Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 95

Téma: Víkendová diskuze: ACTA - Právo nebo podraz?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Dvě kila za lamerský dývko s přepáleným zvukem, praseckým menu, mizivým bonusem nedám ani náhodou - o dvacce bych uvažoval a musí to být nagrabované v takové kvalitě jako běžná "pirátská" divx kopie. Vydělávat by chtěl každý po stovkách, ale kvalitou to nemůže kolikrát soupeřit s kinoripem. Si zkus taky něco pustit v přehrávači - zasuneš, pustíš - první co uvidíš reklama, v drtivé většině nejde odmáčknout, v horším případě po stitsknutí tlačítka menu nebo přehledu kapitol máš smůlu nebo tě to dokonce vrátí na začátek (asi aby sis to pro příště rozmyslel). Chtěl by sis dývko pustit v htpc nebo netbooku? Zapomeň - kopíruješ hodinu jako vocas na harddisk (mimochodem za který jsi zaplatil výpalný protože jsi automaticky zloděj) nerbo fashku případně vlastní, zmenšené dvd protože jsi "socka" a máš jenom na malý disky (v tom případě ještě započítej nějaký ten čas na přerenderování filmu nehledě na fakt, že musíš mít pc/mac a ne nějakou levňoučkou konzoli). Dvě kila leda tak za suprkvalitní filmy alá Terminátor 2, Vetřelec 2 - jenomže to by je nesměli střílet za pade.

Další věc je ta, že se net začíná plnit absolutníma lamama, který bohužel prostě jsou tak vygumovaný, že neví co dělají. Prostě vidí rovnici 1GB = film, 10GB = stovka = 10 filmů + maximálně kam mají poslat prachy a když u toho bude dostatečně velká šipka tak to i stáhnou. Je to prosím ta genereace, která vyrůstala na státem posvěcených zlodějnách typu "internet do škol" nebo "počítače do škol". Vychovali jsme si pěkný dementy a to jenom díky tomu, že zas nějaký jedno-dvě nenažraný prasata museli oje*at celej stát ať už ze strany hw (do škol dávali šrot) nebo ze strany vědomostí (já třeba na škole učil učitele protože mu škola prostě nekoupila pc a on na něj se svým platem nedosáhl, ale předmět učit musel - jaká to ironie...)

edit: Jen pro představu co dostaneš za dvě kila - placku lisovanou v polsku, jedny titule, jednu audio stopu a to celé zabalené v papíru! Inu jsme prostě světoví http://filmy.heureka.cz/muzi-v-nadeji-dvd/ Protipól http://filmy.heureka.cz/terminator-2-den-zuctovani/

edit2: co se digitální distribuce týče tak třeba když přiznám iTunesu, že jsem čech tak mi nabídne dva filmy v češtině a je celkem pasé řešit kolik stojí (auta jsem si pořídil, mám pro CG slabost navíc jsem to chtěl otestovat jak to fachá a fachá to dobře a na jedno kliknutí - výtečné řešení, které stopro má smysl bohužel ne teď a u nás v ČR Neměl jsem žádnou potřebu nic někde hledat na uložto v hd/mkv a kdesi cosi, navíc uložto leze snad jen 300kbps)
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1831.jpg 
Zobrazení: 118 
Velikost: 374.6 KB 
ID: 24189   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1833.jpg 
Zobrazení: 122 
Velikost: 333.1 KB 
ID: 24190  
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 03-02-2012 v 15:51
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

No ACTA je právo, ale udělané tak, aby z toho byl jen jeden velkej podraz.

Na omezení kopírování je potřeba nějaký účinný celosvětový nástroj. Přece jen, i když se nám to označení nelíbí, když stahuje, tak jsme zloději. A dost mě děsí, co asi bude dělat náš prcek, až mu bude třeba 10 let. Dětem se těžko vysvětluje proč kamarád může (a často ve velkém) a on ne.

Podle mě jediné řešení je buď úplně vypnout internet a pojedeme jako za mých mladých let, kdy se kopírovali doma kazety.

A nebo o něco reálnější, snížit cenu originálu na rozumnou úroveň. Zároveň by ale měla začít platit nějaká záruka ohledně kvality. Prostě, nelíbí se mi to, vraťte peníze (přece jen třeba film si nemám šanci předem "ošahat"). Pokud by to třeba bylo v elektronické distribuci, je celkem dobře zjistitelné, zda jsem to viděl celé, nebo jen kousek a hned vrátil. To samé v kině.

