reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém u 7.1 sluchátek

ergeen (19)|5.2.2012 23:20
Zdravím, nedávno jsem si pořídil 7.1 sluchátka (Roccat Kulo 7.1 USB) a dnes jsem narazil na takový problém(?). Nevím jestli je to schválně nebo jestli se jedná o závadu v produktu.

Když v Ovládacích panelech -> Zvuk, vyberu svoje sluchátka a dám "Konfigurovat" a vyberu test pro zvukový kanal "7.1 surround" tak mam tzv. postavičku uprostřed a 7 reproduktorů okolo mě 3 vpředu (levý, střední a pravý), pak jsou 2 na bocích (levý a pravý) a vzadu jsou opět 2 (levý a pravý) + je k tomu Subwoofer nahoře vpravo.

Zkusil jsem tedy ten test a na každý reprudoktor to vydá zvuk. U všech reproduktorů, kromě toho předního a zadního pravého jsou v pořádku. Ty reproduktory vpravo mají sníženou hlasitost, prostě nejsou tolik slyšet jako ty vlevo(Ten uprostřed + subwoofer zní taky normálně)...

Chci se tedy zeptat, je to takhle u 7.1 sluchátek normální a nebo je to nějaká porucha, která by se dala reklamací opravit?

//Při normálním poslechu to je vše ok, ale když přesunu hlasitost na pravou stranu, je to slyšet méně, než když hlasitost přenesu doleva
r34ktor (7477)|5.2.2012 23:44
Zkontroluj, popř. uprav vyvážení kanálů.
ergeen (19)|6.2.2012 07:21
Pohledal jsem trošku v driveru (co byl za potřebí stáhnout) a vypadá to nějak takhle (už to takhle i bylo) http://img515.imageshack.us/img515/5482/kulo.png

Teď jsem zjistil, že když dám ten samý test pro "Stereo", tak to už zní stejně hlasitě, ale přece jenom je ten zvuk pravo trošičku odlišný od toho vlevo.
r34ktor (7477)|6.2.2012 15:46
[quote=ergeen;492686]Teď jsem zjistil, že když dám ten samý test pro "Stereo", tak to už zní stejně hlasitě, ale přece jenom je ten zvuk pravo trošičku odlišný od toho vlevo.[/quote]
Pomocí posuvníků si vyvážení jednotlivých kanálů dolaď k obrazu svému.
jaja86paja91 (19)|19.2.2012 23:17
zdravím vás, můžete mi poradit s výběrem sluchátek asi nejlépe se zvukem 7.1 primárně určečné na hraní her? cena by byla tak do 4000kč. díky :-)