Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 95

Téma: Víkendová diskuze: ACTA - Právo nebo podraz?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

ACTA - Právo nebo podraz?

ČR spolu s dalšími státy podepsala tolik kritizovanou "protipirátskou" dohodu ACTA. Co si o ní myslíte? Chápete ji, nebo pro vás představuje jen další bič na obyčejné uživatele? Protestujete aktivně? Nebo je vám to jedno? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Podraz převlečený za právo.

Ty "neobyčejní" se lehce chytit nenechají a obyčejných je víc... Kohopak to asi postihne nejvíc?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Podraz převlečený za právo.
    Přesně tak.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: acta1.jpg 
Zobrazení: 258 
Velikost: 180.6 KB 
ID: 24188  
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 03-02-2012 v 07:05

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Ričí chtěl být slušný, proto napsal pouze podraz. Jak jednou řekla Kelišová "Velebnosti, jdu blejt!!!" Taky se snažím držet v rámci slušného vychování. Doufám, že to neprojde ratifikací v parlametnu. Už tak stačí buzerace ve formě aoutorských poplatků za koupi prázdného CD/DV/tiskárny/papíru/disků, kde mám uložené soukromé fotky z dovolené, video z dovolené, rodinné fotky atd. Zaplatím autorský poplatek a jako autor bych měl z těch fotek snad dostat nějakou kačku nebo ne? Vlastné néééé. Dyť jsem potenciální zloděj filmů, hudby..... Teď je to vskutku dotažené k dokonalosti.

Já chcí zpátky na strom, já chci do jeskyně, já chci do 16. století, kamkoliv z této podělané doby, kde je člověk automaticky brán za zloděje a internetového vyvrhele. Nebo se odstěhovat do Afriky mezi pigmeje a oprostit se od veškeré techniky a žít normálním přírodním životem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    Ričí chtěl být slušný...
    A kua zrovna tady ne (myslím, že jsem editoval, půlku smazal, pak ještě jednou a nechal jenom první slova )

Se na ně (politiky) podívej - úplně jim je vidět na xichtu "jsem proti ale budu hlasovat pro, dcerka chce nový auto a já už to nějak doklepu"

edit: Uvědomte si, že ACTU projednávají lidi co se zabývají zemědělstvím a rybolovem - si vemte co naši zákonodárci umí podepsat když v tom "umí chodit" a teď, jen tak mezi okounama dostanou takovýhle bomby - ty vůbec neví která bije pánové, bude strašnej průs...

edit2: A nebo taky přesně naopak - ví moc dobře a bude šílená pochvala Jenomže to je právě to co nevim Panikáááááá
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 03-02-2012 v 11:03

Registrace
    Sep 2006

Jednou jsem v Enigmě četl, že tzv Jezuité, přesněji řečeno Tovaryšstvo Ježíšovo mají pracky snad ve všem. Počínaje technikou, vědou, konče politikou. Je to v podstatě jenom konspirační teorie ale jeden nikdy neví.

<a> "Prosím tě, nevíš kde stáhnu děckou bibli?"
    <b> "Nepokradeš!!!"
    <c> "ACTĚ neunikneš"

Nováček
    Registrace
    May 2006

Samozřejmě, že podraz. Myslím tím aspekt omezení svobody. Si představte, že vám na letišti zkontrolují počítač, mobil. Navíc váš provider vás může odstřihnout od internetu.

Otázka stahovacích/sdílecích serverů typu Megaupload je už trochu jiné kafe. Megaupload byl už moc drzý a velký a ležel majitelům autorských práv už dlouho v žaludku. Megauploadu nelituju (ale litoval bych českých serverů). Ti tam nahoře zkrátka musí pochopit, že doba se prostě změnila a lidé si už nebudou tolik kupovat DVD filmy, CD hudbu atd.

