Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: spolehlivost SSD - zkušenosti

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

chci se zeptat ostatních na zkušenosti se spolehlivostí SSD

já osobně je používám a vždy jsem si myslel, že je to něco lepšího než disky

jenže právě teď se mi bez jediného varování (ve SMART) či jinde rozsypalo SSD, tak že z něj nejde ani vykopírovat data ... z hodiny na hodinu se objevilo přes 2000 chybných sektorů, které disk není schopný sám vyřešit ani opravit ani označit

takže z 90GB disku se stal 2GB a konec

vím, že disky mají omezený počet čtení a zápisuůů ale vždy jsem se ujištoval tím, že mají dostatečnou inteligenci aby byly schopni dostát MTBF 2.000.000 hours

v okamžiku zhroucení můj disk měl nalítano 176 dní !!!
    na druhou stranu do té doby jsem se nesetkal s jedinou chybou (
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

No to je bohužel nevýhoda SSDček, na rozdíl od klasických disků už většinou data po jejich úmrtí nezachráníš. Ale na SSD by jsi měl mít jenom systém a i ten ještě nejlépe zálohovaný, aby obnova byla co nejrychlejší.

Můj SSDNow Kingston V40 má nalítáno 2 roky, mám na něm i swap a běží odhadem 8 hodin denně a zatím bez chybičky (uvnitř chipy Intel, mám i zprovozněný trim flashnutím na firmare Intelu).

Můžeš prosím uvést značku a typ toho mrtvého SSD?

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od NHKG Zobrazit příspěvek
    No to je bohužel nevýhoda SSDček, na rozdíl od klasických disků už většinou data po jejich úmrtí nezachráníš. Ale na SSD by jsi měl mít jenom systém a i ten ještě nejlépe zálohovaný, aby obnova byla co nejrychlejší.

Můj SSDNow Kingston V40 má nalítáno 2 roky, mám na něm i swap a běží odhadem 8 hodin denně a zatím bez chybičky (uvnitř chipy Intel, mám i zprovozněný trim flashnutím na firmare Intelu).

Můžeš prosím uvést značku a typ toho mrtvého SSD?
    snad se firma nebude citit dotčena OCZ Vertex 2

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od petr.svec Zobrazit příspěvek
    snad se firma nebude citit dotčena OCZ Vertex 2
    ty me taky uz 2 odesly ... bez varovani, v obou pripadech pri uspavani notebooku (pod Linuxem)

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od petr.svec Zobrazit příspěvek
    chci se zeptat ostatních na zkušenosti se spolehlivostí SSD

já osobně je používám a vždy jsem si myslel, že je to něco lepšího než disky
    SSD su rychlejsie, lepsie v niektorych ohladoch ale zatial sa neda povedat, ze spolahlivejsie. Je to neoverena technologia (MLC bunky v takomto nasadeni) s niekolkymo otaznikmi. V profesionalnej sfere sa uz pouziva relativne dlho ale s pouzitim SLC buniek. Tato technologia ma svoje limity a na tie je potrebne brat ohlad pri nasadzovani.
    Vo firme pouzivame rozne menej bezne SSD disky (priemyselne 2.5" SSD, CF karty, IDE Flash disky - vsetko s SLC bunkami) a bez ziadnych optimalizacii operacneho systemu funguju niektore uz skoro 10 rokov.

Mam asi rok Intel X25-M G2 a asi pol roka Intel 320. Nemozem si stazovat ale, co sa tyka spolahlivosti im neverim. Mam ich skor na testovanie a mam na nich len operacnny system. Data na klasickom disku, ktoremu verim viacej.