reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Který výrobce počítačových zdrojů je nejlepší?

Karel Polívka (1485)|6.2.2012 16:12
Který výrobce počítačových zdrojů je nejlepší?

  • Cooler Master
  • Chieftec
  • Enermax
  • FSP (Fortron)
  • Seasonic
  • Thermaltake
  • Jiný (uveďte v diskuzi)

Hlasování k této anketě je na homepage magazínu Svět hardware v horní části pravého sloupce.
Salamander (6177)|6.2.2012 16:20
No, nejlepsi ... rekl bych, ze v nizsi stredni a stredni tride je to Seasonic a mezi drazsimi zdroji pak vede Enermax :)
VencaX (3686)|6.2.2012 17:59
Aktuálně mám ve 2 PC zdroje od Delta Electronics a jsem s nimi nadmíru spokojený. Za tu dobu, co jsou v provozu (oba cca 3 roky) s nimi nebyl žádný problém.

Jinak mám výborné zkušenosti se Seasonicem. Fortrony se bohužel propadly.
Neregistrovaný (0)|6.2.2012 19:51
Davam znacku Corsair a zatim drzi. Libi se mi jedna 12V vetev a vsechny potrebne konektory. Neni treba redukci.
Deee-aN (3834)|6.2.2012 19:58
Já nemůžu jinak, než dát hlas Enermaxu. Ale Corsairů a Seasoniců se taky nebojím.
Suprak (408)|6.2.2012 20:42
Za mě Seasonic, jsou ve všech mých sestavách, kromě té co mám doma (paradox jak sviňa :D), kde mám Polský Modecom, kterého se už řadu let čtyřlístek drží, ale brzy stejně zkvalitním taktéž na Seasonic. Nicméně i Seasonic umí udělat ohňostroj jak předvedl myslím nějaký 350W model před zhruba čtyřmi lety, který vyprskal přesně týden po záruce. Corsair a Enermax taky beru, ale ten Seasonic nám tu prostě tak nějak zlidověl. Nejlepší Seasonic co jsem kdy dával do PC byl potom X-560, opravdu mistrovské napájení, až jsem tomu dotyčnému záviděl.
Ivo Mašek (507)|6.2.2012 21:04
Asi budu zaostalej (:D), ale já u všech mašin používám Fortrony (450 a 500W). nemůžu o nich říci křivého slova.
Jinak k otázce: Podle mě nelze určit toho super špica prvního a nejlepšího na celé planetě. To je věc názoru jednotlivců. každý jsme z "jiného těsta".
alfah4ns (1040)|6.2.2012 21:27
Já odpovím pomocí otázek.

Je lepší seasonic X-Gold nebo enermax ErPro?
Je lepší seasonic s12 nebo enermax modu 87+?
Tedy je lepší seasonic nebo enermax?

Ivo Mašek - náhodou, svého času byl yfortrony dobré zdroje.
A i dnes bych se třeba fortronu aurum gold nebál svěřit svou sestavu.
Zoidik (1405)|6.2.2012 22:27
U mě jednoznačně Fortron. Po zásahu bleskem to od*rala jenom pojistka a diodový můstek.
AndrewCZ (278)|7.2.2012 00:31
Tak v PC mám Corsair, ale dával jsem do sestav Enermaxy i Seasonicy a zatím nebyl žádnej problém. :cool:
Takže za mě klidně Enermax nebo Seasonic.
NHKG (1136)|7.2.2012 07:17
Každý výrobce má povedenější a méně povedené modely, takže nejde říct, který je nejlepší. I když Seasonic má těch nepovedených asi nejmíň a má nejpříznivější cenovou politiku.
athens (724)|7.2.2012 08:12
Ve svém předešlém PC a byl jsem spokojen jsme měl
    Jiný (uveďte v diskuzi) - Tagan
Nyní jsem přešel na
    Seasonic
Další nemohu posuzovat neboť s nimi nemám zkušenosti.
Neregistrovaný (0)|7.2.2012 12:45
Já si myslím, že výborné zdroje jsou OCZ, nicméně další do budoucna asi moc nebudou.
DrZelenka (2491)|7.2.2012 12:58
Jedině EuroCase!!! :thumb :D

Fortrony jsem používal, ale když začali dělat i nekvalitní zdroje (EC vnitřnosti atp), tak jsem je přestal kupovat - nemám chuť zkoumat kterej je slušnej a kterej ne (ale jeden cca 6-7 let starej mi doma stále naprosto spolehlivě běhá, aspoň myslím, že to je on).

U Seasonicu vím, že SS řada je celkem použitelná a S12II slušná. Asi to nebude nejlepší prodejce, ale používám ho vpodstatě vždy.

Nejlepší výrobce se nedá jednoznačně určit (která kritéria jsou důležitá? každej má jiné požadavky), ale pro mě to jsou v současnosti Seasonicy (slušná kvalita za přijatelnou cenu).
Georginek (2957)|7.2.2012 18:08
LC Power nebo Redstar.

