reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus n55sf-s1207v

kros74 (1)|1.2.2012 17:11
Ahoj.Prosim o radu.Uvazuji o tomto modelu http://www.alza.cz/asus-n55sf-s1207v-d265390.htm a zajimal by me vas nazor hlavne majitelu.Nekde na jinem foru jsem cetl ze pry se po kratke dobe smazou pismena s klavesnice.Nebo pokud muzete doporucit jiny notebook.Prechazim ze stolniho pc.Notebook bude na kancelar a hry,ktere bych chtel u tech novejsich her hrat alespon na stredni detaily.Cena do 20tis.Dekuji za rady
VencaX (3686)|1.2.2012 21:58
Za tuhle cenu určitě Lenovo Y570. Je stejně výkonné, kvalitněji zpracované. Měl jsem je vedle sebe a dle mého názoru nebe a dudy. Papírově jediný větší rozdíl je rozlišení. FullHD je na 15" obrazovce extrémě malé. Ostatně malé se mi zdá i na 20" LCD displeji.
Na menším rozlišení půjdou hry s lepšími detaily.

Kvůli displeji by bylo dobré si zajít do nějakého showroomu a podívat se na ty konkrétní displeje, zda opravdu FullHD není moc. Ideál by byl 1600x900 (pro 16:9 formát), ale ty se do 15" notebooků moc neosazují.
Richmond (8084)|1.2.2012 22:24
Jestli to chce na kancelář tak bych se fullHD nebál (v případě potřeby stačí zvednou DPI, zoom v int. prohlížeči), naopak na takový Excel je fullHD výhodou. Na nové hry je to naopak s tou 555 přítěž ;)
VencaX (3686)|1.2.2012 22:38
Jak říkam, 1600x900 je pro 15" ideál.
alfah4ns (1040)|1.2.2012 23:51
souhlas s y570.
Vzal bych ale verzi s 2jádrovým CPU, té grafice bohatě stačí (není zas tak výkonná) a netopí to tolik.
Y570 s i7QM a gt555M se mi (resp. kamarádovi, kterého jsem o tento test poprosil) dostala na 90-95°C (orthos+furmark, 10-15 minut), ok, jsou to sice syntetické testy, které to rozpálí více, než hry, ale je třeba počítat s tím, že v létě to bude ještě horší (v době testu byl cca listopad - prosinec, ntb zánovní s nezaneseným chlazením a v místnosti kolem 22°C).

Jinak ten ntb není zas tak špatnej, vzhledem k ceně a hw.
Y570_Tmax.jpg
VencaX (3686)|2.2.2012 10:59
Verzi s I7QM ani do 20 tis. myslím neseženeš. Uživatel každopádně vybíral notebook s i5.
kros74 (1)|2.2.2012 15:46
Jo tak o Lenovo Y570 jsem uvazoval pred tim Asusem i jsem byl rozhodnut ze ho vemu.Jenze pak jsem cetl o nem diskuze a nepsalo o nem zrovna moc pekne.Nekolik lidi ho vratilo ze prej ma dost vule v pantech,jiny ze se dost prehriva.Tak ted fakt nevim.Nizsi rozliseni neni pro me prekazkou v koupe.
VencaX (3686)|2.2.2012 16:29
Chceš mít výkonný notebook (Core i5, GT555M) a hledáš na něm "běžné" problémy. Chceš výkonný notebook a přitom aby byl chladný, ale to prostě výkonné komponenty neumí. U takového notebooku nemůžeš čekat, že se nebude hodně hřát. Notebooky na to prostě nemají chlazení a pokud jo, tak ne za 20 tisíc (viz např. Asus G74).

Asus N55 na tom bude více méně stejně co se týká přehřívání. Dál jsem úplně nepochopil tu jejich klevesnici, proč mi je tolik nepříjemná. Tlačítka u touchpadu taková divná a ještě k tomu hlasitá. U Y570 (viděl jsem asi 5 ks) se mi nezdálo, že by panty měly nějakou "extrémní" vůli - asi tak jako běžný multimediál. Tak ale nejsem malé dítě, co chce aby byl notebook pevný jako železobeton, výkonný jak stolák za 50 tisíc a byl bez chyby. Rozhodně ne u multimediálu.