Je to děs. Se současným stavem na netu se musí něco dělat. Ale touhle cestou to opravdu nepůjde.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Nezaujatých informací o ACTA je na internetu velmi málo (jednu z nich imho napsal nedávno pan Rybka) a dá se velmi málo objektivního zjistit. Sice se dá stáhnout celá, ale člověk bez právnického vzdělání z toho pořádně nic nezjistí.
    Michal Rybka jí přeložil do jazyku, kterýmu se dá rozumnět, i když právník nejsi. Stáhnout se dá, ale je to moc dlouhý, takže se mi to číst nechtělo

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

ACTA není nic, ani podraz ani právo, zatím je to cár papíru s pár podpisy... Aneb komu se to nebude hodit do krámu, nijak mu to nevadí, vykašle se na to a komu se to hodí, tak z toho bude chtít vytřískat prachy za každou cenu, ale to zatím zvládají i bez toho...

Co se obecně autorských práv týče, chtělo by to podle mne je sjednotit, aby na tom byli stejně autoři hudby, literatury, obrazů, designu výrobků, fotografií a všech jiných děl stejně. V tom vidím největší problém... Někteří jsou i posmrtně placeni za to co udělali jednou a někteří ne. Jsem pro jednorázovou platbu autorovi a pak ať si s tím, každej dělá co chce...

Co se týče patentů tak ty bych omezil tak, že bych zakázal pouze přímé kopie, pokud by někdo další dokázal prokázal, že výzkumem dosáhl stejného (nebo spíš podobného) výsledku tak at si to dělá taky... Velice by to prospělo rozvoji a vývoji vpřed.

Co se týče stahování atd. tak jsem toho názoru, že autor by měl být zaplacen (distributor, rád zaplatí jen za to, že to má první a v plné kvalitě přímo od autora... a pokud jich bude víc a bude konkurence tak...) a pak by se o zbytek měl postarat trh. Aneb vydavatel by měl vydělávat nejvíc na přidané hodnotě, kterou tomu dá (vysoká kvalita, perfektní menu, vhodný formát...-to je práce distributora, ne vybírání poplatků). Samozřejmě se objeví distributoři s nízkou cenou a kvalitou a potom i ti s vyšší cenou a vyšší kvalitou, ale o to se už trh postará a ten kdo na to bude mít si rád za kvalitu připlatí...

Neregistrovaný

Jediný právo se kterým má ACTA něco společného je právo silnějšího. Prostě vydavatelské společnosti se snaží silou si zajistit stálý přísun peněz a nikoho jiného k tomu nepustit (na což dojel megaupload).
    Do budoucna jedině možné a fungující řešení je totální předělání filozofie copyrightu, zejména z patentových hledisek. To co se zde pak odehrává je boj mezi západním světem (vlastníky patentových práv) a zbylým světem (kteří je vesele kradou - zejména čína). Je nutné si ovšem uvědomit, že tento přístup nejvíce postihuje opět západní svět. Ten je totiž nejvíce svázán těmito restrikcemi. Čínani a jim podobní si s ničím nelámou hlavu a pokud se to brzo nezmění, tak přesně tyhle země se velmi rychle dostanou na špici výzkumu a to pak taky může znamenat konec západního světa jak jej známe. Jediné co můžem udělat je copyright zásadně omezit a tím podpořit výzkum a vývoj (a to nejen vědecký).

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

"Právo silnějšího", to mi připomíná aktuální: http://games.tiscali.cz/byznys/zynga...k-trochu-58347

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od durib Zobrazit příspěvek
    "Právo silnějšího", to mi připomíná aktuální: http://games.tiscali.cz/byznys/zynga...k-trochu-58347
    Přesně tak. Nejde o nějakou spravedlnost nebo podobné pindy, ale jenom o peníze.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Je hezké, že se tu mnozí chytli mé poznámky o distribučních sítích. Těch je spousta, ani se mi to nechce vyjmenovávat, nakonec distribuce není tématem této víkendové diskuze (snad někdy příště, také je to zajímavé).

Tématem je ACTA, a mně tedy zajímá, proč ČPS a její nohsledi vědomě šíří lži o formě a obsahu dohody ACTA?

Zároveň se na Internetu objevilo v posledním týdnu hned několik lživých článků o autorských právech, např:

[url]http://diit.cz/clanek/vytvorili-jste-podobny-obrazek-porusili-jste-autorska-prava[/url] (tento článek zamlčuje naprosto zásadní fakta o co ve sporu šlo)

[url]http://zeitung.cz/kultura/203-umelec-zadrzen-na-letisti-kvuli-vlastni-hudbe[/url] (tam si aspoň pozorný čtenář má šanci všimnout, že je to vlastně vtip - ale i tak to mnozí bezhlavě kopírují, aby dokázali, jak jsou autorská práva a kontroly špatné)

Prosím vás, hlavně nevěřte všemu, co se píši na internetu.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 03-02-2012 v 21:10