Ja uz stridam 3 od CM a nemuzu si stezovat. Priste asi pujdu do Enermaxu nebo Seasonicu +-3000Kc. To uz by mel bejt slusnej zdroj.....
john (877)|12.2.2012 11:24
jen jako perlicka, znamemu odesel ve velmi stare sestave nejaky noname 350w, tak jsem tam zkusmo vrazil 230w Fortron z cca 12+ let stare sestavy Fujitsu, tichy a s prehledem jeho PC utahne / nejaky Duron + 1xHDD, DVD + grafika nejaka poslabsi ATI /, na to, jak byl zdroj stary, tak jsem byl docela prekvapen...
Richmond (8084)|13.2.2012 12:02
Nejlepší Enermax, Delta a Nichicon (ano mimo kondíků vyrábí Nichicon i zdroje, bohužel převážně pro Jap. trh)

Pokud bych měl chápat "nejlepší" jako momentálně těch 60% co je pro SS tak budu tvrdit, že EC, LC, RexPower apod. - jsou za půlku ceny SS :D (za stejný prachy co jeden SS mám dva)

PS: jsem pro aby příští víkendovka byla trochu diskutabilnější... Navrhuji téma "Sociální vs restaurační sítě" :)
Sommer (384)|13.2.2012 18:06
Pro mě aktuálně Seasonic, ale výborné zkušenosti mám i s Enermaxy.
cml11 (112)|17.2.2012 17:26
Nejlepší zdroj je ten, který bez problémů funguje a v podstatě o něm nevíte! Hledat nejlepšího výrobce zdrojů je jako kdybyste dali anketu jestli jsou lepší TV Panasonic nebo Sony. Bez konkrétních modelů je logicky možná debata jedině o tom kdo komu fandí a co má doma. U mě je to Enermax a Seasonic. Ten druhý nahrazuje umřelý Nexus. A abych nežaloval jen na Nexus, před časem mi v jedné sestavě pošel i ten Enermax.

Z hlediska spolehlivosti je koupě drahého značkového zdroje spíš sázkou na nízkou statistickou pravděpodobnost poruchy. Vždycky jde ale stejně jen o konkrétní kus. Přiznejme si, že dnes jsou zdroje v počítačích běžně naddimenzované na minimálně dvojnásobek reálné potřeby, takže i když levný noname zdroj v zátěžovém testu IT magazínu prokáže reálné problémy na hranici svých technických parametrů, v reálném provozu se této oblasti vůbec nepřiblíží a může klidně dobře sloužit celé roky.

Jelikož mám rád kvalitní věci, značkové zdroje do sestav pochopitelně dávám. Samozřejmě pokud to cenový limit sestavy umožňuje. Ale nečekám od nich nic víc, než, že vyhoří později než ty noname:)
16cmfan (2153)|18.2.2012 09:26
Enermax
Jezevec (607)|18.2.2012 18:31
Já mám nejraději Enermax, ale nekradu:), takže abych si koupil zdroj s parametry, které se mi líbí, bych tam nechal kopu peněz. Proto jsem vždy hledal i další zdroje a zkoušel, Modecom, Corsair, Tagan, Fortron, Seasonic a nakonec jsem dospěl k názoru, že nezáleží s vyjímkou té úplné TOPky na značce jako spíše na konkrétním modelu.

Každá značka má silnější a slabší modely v nabídce. Proto bych se orientoval spíš model od modelu než od značky. Aktuálně mám cca rok a půl dva roky Cooler Master Real Power 620W, má odpojitelnou kabeláž, je hezky tichý, spolehlivý, nedělá žádné problémy a snese experimenty, takže ode mně má 10/10 :)

Kdybych vybíral zdroj poměr cena výkon, šel bych do rozumného Seasonica S12. Třeba Corsair mi posledně odešel za několik dnů - to bylo velké zklamání.
16cmfan (2153)|18.2.2012 18:38
[quote=Jezevec;494387] a snese experimenty

[/quote]

Hmm polievanie vodou ? :D
Richmond (8084)|18.2.2012 18:39
[quote=Jezevec;494387]Třeba Corsair mi posledně odešel za několik dnů - to bylo velké zklamání.[/quote]
Tak tady přesně záleží na konkrétním modelu (můžeš narazit jak na horší CWT nebo naopak lepší Seasonic). OCZ už taky prakticky slušný zdroj nevyrábí a i Enermax se uchýlil k "nepodarkům" :thumbdown Z těch zmiňovaných bych nejvíc věřil tomu Taganu ;) U těch Corsairů jsem se několikrát spálil - asi jsem vychytal ty zmetky :D

edit: CM jsou good (za ty prachy), i ty nejnižší 430w (nebo 460w PCAP?) řady drží 3-4 roky bez problémů, mají více 12v větví ( na každé ochranu) bohužel nemají vysokou účinnost jako Seasonicy takže na to doplácí nezájmem...
Jezevec (607)|18.2.2012 18:53
[quote=16cmfan;494389]Hmm polievanie vodou ? :D[/quote]
:D to ne, voda podle mně do PC nepatří - jsem staromilec :)

[quote=Richmond;494390]Tak tady přesně záleží na konkrétním modelu (můžeš narazit jak na horší CWT nebo naopak lepší Seasonic). [/quote]
Byl to model VX550 (tuším od Channelwell) a hrůza. Papírově parametry dobré, ale realita jako nebe a dudy:)
Richmond (8084)|18.2.2012 19:13
Jj, VX/CX (krom snad 450w)/Builder series strašný... Ale mají samolepku Corsair a na to slyší kvanta lidí (teď už i já začínám s kvantitou :))
Jezevec (607)|18.2.2012 19:45
[quote=Richmond;494399]Jj, VX/CX (krom snad 450w)/Builder series strašný... Ale mají samolepku Corsair a na to slyší kvanta lidí (teď už i já začínám s kvantitou :))[/quote]

Nj, naštěstí ta kvantita co naletěla na VX řadu a koupila jí místo HX, kterou dělá právě Seasonic, pokud se nepletu, nebyla tak velká :)
Richmond (8084)|18.2.2012 19:52
Už jen při představě, že bych vyndaval pracně zkrocené kabely kvůli reklamaci zdroje se mi ježí srst ;) Dobře jim tak, jen víc takových. Právě tím co člověk kupuje demonstruje to o co má zájem - jiným způsobem holt ty pseudovýrobce nelze "ochočit" ;)