Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 7 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 95

Téma: Víkendová diskuze: ACTA - Právo nebo podraz?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

A pravdivě by tedy zněl jak?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Tématem je ACTA, a mně tedy zajímá, proč ČPS a její nohsledi vědomě šíří lži o formě a obsahu dohody ACTA?

Zároveň se na Internetu objevilo v posledním týdnu hned několik lživých článků o autorských právech, např:

http://zeitung.cz/kultura/203-umelec...-vlastni-hudbe (tam si aspoň pozorný čtenář má šanci všimnout, že je to vlastně vtip - ale i tak to mnozí bezhlavě kopírují, aby dokázali, jak jsou autorská práva a kontroly špatné)

Prosím vás, hlavně nevěřte všemu, co se píši na internetu.
    Na to jak se opíráš do Pirátů, tak by jsi mohl postřehnout, že ČPS jako oficiální název již dávno neexistuje a je používám název Piráti.
    Linkuješ články, které nejsou z "pirátské dílny" a jsou psány autory jiných webů. Proč nelinkuješ tedy články přímo z Pirátských novin ? Pro informace se chodí odjakživa ke zdroji či to má skrytý podtext spojovat Piráty s články jiných autorů ?
    Čím Piráti lžou o formě a obsahu ACTA ? Prosím oficiální kanály Pirátů, nikoliv článek z cizího webu s komentářem "to je nohsled Pirátů) A ještě by mě zajímalo, kdo je nohsled Pirátů
    BTW Zeintung.cz zrovna jako dobrý zdroj informací není.

Mimochodem šel jsem dne náhodou okolo protestu proti ACTA v Brně. Bylo tam cca 50 lidí, uvidíme, jaké číslo protestujících z toho vykouzlí ČPS a média.
    Můžeš počítat ...

--------------------

Co si myslím o ACTA ? Podporuji na plné čáře a fandím ... všem protestům proti ní. Je to jeden velký podraz a útok na naše soukromí. Ostatně my to dnes vyjádřili po svém: http://www.marekdanc.cz/usti-nad-lab...ce-proti-acta/

iiic

Ještě vy s tím začínejte... všechny ty periodika co mám ve čtečce jsou toho teď plné, a to s politikou, či businissem běžně nemají naprosto nic společného.

O ACTA se teď mluví/píše všude a to přitom a ACTA ani tak moc nejde jako spíše o internet, samozřejmě, podepíšu jim petici proti ACTA, stejně jako jsem podepsal proti PIPA a českému pokusu o cenzuru při novele loterijního zákona... ... ...

Jen se mi zdá, že už je těch pokusů omezovat internet nějak moc... teď nemyslím SOPA a PROTECT IP, ale ty teprv projednávané jako EURO ACTA a TPPA. A jak víme takové věci se projednávají většinou potají, takže buhví kolik se toho ještě chystá... jeden to prostě nestíhá sledovat.

Alespoň Piráti, že se o to starají a upozorní na novinky... kterých teď bude asi tak co měsíc jedna.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    A pravdivě by tedy zněl jak?
    jednoduše:
    2. Nothing in this Agreement creates any obligation...

2. Každé ustanovení této dohody nezakládá jakoukoliv povinnost...
    nebo lidštěji
    2. Jakékoliv ustanovení této dohody nezakládá jakoukoliv povinnost...
    nebo i hrubý překlad
    2. Nic v této dohodě ustanovuje jakoukoliv povinnost...

Hlavně v právničině by měl být kladen veliký důraz na výrokovou logiku.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Proč nelinkuješ tedy články přímo z Pirátských novin ?
    Protože je nečtu, ani nevím o jejich existenci.
    Ale podíval jsem se na ten web a na hlavní straně jsem žádný článek o obsahu ACTA nenašel, takže ani nevím, co bych linkoval (omlouvám se, opravdu nemám čas sledovat blogýsky všech politických stran).

A to že je Diit nohsledem Pirátů (dobře, nebudu psát ČPS, i když je to kratší, protože je to zastaralé) je snad jasné, ten server tiskové zprávy žádných jiných politických stran než Pirátů neotiskuje, takže se dá považovat za jejich "hlásnou troubu" (jednu z mnoha na internetech).

