Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč

Pravidelný diskutér Avatar uživatele bulhy
    Registrace
    Sep 2010

Primární požadavky: různorodé

Další komentář:
    Ahoj. Jde o notebook spíš ke školní a každodenní práci. Nějaký co má i vetší výdrž baterie. Velikost obrazovky nerozhoduje. Škola je zeměřená na grafický desing, takže to bude i k nějakým grafickým úpravám apod... Předem dík za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Za tuhle cenu si moc vybírat nemůžeš...

HP 630
    Lenovo B570e
    Lenovo G570

Nic lepšího se prostě za 10 tisíc nedá sehnat. Já osobně bych šáhnul po B570, protože se mi z nich zdá nejkvalitnější a do školy ho asi budeš často přenášet. Na práci s grafikou to neni moc ideál (nic moc extra grafika, nic moc displej,...), ale to bude u všech stejné. Výdrž bude u všech cca stejná, nějak tak okolo 4 hodin s Wifi.

Registrace
    Sep 2010

Tak tu zkuste hodit notebook, ktery pro to řečenné nahoře by bylo dobrej, ale do 20 000

Registrace
    Jun 2008

Hm, zas moc velkej rozptyl

Pokud jde čistě o výkon, tak Lenovo Y570.

Pokud jde i o kvalitu, tak doteď byla v prodeji verze Lenova V570 s GT540M a teď sem choděj samý modely s Intel HD, takže best, co se z V570 dá je tenhle model.
    Srovnatelný s V570 je pak E520 - Core i5, Core i3.

Můžeš s podívat ještě na HP ProBook, ale HP nemám moc v lásce a slyšel jsem, že ProBooky mají problémy s ovladači.
    Nic moc kvalitnějšího výkonnýho za tyhle prachy neseženeš.

EDIT
    P.S. bacha na AMD grafiky, maj problémy s přepínáním při spouštění OpenGL aplikací. Dá se řešit přepnutím na manuální ovládání grafickýho čipu, ale je to zdržovačka - prostě AMD pořád neumí udělat pořádný ovladače...
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 04-02-2012 v 15:08

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

K AMD a OpenGl u thinkpadů - nový bios + nové ovladače umí přepínat ručně a řeší tak problémy s OpenGl a některými staršími hrami.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

http://notebooky.heureka.cz/apple-ma...-z0mf0002y-sl/ teda pokud by bylo možné ještě trochu přitlačit

Registrace
    Jun 2008

Richmond: MacBook není špatná volba, ale 20K byl strop

Registrace
    May 2008

A navíc nesedí popis - není to ten s 1440x900 co má Salám

http://tablety.heureka.cz/hp-elitebook-2740p-wk297ea/ - na čmárání zajímavý, spillproof
    http://notebooky.heureka.cz/hp-elitebook-2540p-wk303ea/

Já vim, ten strop

Registrace
    Jun 2008

Mě to prostě nedá, ale HPčka mi prostě neseděj. Navíc oba modely maj Arrendale Intel HD grafiku, což je ještě daleko za nejslabší SB Intel HD. To už pak může koupit za 23000 ThinkPad T420i, kde bude mít sice jen i3ku ale HD3000 grafiku

Registrace
    May 2008

Jsem si nijak nevšiml, že by tu byla zmínka o hrách, střihu videa atd. K tomu Thinkpadu když bude dokupovat tablet nebo přímo vysílač (ultrazvuk. stylus) na displej tak se by byl na +/- 25k a moc ergonomický to taky nebude. Kdyby bylo možné ještě víc specifikovat programy, které bude provozovat (případně jestli bude mít možnost připojit externí lcd) tak se třeba dohodnem na něčem mezi. Nebo stačí napsat "20k a víc nedám dohromady" tak ten tablet odpadá definitivně. Taky je mi docela zavádějící požadavek "na velikosti nezáleží" - třeba to fakt ve škole píchne na monitor, připojí tablet a bude mu jedno jestli plast/hliník/dotyk. displej Nebo naopak bude stačit "Atomovka" (netbook Dell s tím protáčecím dotyk., v červený barvě - já jsem na ty matlací displeje od jistý doby asi ujetej či co )
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 04-02-2012 v 16:14

Registrace
    Sep 2010

Nad 20 000 rozhodne ne. Kolem 15 000 by to bylo best, jinak na hry to nebude vubec bude to ciste na to co sem napsal . Jde i o ten výkon aby to bylo aspon trosku lepsi, ale i klalitu, takze kolem 15 000kč takto bych to dal . Víc uz fakt ne-e
    Naposledy upraveno uživatelem bulhy: 04-02-2012 v 17:26

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od bulhy Zobrazit příspěvek
    bude to ciste na to co sem napsal
    Zatim jsi napsal pouze to, že studuješ "grafický design". To nám ale nic neříká. Nevíme, co budeš potřebovat, proto pžedpokládám, že lepší grafika, než Intel HD se bude hodit. Pokud ale nevíš sám s čím budeš/nebudeš pracovat, je těžký něco vybírat.

Každopádně jestli je ideál okolo 15 tisíc, pak asi nezbývá než tě nasměrovat na Lenovo E520 (s HD6630M), V370 (s GT520M a výš), popř. HP 4530s (s HD6490M), které jsem doporučoval někde výše. S cenovkou 15 tisíc se asi nic lepšího v poměru výkon/kvalita nesežene.

EDIT:
    Zkus se třeba zeptat někoho z vyšších ročníků, co používají za software.

Richmond: O hrách a stříhu videa ne, ale grafický design (i když je to široký pojem)...
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 04-02-2012 v 16:59

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Richmond: O hrách a stříhu videa ne, ale grafický design (i když je to široký pojem)...
    Ale jo, to já chápu.
    Design může být od 2d rukou malovaných čar (ty se stylusem dělají lépe a rychleji než myší s minimálními nároky na vga) přes návrhy bytů (typicky půdorys + doházení symbolových objektů nebo 3d práce alá SketchUp, kde se hodí gpu, a stylus se dá plnohodnotně nahradit myší se spacenavigatorem) až třeba po kombinaci obou předchozích (quadro + bamboo)

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

venca:
    4530s - je u HP možnost manuálního přepínání těch karet? Teď si nejsem jistý, kde všude kromě Lenova to bylo vyřešeno a kde ne...
    Protože jinak tam to OpenGl nerozjede...

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od alfah4ns Zobrazit příspěvek
    Teď si nejsem jistý, kde všude kromě Lenova to bylo vyřešeno a kde ne...
    Manuálně to umí třeba VAIA (čudlítko speed/stamina)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč