QUOTE=Richmond]Reakce na Váš příspěvek [post=492125]Re: z PC do AP a bezdrát?[/post]
[QUOTE=|Mio|;492125]Takže konečne.

Mě bohatě stačí co si napsal.

Zasvěcení pochopí, nezasvěcení se čtením určitě pobaví.[/quote]
Zdravím,
mám to tedy chápat tak, že celou diskuzi nechat?[/QUOTE]

Jistě.[/QUOTE]



Jinak kevin00: Díky, s tebou uz jsem taky debatoval a o to víc to oceneni potesi.


A jinak k původnímu tazateli je to celkem jednoduchý, reset, upgrade firmware, rezim GW, přenests IP z PC na WAN routeru, zabezpečit wifi, viz https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=491900&postcount=15
Richmond (8084)|5.2.2012 19:17
No tak to mi SZ nepřišla (že by featura?)

Jednoduchý to zní, ale když si to "odkrokuješ" tak se to s tím strčením do zásuvky nedá srovnávat, nebo snad ano?
durib (1141)|5.2.2012 21:09
Tak jsem se zase pobavil :D Chlapi, oba navrhujete teoreticky funkční řešení. Richovo bude funkční jenom za určitých specifických podmínek= DHCP server už je někde dříve po cestě a nemá limit na přidělení 1 adresy. Řešení od Mio funguje v každém případě. Z tohoto důvodu se přikláním k Gateway řešení, pokud tazatel nedá jinou informaci, než je v prvním příspěvku.
astec (1823)|5.2.2012 21:26
A já bych ten internet zakázal:angel