Ty články, které jsem linkoval sice nejsou od Pirátů, ale zcela jasně byly záměrně vytvořeny uměle proto, aby ukázaly, jak jsou autorská práva škodlivá. Nicméně jsou to lži a výmysly a takových článků jsem v posledním týdnu četl víc a fanoušci Pirátů je mezi sebou linkují a lajkují a společně si notují v nadávkách, jak mají pravdu, a jak jsou soudy a zákony špatné.

A že by v Brně nakonec bylo těch lidí víc? 50 byl stav kolem 13:00, je fakt, že na té fotce to vypadá tak na stovku, možná i dvě když si představím, že někdo se do záběru nevešel.

Durib> Věnuj se prosím něčemu co ti jde, ne překladům.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 04-02-2012 v 19:14

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Nebudu to moc rozvadet, vesmes je to totalni sr***a.......

Moje ucast na demonstraci v USTI hovori za muj nazor......

Tohle si u me pani z ODS pos***i. Vystoupil sem

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

No sláva, konečně někdo přímo od zdroje

ČPS vs Piráti: Banalita, všichni snad víme o koho jde... Vyjádření formou protestu v takový kládě chválím nicméně jsem čekal trochu víc informací. Třeba bys mohl uvést proč je špatné chránit obyčejné lidi proti padělkům. Zaznělo tu spousty stížností ohledně stahování a cen (klasika), bohužel ani jeden negativní názor na alespoň podle mého nejhorší věc, kterou ACTA elegantně hodí všem ISP na triko "hlídat" si svoje zákazníky s tím, že když někdo narazí byť jen na potencionální warez tak ho budeš muset vypojit (nebo se soudit) / smazat nebo co si usmyslej. A hlídat to jednoduše nejde, jednoduše to jde akorát smazat

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

No, nemyslim si, ze je spatne chranit lidi proti padelkum

Me se strasne libi tohle: http://www.dontmakemesteal.com/cz/ souhlasim s tim v podstate na 100%

Ono to ani tak neni jen o tom Warez ( i kdyz normalni lidi si mysli ze je to pouze Warez ), nicmene me rozciluje byt sebemensi kontrola internetu, o prolejzani PC na hranicich ani nemluve.

A stahovat se bude stejne, at tou cestou, nebo dalsi cestou. 80% lidi pouzivajici PC nemuzou zavrit nebo sankcionovat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Jestli si vzpomínám dobře (a nečetl jsem celou předchozí diskuzi), pak ACTA měla zabránít hlavně padělání. Jenomže pak se to celé zvrhlo. To že dělá to, co dělá, nepomůže ani těm autorům hudby a filmů, na které měla být zaměřena. Ta smlouva má hodně much, hodně toho tam chybí (hlavně definice důležitých věcí, na kterých je založena). Je to v tuhle chvíli něco jako verze 0.1 a nikdo nemyslel dál, takže jestli bude takhle platná tak neomezí nikoho jiného než všechny, krom těch, kteří na cenzuře budou prosperovat, což jsou vůdčí osobnosti států. Nic co pochází z USA nemá žádný jiný smysl, než si nějak pomoct, nějak se obohatit na úkor ostatních.

Registrace
    Dec 2007

Mimochodem, našel jsem další lež, která se šíří internetem pod hlavičkou Anonymous/Pirates (možná není "pravá", ale já to nepoznám)

http://disinfo.s3.amazonaws.com/wp-c...lack_march.jpg

Všimněte si konce.
    Vlastník Megauploadu ve skutečnosti není z Nového Zélandu, ale z Německa a žije v USA, a nebyl zatčen na základě zákona, který ještě neexistuje.

Další lež, která se běžně opakuje je, že "Kim dostal za porušování autorských práv 50 let vězení, což je dvakrát víc, než dostal Breivik za vraždu desítek dětí."

