Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 86

Téma: Výběr levného SSD

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

procesor se mi moc měnit nechce..za tu cenu je to myslím dobrá volba a u 3930k možná není až takový velký výkonnostní rozdíl ne? v tomhle se moc nevyznám jako tak ve všem...ještě jsem nikdy počítač neskládal:-)) tak jsem nakonec vybral tady tu a snad bude to dobrá volba : http://www.alfacomp.cz/php/product.p...008M0000001CQF

až možná na tu zvukovou kartu o te vůbec nic nevím tak si asi přikoupím jinou...přece jen zvuk ten mám rád kvalitní :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Sim tebe moc tu desku zase nehroť, za ten cenový rozdíl mezi Gene a "dospělou" Maximuskou si můžeš KDYKOLIV POTOM klidně koupit "herní" X-Fi Fatal1ty/Xonar zvukovku s hodně slušnýma sluchátkama (ikdyž být tebou, začal bych na obyč PortechPro za 7kil)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od jaja86paja91 Zobrazit příspěvek
    Někde jsem četl že se může stát chyba na těch SSD a nechci když tam bude jenom ten tak at mi třeba nespadne celýž počítač... díky :-)
    Chyba se může vyskytnout i u HDD, ale u SSD je doporučeno více zálohovat - myslím, že není problém z toho 2TB disku ukousnout 120GB partition a vyhradit ji čistě jen na kompletní zálohu SSD. Pokud potom SSD odejde, tak není problém z HDD nahrát zálohu a po reklamaci nerušeně pokračovat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

až možná na tu zvukovou kartu o te vůbec nic nevím tak si asi přikoupím jinou...přece jen zvuk ten mám rád kvalitní :-)
    Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Sim tebe moc tu desku zase nehroť, za ten cenový rozdíl mezi Gene a "dospělou" Maximuskou si můžeš KDYKOLIV POTOM klidně koupit "herní" X-Fi Fatal1ty/Xonar zvukovku s hodně slušnýma sluchátkama (ikdyž být tebou, začal bych na obyč PortechPro za 7kil)
    Přesně tak, asi není nutné dát do desky 8k. Jakákoliv deska, která bude mít SATA-600, USB 3.0, gigabitovou síťovku, dobré napájení a rozumnou konektivitu je pro tebe řešení. Na druhou stranu kvalitní zvukovka je základ, dobře poslouží jakýkoliv Creative SB X-fi (kromě modelu Audio kvůli EAX), případně navrhovaný Asus Xonar, který má také dobré reference a poslední dobou vyhrává dost testů.

Co se týče sluchátek, já mám Monster Beats Pro, ale ne každý je blázen, takže zmiňované Porty Pro jsou dobrý začátek, v Datartu mají limitovanou edici BBC, která má doživotní záruku a je na to velmi dobrá cena. Případně pokud něco kvalitnějšího, sáhl bych po Sennheiseru (např. HD215 II) nebo Sony (ZX700, PQ1 nebo PQ2) atd. V zásadě - podle mně není nic tak individuálního jako jsou sluchátka, jeden je miluje druhý nenávidí

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

tak ted uvažuju jestli si mám pořídit desku se socketem 2011 což bude asi lepší investice do budoucnosti kdybych si chtěl pořídit Ivy Bridge který by se měl v brzké době objevit na trhu a nebo si počkat na Haswell ale ten bude taky na scoket 2011 tak uvažuju jestli si už právě proto pořídit lepší desku u které do budoucna vyměním jenom procesor nebo ted useřit kupit levnější ale v poté zase měnit jak procesor tak i desku...? :-)

Registrace
    May 2008

...ted useřit kupit levnější ale v poté zase měnit jak procesor tak i desku...? :-)
    Osobně bych ti doporučil přesně tenhle model nákupu pořizovací náklady jsou zpravidla poloviční.

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Citace Původně odesláno od Jezevec Zobrazit příspěvek
    Přesně tak, asi není nutné dát do desky 8k. Jakákoliv deska, která bude mít SATA-600, USB 3.0, gigabitovou síťovku, dobré napájení a rozumnou konektivitu je pro tebe řešení. Na druhou stranu kvalitní zvukovka je základ, dobře poslouží jakýkoliv Creative SB X-fi (kromě modelu Audio kvůli EAX), případně navrhovaný Asus Xonar, který má také dobré reference a poslední dobou vyhrává dost testů.

Co se týče sluchátek, já mám Monster Beats Pro, ale ne každý je blázen, takže zmiňované Porty Pro jsou dobrý začátek, v Datartu mají limitovanou edici BBC, která má doživotní záruku a je na to velmi dobrá cena. Případně pokud něco kvalitnějšího, sáhl bych po Sennheiseru (např. HD215 II) nebo Sony (ZX700, PQ1 nebo PQ2) atd. V zásadě - podle mně není nic tak individuálního jako jsou sluchátka, jeden je miluje druhý nenávidí

u zvukovky uvažuju o tehle...vypadá dost zajímavě... http://www.alfacomp.cz/php/product.p...K008P000000NT7

a sluchátka mám vybrané tyhle ale pokud víte o lepších : http://www.alfacomp.cz/php/product.p...0&SearchType=1

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Osobně bych ti doporučil přesně tenhle model nákupu pořizovací náklady jsou zpravidla poloviční.

takže ted ušetřit a poté si vyměnit desku i CPu jeslti to dobře chápu? :-)

Registrace
    May 2008

Určitě. Většinou se za dobu co máš záruku (2-3 roky) objeví nové technologie, nové výrobky a s tím zároveň i nižší cena.