Nicméně i tady vidím možnost komerčního využití. V USA už nějakou dobu funguje služba Netflix, kde za "pár dolarů" máte možnost streamovat filmy a seriály. Podobnou cestou jdou i výrobci PC her, kdy koupě hry vás opravňuje vstupem do komunitních služeb a dodatečných přídavků/bonusů, na které "pirát" nemá právo. To ne my, ale vydavatelé autorských děl se musí snažit, abysme si jejich dílo koupili.
    Naposledy upraveno uživatelem shann: 03-02-2012 v 12:43

Registrace
    Sep 2006

Pravda je, že by mělo přijít na trh víc filmů a hudebních alb, které budou cenově přijatelné. Kupovat si nový film za 1000-1500 se mi fakt nechce. CO se hudby týče, tak jsem měl kdysi v praze na václaváku oblíbenej jeden music shop, kde se nově vydané album dalo koupit za 200-250Kč, nejdražší CDčka co tam měly, tak byly kolem pětikila. Tenkrát jsem si kupoval originálky tří sester. Když jsem viděl nově vydané CD ve velkým krámu, ať už hypernova, nebo electroword za litr, tak jsem si ho nekoupil a jel jsem raději do prahy do tohoto krámku a tam to samé originální CD koupil za 250Kč. Tak jsem si rovnou koupil tři cédéčka a vyšlo mě to levněji, než ve velkým krámu. Bohužel tento obchod už neexistuje. Takto jsem nakupoval před deseti lety. Takže jak píše shann, snaha by měla být jinde než na straně spotřebitelů.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

ACTA byla sepsána pokoutně a navíc velmi špatně. Spousta věcí v ní je vágně popsaných, záleží na výkladu, tudíž něco pro právníky. Ale jejím největším problémem je to, o co se snaží. Západní svět musí konečně pochopit, že usilovnou ochranou duševního vlastnictví jenom tratí, nic tím nezískává a navíc zbytečně kriminalizuje obyčejné lidí. Ochrana duševního vlastnictví brání pokroku. Pracuji v průmyslu a když se vyvíjí něco co firma zatím nedělala je často problém s tím, že všechna reálně použitelná řešení má někdo patentované a tudíž není možné nový výrobek vyvinout...
    Navíc pokud chtějí firmy (například Addidas) prodávat výrobky za stonásobky výrobních nákladů, tak se nemůžou divit, že se prodávají kopie. Stejně tak se nemůžou vydavatelé divit, že lidi stahují filmy/hudbu z internetu, když legálně jde koupit pouze na zastaralých CD/DVD, které už dneska nikdo nechce a navíc za naprosto šílenou cenu. Lidé jsou líní, když mi Steam nabízí levně a snadno hry, proč je pirátit? Ale když chci vidět seriál v originálním znění a nechci žádné "placky", jak ho mám získat? Obzvláště když si jej můžu u nás legálně stáhnou zadarmo.
    Ale nejde jenom o ACTU. V poslední době se u nás zavírají lidé za nošení symbolů, kterým rozumí jenom oni a pár historiků, zavírají se za projevy (nemáme svobodu slova?) a podobně.

Je potřeba zamítnou ACTU a napsat zcela novou smlouvu, která bude přijatelná pro celý svět (především Čínu) a rozumným způsobem sjednotí a omezí duševní vlastnictví.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Zákon, který se dá vyložit více, jak jedním způsobem je pro mne špatný. Tohle ACTA splňuje dokonale. Proto jsem proti jejímu zavedení. Snaha utahovat opasky je zde obrovská. Pročpak smlouvu nepodepíše Čína, Indie, Brazílie? Jenom pak by to mělo hlásaný účinek. Takhle je to akorát buzerace.
    Protestoval bych rád, ale do Prahy daleko. Proč neprotestujeme tak, jak umíme? Dejte někdo seznam emailů na osoby, které na ratifikaci mají vliv a všem rád napíšu. Když dostanou 1000 takových zpráv, možná změní názor.

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

Myslím, že stejně jako každý pokus o zastavení pokroku v historii lidstva, nedokáže ani ACTA nic změnit, viz: http://www.linuxexpres.cz/svycarsko-...ustane-legalni

Je jen otázkou času, kdy vlády (vlastně lidi) přijdou na to, že takováhle dohoda nemá smysl.

Takže právo z pohledu vydavatelů a "ochránců autorských práv".
    Podraz z pohledu ostatních.