Ano, každá série notebooků má nějaké "oběti", nějaké ty špatné kusy. Dle mého názoru je to co do konstrukce jeden z nejlepších multimediálů, co jsem zatím viděl. Pokud ho budeš kupovat přes eshop, máš 14 dní na vrácení zboží, takže...
Richmond (8084)|2.2.2012 16:41
Tak ho nech ať si toho Asusa koupí. Já mám třeba tuhle značku rád, ale z notesů umí vyrobit akorát tak 3 série: hliníkový, dřeváka (bambus) a zenbooky (ux21 jsem měl pár dní a špička, z kovu je i ta klávesnice, displej drží a netřepe se ani při jízdě v autě - je na tom stejně jako macbooky a k nim to mají plasťáky kua daleko). Bohužel ani do jedné kategorie tazatelem opěvovaný Asus nepatří

edit: málem bych zapomněl na "herní" Gxx ROG sérii, ta taky ujde, ale už to není jen o superlativech...
VencaX (3686)|2.2.2012 18:16
Já třeba Asusy nemám moc v lásce, ale ty Zenbooky se mi fakt líbí a bambus jsem obdivoval ještě než jsem si koupil prvního (a aspoň zatím posledního) Asuse. Mě jde ale o to, že řeší prkotiny. "kývající se" displej je problémem řekněme 75% multimediálů. Přehřívání je problém u jakéhokoli notebooku s tak výkonným HW, jaký v tom notebooku chce. Dokonce subjektivně si myslím, že Y570 má lepší chlazení. Ale to, že si dost lidí stěžuje na špatnou klávesnici, hlasitej touchpad, lesklý záda displeje a další věci u N55,...
Richmond (8084)|2.2.2012 18:44
[quote=VencaX;492099]"kývající se" displej je problémem řekněme 75% multimediálů.... lesklý záda displeje...[/quote]
Nevím co přesně znamená multimediál. Kývající se displej je na přesdržku - když to umí starej macbook za 21k proč to neumí nóbl ultrabook acer za 25k? To, že si to nechá 75% zákazníků líbit neznamená, že musí nebo že je to maličkost. Lesklý záda jsou taktéž napřesdržku a platí o nich totéž co u pantů s tím rozdílem, že je to ještě větší prohřešek, protože jsou v drtivé většině z plastu takže si na ně člověk musí nalepit ještě fólii aby notes nevodrápal třetí den po vybalení z krabice
VencaX (3686)|2.2.2012 20:41
[quote=Richmond;492103]Nevím co přesně znamená multimediál. Kývající se displej je na přesdržku...[/quote]

No multimediál je podle mě dneska každej druhej notebook :D abych to definoval přesnějc, tak jde o notebook, kterej nemá sloužit na práci (pracovní notebooky - ThinkPad, Latitude, SMB notebooky - TP Edge, Vostro) nebo vyloženě na hry (vyloženě herní Asusy G a některé MSI - nevím označení). Prostě takové ty notebooky někde mezi 10-25 tisícema majíc zaujmout mladé publikum cenou, vzhledem (hlavně aby to bylo lesklé). Problém je potom v tom, že se šetří na materiálu, pantech a všech těch důležitých věcech na úkor ceny a výkonu. Proto ale dost často místo multimediálních notebooků doporučuju spíš něco trochu kvalitnějšího aspoň z těch SMB.
Ano, taky si myslím, že tim spíš než peněženky uživatelů trpí sami uživatelé. Vždyť by stačilo pár stovek na to udělat malinko kvalitnější panty. Pár stovek na matnej plast. Design však jede podle toho co je v "módě" a i když to už docela ustupuje (lesklý plast často nahrazuje nová móda - hliník), pořád se to objevuje a Asus N je důkazem.
alfah4ns (1040)|3.2.2012 14:19
Venca:
Jo, já to celý nečetl, jen jsem chtěl podotknout, bacha na tu Y570se 4jádrem. Dvoujádrová tolik netopí, ale k 90 se dá taky skoro dostat.

