reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Teploty u Lenovo E520

Luke07 (25)|3.2.2012 21:47
Zdravím, mám notebook Lenovo E520, konfiguraci s core i5, grafická karta HD6630. Co mi dělá starost je teplota procesoru. Mimo zátěž je to od těch 45-60, což je podle mě v pořádku. V zátěží - u Need for speedu jsem naměřil 80 stupňů, což mi taky příjde ještě dobré, ale u Battlefieldu 3 jsem po pouhých 20 minutách naměřil přesně 99 stupňu, poté jsme hru radši vypnul. Notebook jsem měl nedávno na reklamaci (vůbec nereagoval na zapnutí) a po opravě mě zajímalo, jak je na tom s teplotama. Před opravou jsem teplotu vůbec neměřil.

Díky za Váš názor. :-)
alfah4ns (1040)|3.2.2012 22:25
spusť orthos (nastav stress cpu small-ffts) + furmark (burn-in test) + loguj si na pozadi v hwinfo64
zaznamenava to teploty i takty cpu, gpu, ...
nech běžet alespoň 15minut...
Luke07 (25)|3.2.2012 23:35
Tak jsem to spustil. Snad to změřilo to, co mělo :-P
alfah4ns (1040)|4.2.2012 14:40
Tak jsem to prošel.
CPU ti nejprve vylezlo na cc a80, jak se připojila grafika a jela naplno, tak vylozlo přes 90, max až 95.
Chtěl jsem ten log hl. kvůli frekvencím, jestli nepadají (throttling), ale z nějakého důvodu tam nejsou.

Každopádně, když se podívám na řádek 422-423, vidím propad teploty z 95 na 75°C a propad spotřeby procesoru z 22 na 7W, což by throttlingu odpovídat mohlo (throttling = chvilkové snížení frekvence CPU na 800MHz, první stupeň ochrany proti přehřátí, když ani to nepomáhá, při určité teplotě se to rovnou celé vypne)

Nestávalo se ti u BF3, že docházelo občas k propadům FPS?

Jak je notebook starý, čistil jsi ho?
Byl při teplotním testu volně položený na pevné podložce?
Vyfukuje notebook horký vzduch?

Tohle by se možná i dalo reklamovat...
Kouknu po netu, jaké maxima jsou adekvátní tomu notebooku.
Luke07 (25)|4.2.2012 17:32
Tak u testu byl notebook položený na rovném stole, teplý vzduch vyfukuje z boku prakticky vždy, když je zapnutá externí grafika a je trochu zatížená (roztočí se další větráček, který právě vyfukuje vzduch z boku).

Notebook je starý 3 měsíce, z toho byl většinu Ledna na reklamaci, kde vyměnili základní desku. Příjde mi to jako dost krátká doba, tak často se snad čistit nemusí, ne?

A o propadu FPS u B3 - zahraju si jen rekreačně možná půlhodinku jednou za pár dnů, ale co jsem měl nainstalovaný fraps před tou reklamací, tak FPS běželo stabilně, žádné občasné seknutí nebo propad, mohu to případně vyzkoušet i teď, jestli se něco nezměnilo a napíšu.
Luke07 (25)|5.2.2012 17:03
Tak jsem ten BF3 vyzkoušel a FPS je při zapnutí kolem 30, po nějaké době hraní trochu kolísá od 22 do 28 FPS, ale pod těch 22 to nešlo.