Tak jednak Kim zatím žádný trest nedostal (nakonec Breivik taky ne) a - věřte nebo ne - z toho teoretického trestu který mu hrozí, 55 let, je pouze 5-15 let za porušování autorských práv, zbytek je za jinou trestnou činnost, kterou páchal! (on to totiž nebyl žádný svatoušek)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Durib> Věnuj se prosím něčemu co ti jde, ne překladům.
    Z toho jsem pochopil, že máš k mému překladu výhrady. Jak by jsi to přeložil ty? Nebo je dle tebe "oficiální" překlad v pořádku?
    Smlouvy by měly být napsány jasně, bez různorodého výkladu. Soukromé společnosti to tak mají, proč politika stále ne?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Protože je nečtu, ani nevím o jejich existenci.
    Ale podíval jsem se na ten web a na hlavní straně jsem žádný článek o obsahu ACTA nenašel, takže ani nevím, co bych linkoval (omlouvám se, opravdu nemám čas sledovat blogýsky všech politických stran).
    Takže Tvá obvinění jsou smyšlená. To jsem rád, že jsme si to ujasnili ... jinak onen blogýsek čtou i poslanci této republiky

A to že je Diit nohsledem Pirátů (dobře, nebudu psát ČPS, i když je to kratší, protože je to zastaralé) je snad jasné, ten server tiskové zprávy žádných jiných politických stran než Pirátů neotiskuje, takže se dá považovat za jejich "hlásnou troubu" (jednu z mnoha na internetech).
    Těch IT serverů zabývající se ACTA a jejím rozborem je více. Všichni jsou nohsledi Pirátů ? Citací z tiskových zpráv či výňatky z článků na Pirátských novinách je po webu porůznu, všichni jsou nohsledi Pirátů ? Co když daný web pouze sympatizuje s danou myšlenkou a nesouhlasí se zbytkem programu Pirátů ? Co když je to příznivec ? Všichni tito lidé jsou nohsledi ? A co když se mu tisková zpráva či výňatek z článku pouze hodí "do krámu" a píše o dané problematice jelikož je to "kůl" ? To jsou věci, viď.
    S největší pravděpodobností bude autor článků sympatizantem myšlenky Pirátů a svým způsobem onu myšlenku prezentoval. Za daný článek ale nenesou Piráti jakoukoliv odpovědnost, autorem článku je někdo jiný. Pouze použil zrovna pirátské zdroje, což není trestným činem. A pokud se budeme držet přímo tebou linkovaného článku, tak uvedené zdroje jsou naprosto jiné, než-li Pirátské. Takže co mají tedy Piráti společného s daným článkem ?

Ty články, které jsem linkoval sice nejsou od Pirátů, ale zcela jasně byly záměrně vytvořeny uměle proto, aby ukázaly, jak jsou autorská práva škodlivá. Nicméně jsou to lži a výmysly a takových článků jsem v posledním týdnu četl víc a fanoušci Pirátů je mezi sebou linkují a lajkují a společně si notují v nadávkách, jak mají pravdu, a jak jsou soudy a zákony špatné.
    Takže už změna. Články nejsou vytvořeny Piráty a nejsou jejich oficiálním stanoviskem. Hodnotíš pouze názory jednotlivých čtenářů daných článků. Tudíž chceš říci, že samotní Piráti nenesou odpovědnost za dané články a tudíž nelžou a nevymýšlí si.

A že by v Brně nakonec bylo těch lidí víc? 50 byl stav kolem 13:00, je fakt, že na té fotce to vypadá tak na stovku, možná i dvě když si představím, že někdo se do záběru nevešel.
    Kdyby jsi věnoval 15 min. hledáním informací místo vymýšlení uštěpačných poznámek na stranu lidí, kteří mají opačný názor než-li ty, zjistil by jsi ihned kolik tam bylo lidí, našel by jsi si i videa, kterých je na netu hned několik. Protože tvůj čas je velmi drahý jak jsem četl a získávání informací je pro Tebe tedy problém tak Ti to ulehčím a jedno video vložím rovnou

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Moje ucast na demonstraci v USTI hovori za muj nazor......
    Že jsi se nepřihlásil Jinak 11.2 bude demonstrace další

Nováček
    Registrace
    May 2009

Mimochodem, našel jsem další lež, která se šíří internetem pod hlavičkou Anonymous/Pirates (možná není "pravá", ale já to nepoznám)

http://disinfo.s3.amazonaws.com/wp-c...lack_march.jpg

Všimněte si konce.
    Vlastník Megauploadu ve skutečnosti není z Nového Zélandu, ale z Německa a žije v USA, a nebyl zatčen na základě zákona, který ještě neexistuje.