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

DIIT je patří bohužel mezi ty servery, které mají rádi ATI (7970 = zlatá bombice největší, GTX580 bronz, protože jenom rozcupovala dvoučipovky + full feature navrch) a co jsem tak četl články o pirátství tak mě tak připadalo jako kdyby protlačovali názor, že stahování a kradení je vlastně "cool" . Dříve se tam tyhle názory objevovaly pouze v diskusích, teď už i v článcích

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Tématem je ACTA, a mně tedy zajímá, proč ČPS a její nohsledi vědomě šíří lži o formě a obsahu dohody ACTA?
    Gratuluji, jsi typický zastánce ACTA. Na otázku neodpovíš a obvinuješ všechny možné ze lži aniž by jsi poskytl jediný důkaz! A co se týče DIIT článek jsem nečetl a ten web řadím na úroveň Digoworldu -> amatéři...

Registrace
    Dec 2007

NHKG> Promiň že jsem ti na otázku neodpověděl, ale a) je to offtopic a za b) by byla odpověď dlouhá, únavná, nepřinesla by žádné nové informace (protože ty _víš_, kde se věci prodávají a jestli ne, tak jsi jistě schopný si to vygooglit) a celkově by šlo o úplně zbytečnou debatu, která by následovala.

Proč není pravdivý článek na Diitu je zde: http://www.edgeoftheworld.cz/2012/01...doubledeckery/
    Proč není pravdivý článek na Zeitung, který spousta dalších webu zkopírovala, je snad jasné - protože je celý smyšlený (a pokud by to někoho netrklo, tak žádné letiště ani věznice Václava Havla neexistují, John Doe je anglické jméno pro náhodného týpka - něco jako české "Franta Vomáčka" a zpěvák toho jména sice existuje, ale v den, kdy měl být zadržen byl, a stále je v USA).
    Proč není pravda to, co hlásají "piráti" je už méně zřejmé, ale zjistíš to, když si přečteš, jak se postupně měnili jejich výroky a argumentace za posledních pět dní. Mně se to nechce vysvětlovat, protože pokud sis toho sám nevšiml, tak to stejně buď nechceš, nebo nedokážeš pochopit.

A jestli jsem zastáncem ACTA?
    No, já jsem hlavně zastáncem dodržování zákonů (a tedy i autorských práv) a odpůrce lží a polopravd.

PS: Pro příklad, jedna z typický nepravd je, že patentové/autorské právo právo brání výzkumu. To samozřejmě není pravda, vědecké poznatky - minimálně základního výzkumu - se nepatentují, naopak se zveřejňují ve vědeckých publikacích. Každý další vědec si je může přečíst a použít pro svůj další výzkum, stačí jen citovat původní zdroje.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 03-02-2012 v 22:53

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Od toho je to přece diskuze. Proč by neměla být jakkoliv dlouhá? Mne by zajímaly názory a hlavně fakta obou stran. Do toho czhunter, napiš mi to

Registrace
    Dec 2007

durib> Protože psaní dlouhých příspěvků zabírá čas. Můj čas má nějakou hodnotu, a ani přesvědčení několika bezvýznamných diskutérů na netu není dostatečná odměna za takovou práci.
    A placený vládou nebo distributory za to, abych vám psal jak je ACTA skvělá, opravdu nejsem, proto tomu nehodlám věnovat moc času.

Ale jestli to chceš brát jako moji prohru, tak klidně, mně to žíly netrhá.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

czhunter: čoveče, tak to jsem si o tobě nemyslel. Je pátek, po jedenácté večer, takže asi toho už moc produktivního nenaděláš, tak aspoň heslovitě, slohovku nikdo nechce

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

czhunter netřeba rozepisovat se. Stejně nepíšeš nic o actě, pouze o tom, že se po netu šíří lži a ty se tam budou šířit vždy. Rozumný člověk si vybere dobré informace. Třeba s těma fotkama a DIITu je to složité, kde jsou ty fotky ať si to každý může přebrat po svém.

Já si cením svobody mnohem více než zákonů. Zákony píší lidé, často špatně a navíc ještě častěji si je soudci špatně vykládají. Svobody nejenom u nás od revoluce ubývá. A acta je dalším hřebíčkem do rakve... Lidi jsou zavírání za tetování s nejasným významem, za projevy a přitom komunistům nikdo od revoluce ani nezkřivil vlásek.

Zkus si o ACTĚ něco přečíst a pak nám tu ve stručnosti napiš, k čemu vlastně je dobrá...

Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Inkoust, nebo laser?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 61
    Poslední příspěvek: 04-01-2017, 20:16
  2. Víkendová diskuze: Joystick nebo gamepad?
    Od Hana Konečná v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 17-01-2012, 21:04
  3. Víkendová diskuze: Apple nebo raději ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 27-06-2011, 15:18
  4. Víkendová diskuze: Kujme pikle = ACTA
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 06-05-2010, 16:51