reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitor 23" - 24" s nízkým minimálním jasem

Moico (2)|3.2.2012 13:51
Starý monitor mi odešel do věčných loviš't a potřebuji koupit něco nového.

Dlouho jsem váhal nad Dell UltraSharp U2412M, ale nakonec koupil LG Flatron IPS235P-BN. Pokud vezmu v úvahu, že U2412M stojí 1,5x tolik co IPS235P-BN nebylo by to špatné rozhodnutí. Podsvícení, barvy... vše super vzhledem k ceně. Problém proč ho musím vrátit je, že má vysoký minimální jas. Při práci v noci při umělém osvětlení mi vypaluje oči i s mírně staženým kontrastem a jasem na 0. Navíc se mi zdá, že jemně bliká, protože mi z něj pravidelně bolí hlava. Pokud stáhnu barvy RGB zničím barevné podání. Co jsem pročítal různá fóra, tak U2412M má sice nižší minimální jas, ale naopak víc lidí si stěžuje na blikání. Též rovnoměrnost podsvícení je u U2412M sázkou do loterie.

Nevím jaký je rozdíl mezi Eizo FlexScan EV2335W a EIZO Foris FS2332-BK, ale oba jsou již za stanovenou finanční hranicí. Raději bych něco levnějšího s přijatelně nízkým minimálním jasem (2 cd/m2 to zase být nemusí).

Poraďte po čem sáhnout.

Použití:
psaní, retuš fotek, internet, velmi občasné hraní

Požadavky:

23" - 24"
ne TN
DVI (HDMI, DisplayPort, USB apod. nepotřebuji)
slušné barevné podání
rovnoměrné podsvícení
co nejnižší minimální jas bez blikání nebo pískání (mám na to citlivé oči. Uši už méně :) )
panel matný nebo polomatný (nejlépe matná i barva rámečku)
co nejnižší cena (samozřejmě :D )


Výhoda:

nižší input lag
nízká spotřeba


Nepotřebuji:

sedím před PC a nepotřebuji vysoké pozorovací úhly a ani vady pohledu z úhlu mi nevadí
poměr stran není priorita a zkousnu i 16:9
pivot, repro apod. - zbytečné...
NHKG (1136)|3.2.2012 14:16
Osobně bych se přimlouval za EIZO. Moje Eizo EV2333 jsem kupoval za 14000Kč a nelituju. Myslím, že oba výše uváděné modely splňují požadavky a stojí kolem 9000Kč. Levnější konkurence stejně nesplňuje požadavky (barvy, minimální jas, rovnoměrnost) - minimálně v jednom absolutně propadá.

Dporučuju si projít prad.de:
http://www.prad.de/en/monitore/review/2011/review-eizo-fs2332-part5.html#Brightness
Moico (2)|3.2.2012 17:22
Odkazované Eizo Foris FS2332-BK jsem již prohlížel a je to snad jediný monitor, který splňuje požadavky, ale cenový skok oproti LG Flatron IPS235P-BN mi připadá obrovský (4300 vs 9800). Přitom IPS235P-BN by mě stačil, kdyby tak nezářil. To opravdu není nic mezi? Žádný NEC, DELL, HP nebo třeba i Samsung, Asus, Beng, Iiyama...? Něco co třeba nemá žádnou výbavu jen to hezky zobrazuje (rovnoměrné podsvícení, slušná hloubka barev rozumně nastavených a tolik to nezáří a nebliká) třeba jen z jednoho úhlu?