Jen tak aby řeč nestála - jaká sluchátka nebo na čem posloucháš zvuk teď? Ty Porty jsou za 1/4 ceny a pro hráče, kteří mají rádi "bomby" se většinou zamlouvají (navíc jsou lehoučká) i přes fakt, že nejsou označené jako "gejming"
    http://sluchatka.heureka.cz/koss-porta-pro/

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

Musím se připojit. Pokud v dohledné době nechceš opět upgradovat, tak bych neuvažoval o Haswellu nebo Ivy Bridge (nota bene Ivy Bridge by mělo jít do 1155 ne do socketu 2011).

u zvukovky uvažuju o tehle...vypadá dost zajímavě... http://www.alfacomp.cz/php/product.p...K008P000000NT7

a sluchátka mám vybrané tyhle ale pokud víte o lepších : http://www.alfacomp.cz/php/product.p...0&SearchType=1
    Mně osobně se velice líbí set Asus Xonar Xense s gaming headsetem Senneheiser, na který byly dobré recenze letmé info např. http://www.svethardware.cz/asus-xona...er-pc350/30383 ale kombinkace Sb X-fi + Sennheiser určitě nebude úplně špatná. Popravdě ale musím říct, že papírově jsou na tom Asus Xonar (vyšší modely) lépe než produkty od Creative...

Doporučuji projít si recenze a až pak se rozhodnout. Já jsem sice se svým X-fi spokojen, kdybych si vybíral dnes ale určitě bych hodně uvažoval nad Xonary.

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

omlouvám se asi jsem to někde při čtení špatně pochopil...toto píšou o kompatibilitě:

Asi největší výhodou nových procesorů je jejich zpětná kompatibilita se současnými základními deskami se socketem LGA-1155, alespoň pokud výrobce dodá kompatibilní firmware pro dané desky.

a s tou zvukovkou si pořádně pročt recenze a rozhodnu se co a jak..a s těma sluchátkama se rozhlížím po takových co mají aspon 5.1 zvuk a nebo lépe 7.1 i kdyz 7.1 uz mozna nepujde ani tolik poznat...jde mi teda hlavne o sluchatka s prostorovym zvukem...at ve hrach poznam odkud se zamnou nekdo plizi nebo odkud strili :-)

Registrace
    May 2008

A hned pod tím je obrázek, který celou kompatibilitu vysvětluje Každopádně to potvrzuje přesně to co se ti celou dobu snažíme vysvětlit. Socket 2011 je overkill, minimálně pro tebe

7.1 sluchátka jsou tuším všehovšude dvoje nebo troje, jedny testovali na magazínu http://www.svethardware.cz/recenze-c...surround/34024

U opravdových 5.1/7.1 je určitě více repro přínosem akorát si nejsem jist, zda se 3x větší cena proti kvalitním, "negejming" stereo sluchátkům vyplatí Mě třeba nedělá větší problém určit polohu protihráče na malých peckách, ale s repro se to srovnat nedá (fyzika nepustí prostě).

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

Vidím, že se to tady zvrtlo z výběru SSD disku na výběr celé sestavy včetně sluchátek, takže se to pokusím zvrátit zpět na SSD.

Citace Původně odesláno od Jezevec Zobrazit příspěvek
    Záleží, do jaké sestavy to dáš. Pokud AMD, tak by si s tímto diskem neměl mít žádné problémy. Ty se projevují v některých případech na Intel řadičích. Pokud ale budeš mít nejnovější BIOS, rozumnou novější desku (s kvalitnějším řadičem, rev. B3...), a před instalací OS si připojíš SSD ke své současné mašině a nahraješ tam nejnovější firmware, tak by ti to podle mně problémy dělat nemělo.
    Já uvažuju o pořízení SSD disku do stávající sestavy, která je založená na desce Asus P5LD2 Deluxe. Myslíte, že bych s tím mohl mít nějaký problém? Používám Windows 7 64 bit, nejnovější BIOS mám (tedy ten, co je ve finální verzi - Asus má na webu vystavenou i nějakou beta verzi). Přemýšlím o SSD disku Intel 320 nebo 520.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Žiadne problémy by si nemal mať, práve naopak. Pár 'káuz' okolo Intel-u bolo ale to sa týkalo úplne iného problému a je to už vyriešené. Keď tu niekto nabudúce trepne takúto blbosť, prosím aj s argumentmi....

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

Díky za odpověď. Myslíš, že by mělo smysl jít do té vyšší řady SSD 520, když uvažuju do 2 let o výměně základní desky za nějakou novější, která tím pádem bude mít rozhraní SATA III (stávající deska má SATA II)?

Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výběr nového levného procesoru na taktování a vhodné desky
    Od morphal v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 08-04-2014, 11:58
  2. Rada s nakupem levneho vodnika
    Od CyberDeath v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 69
    Poslední příspěvek: 28-11-2011, 11:06
  3. DDR3: Výběr RAM