Nic výrazně lepšího než N asusu a pak Y570 ale nekoupí, pokud má tyto požadavky, takže asi tak.
Vysoké teploty jsou, jak jsi správně podotknul, vlastností těchto notebooků. Prostě takovýhle HW do tak malého těla (15') dle mě nepatří...


za pracovní ntb považuji ntb, které kladou důraz na práci = matný displej, možnost min. NBD onsite záruky, ve vyšších třídách lepší odolnost, TPM čip, dock...

krom hěrních ntb považuju zamultimediály všechno osttaní.
Včetně macbooků.

Btw. hliník všude na povrchu je děsnej.
Když je ntb studenej, chladí do ruk, když je vytížený delší dobu, nepříjemně hřeje.
Ćím je HW výkonnější a čím je notebook tenčí, tím je to horší.
A škrábe se to.
VencaX (3686)|3.2.2012 14:36
[quote=alfah4ns;492195]krom hěrních ntb považuju zamultimediály všechno osttaní.
Včetně macbooků.

Btw. hliník všude na povrchu je děsnej.
Když je ntb studenej, chladí do ruk, když je vytížený delší dobu, nepříjemně hřeje.
Ćím je HW výkonnější a čím je notebook tenčí, tím je to horší.
A škrábe se to.[/quote]

S Macbooky souhlasím, co ještě dávám do pracovních "office" notebooků (konkrétně SMB) jsou Lenova B a V. Sice nemají matný displej, ale provedení za tu cenu je výborné.

Já mám hliník na svém Lenovu V370 (Core i5, Nvidia G410M), je to z vrchni strany hliník, ze spodní strany plast (nikoli hliníkový plíšek, jak jsem se dozvěděl přímo od člověka z Lenova) a jelikož je notebook sám o sobě velmi chladný, tak je i hliník samotný poměrně chladný i při práci, při hraní potom sice teplejší ale ne nepříjemně. Mám ho půl roku a nikde se nic neškrábe. Notebook až na lesklý rámeček kolem displeje vypadá jako nový.
alfah4ns (1040)|3.2.2012 14:50
Protože je pod tím ještě plast, který to izoluje :)
(a nemáš tam ani nic extra topícího, ani to není extra tenký ntb)

Je to dost o chování k ntb - škrábou se povrchy, které jsou hladké (resp. na kartáčovaném povrchu se menší vrypy trochu ztratí), jako např. u macbooku, některých ultrabooků apod., plno lidí si to neuvědomí, řeknou si, joo, pevnej ntb, hdí ho mezi věci... v pouzdře ok.
Povrch se ale může poškodit i např. od kovových hodinek na ruce.
(neříkám, že se časem takhle neojede plast... Jen u hliníku je to všechno bohužel pak vidět...


Každopádně v370 je za ty prachy skvělá... :)
VencaX (3686)|3.2.2012 15:33
Ona i ta G410M dokáže slušně topit :)

V370 je parádní a říkám to pořád. Mám ten notebook půl roku a pořád si ho nemůžu vynachválit. A s tim zacházením máš asi pravdu. Ten notebook cestuje 2x týdně a opravdu si dávám pozor, abych ho někde nepoškodil, někde mi nespadl... takže vypadá tak, jak vypadá.

To jsme ale "trošku" odskočili od tématu :)
Richmond (8084)|3.2.2012 16:05
[quote=alfah4ns;492203]Jen u hliníku je to všechno bohužel pak vidět...[/quote]
Jo, jenomže přes ten hliník je ještě vrstva eloxu (uzavírá póry, vytvrzuje povrch). Poškrábeš i hořčíkovej latitude/xps... Ale ne tak, že hned po vybalení z krabice.
kros74 (1)|3.2.2012 16:14
Tak pujdu tedy do Lenovo Y570.Jak se tu psalo muzu ho preci do 14 dnu vratit.Mensi rozliseni me nevadi uvidim ty pozorovaci uhly,ale myslim ze to nebude tak strasny.Jde me hlavne o celkovy spracovani notasu,aby to nevypadalo jak detska hracka.Ta teplota asi taky nebude tak strasna u i5 jak je u i7.
alfah4ns (1040)|3.2.2012 16:28
Richmond:
Jj, eloxování povrchu dost pomůže.

kajoslav:
jj, i5 by na tom měla být lépe