Není to ani první a ani poslední pokus mocných, vzít lidem svobodu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Je třeba si uvědomit, že ACTA není zákon (a proto je dobře, že je nekonkrétně nasána - konkrétní podobu ji mají dát státy ve svých vlastních zákonech) a že podpis, který ČR připojila neznamená její přijetí ani aplikování.

Obecně mě ale nejvíc vadí, kolik lží a nepravd se kolem ACTA šíří - a jejich většinu produkují pirátské strany a jejich nohsledové.

Nezaujatých informací o ACTA je na internetu velmi málo (jednu z nich imho napsal nedávno pan Rybka) a dá se velmi málo objektivního zjistit. Sice se dá stáhnout celá, ale člověk bez právnického vzdělání z toho pořádně nic nezjistí.

Tím nechci říct, že ACTA je správná, ale ty lži, které kolem ní produkují Piráti jsou taktéž k zbli*í.

A to co tu NHKG píše o distribuci taky samozřejmě není pravda. Už dávno neplatí, že hudba a filmy se dají koupit jen na optických nosičích (služeb prodávajících hudbu digitálně je spousty, filmy jdou také půjčit přes internet - vždyť snad každý poskytovatel internetu má vlastní online videopůjčovnu) za šílenou cenu (nebo vám fakt 50-200 Kč za film na DVD přijde "šílených?)
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 03-02-2012 v 14:14

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Už dávno neplatí, že hudba a filmy se dají koupit jen na optických nosičích (služeb prodávajících hudbu digitálně je spousty, filmy jdou také půjčit přes internet - vždyť snad každý poskytovatel internetu má vlastní online videopůjčovnu) za šílenou cenu (nebo vám fakt 50-200 Kč za film na DVD přijde "šílených?)
    Mno pro chorobný stahovače filmů je to opravdu moc .. znám spousty lidí, kteří celý dny nedělaj nic jiného než stahujou a čumí na filmy ..
    Já se občas taky na nějakej ten film kouknu .. ale je to tak jednou za 3 měsíce, takže pokud by tyhle peníze šli opravdu tvůrcům a ne přes 10 různejch kokotků co si to předávaj a říkaj tomu obchod, tak je to podle mě uplně v pořádku.

Přiznám se, že jsem actu nečet a vlastně ani nevim jesli by mě nějak moc ovlivnila, protože ten kdo něco chce se k tomu vždycky dostane.
    (P.S možná si ji přečtu)

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    A to co tu NHKG píše o distribuci taky samozřejmě není pravda.
    OK v tom případě prosím o prozrazení, kde si můžu legálně stáhnou ve slušné kvalitě současné americké seriály (taky aby šly vlastní titulky) a japonské anime seriály. A ještě jednou ACTA není a údajně nemá být jenom o "pirátech", ale o ochraně všeho duševního vlastnictví! Je napsána tak blbě, že nepřinese žádný užitek: piráti to obejdou a u ostatního duševního vlastnictví to nemá žádný význam dokud se nepřipojí Čína a další státy...
    Jediné čeho dosáhne, bude další omezení osobní svobody! A to že to je smlouva (a ne zákon) taky není žádná výhra. Jak znám české zákonodárce, tak ti bývají papežtější než papež a případný zákon kterým implementujem ACTU do českých zákonů bude extrémně tvrdý....

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Je naprosto zbytečné to rozepisovat,protože je to jen nástroj šikany pro poddané !!!
    Jistá část společnosti nás potřebuje mít stále více pod kontrolou a nepomůžou stávky a odpor slovem pouze ale jedině činy! Anonymus jsou schopní lidé (nazvané tou společností prej děti) kteří tento stav mohou obrátit ve prospěch všech ostatních kteří neparazitují na společnosti.

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Inkoust, nebo laser?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 61
    Poslední příspěvek: 04-01-2017, 20:16
  2. Víkendová diskuze: Joystick nebo gamepad?
    Od Hana Konečná v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 17-01-2012, 21:04
  3. Víkendová diskuze: Apple nebo raději ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 27-06-2011, 15:18
  4. Víkendová diskuze: Kujme pikle = ACTA
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 06-05-2010, 16:51