Další lež, která se běžně opakuje je, že "Kim dostal za porušování autorských práv 50 let vězení, což je dvakrát víc, než dostal Breivik za vraždu desítek dětí."

Tak jednak Kim zatím žádný trest nedostal (nakonec Breivik taky ne) a - věřte nebo ne - z toho teoretického trestu který mu hrozí, 55 let, je pouze 5-15 let za porušování autorských práv, zbytek je za jinou trestnou činnost, kterou páchal! (on to totiž nebyl žádný svatoušek)
    Jakou jinou trestnou činnost máte na mysli? Neobvinili ho třeba také z nějakého "znásilnění"? Jinak jsem docela zvědavý, zda ho vůbec nějaký soud bude soudit za porušování autorských práv...

Registrace
    Dec 2007

Dobře, odhalili jste mě. Je to jednoduché.

Nemám rád vymývání mozků, nemám rád hloupé lidi, nemám rád Piráty!

Více už asi nemusím psát, můj postoj je jasný, poperte se s ním jak chcete
    To že tu budu v menšině a nakonec mě umlátíte počtem písmenek mi bylo jasné hned na začátku.

lunak> Finanční podvody.

durib> Myslím, že oficiální překlad je zcela v pořádku podle pravidel českého jazyka má jednoznačný smysl. To tě ve škole neučili, že se nemá překládat slovo od slova?

A stejně byste mi mohli aspoň zběžně vysvětlit, proč vznikají všechny ty lži, o kterých jsem psal - ať už jsou pravé od Pirátů nebo Anonymous, nebo falešné (já to opravdu nepoznám), ale pouze mají za úkol podpořit jejich názory a myšlenky.
    Opravdu je nutné podporovat odpor proti ACTA i za cenu lhaní a podvádění? Mají snad odpůrci ACTA pocit, že sama o sobě není dost špatná, a tak je potřeba její "zlost" přiživit?
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 04-02-2012 v 20:55

Nováček
    Registrace
    May 2009

Dobře, odhalili jste mě. Je to jednoduché.

Nemám rád vymývání mozků, nemám rád hloupé lidi, nemám rád Piráty!

Více už asi nemusím psát, můj postoj je jasný, poperte se s ním jak chcete
    To že tu budu v menšině a nakonec mě umlátíte počtem písmenek mi bylo jasné hned na začátku.

lunak> Finanční podvody.

durib> Myslím, že oficiální překlad je zcela v pořádku podle pravidel českého jazyka má jednoznačný smysl. To tě ve škole neučili, že se nemá překládat slovo od slova?

A stejně byste mi mohli aspoň zběžně vysvětlit, proč vznikají všechny ty lži, o kterých jsem psal - ať už jsou pravé od Pirátů nebo Anonymous, nebo falešné (já to opravdu nepoznám), ale pouze mají za úkol podpořit jejich názory a myšlenky.
    Opravdu je nutné podporovat odpor proti ACTA i za cenu lhaní a podvádění? Mají snad odpůrci ACTA pocit, že sama o sobě není dost špatná, a tak je potřeba její "zlost" přiživit?
    Finanční podvody jsem u "Kima" nenašel - alespoň z pohledu českých zákonů (to, co uvádějí dělá každý druhý český obchodník cennými papíry!!). Ostatně za nic takového ho nestíhají... Vymývání mozků a hloupé lidi nesnáším také, proto nechápu Vaši averzi k Pirátům... Pokud sympatizujete se spolky typu OSA, pak jste buď hloupý nebo bezohledný (obojí se nevylučuje) obchodník, který si neuvědomuje, že autorská práva, respektive "copyright" v současném podání a především v tradičním anglo-americkém právním výkladu jsou kontraproduktivní vůči autorům samým...

Strana 4 z 7 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Inkoust, nebo laser?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 61
    Poslední příspěvek: 04-01-2017, 20:16
  2. Víkendová diskuze: Joystick nebo gamepad?
    Od Hana Konečná v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 17-01-2012, 21:04
  3. Víkendová diskuze: Apple nebo raději ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 27-06-2011, 15:18
  4. Víkendová diskuze: Kujme pikle = ACTA
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 06-05-2010, 16:51