reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook se při zapnutí po chvíli restartuje

zvoniva1 (101)|8.2.2012 11:15
Ahoj,
pokaždé když spustím a nebo restartuji svůj notebook a začne se načítat windows (home premium 64bit), tak se po chvíli sekne a objeví se na vteřinku modrá smrt a notebook se restartuje. Po restartu naskočí volba Opravit počítač a nebo spustit PC klasickým způsobem. Když zvolím volbu Opravit PC, tak počítač žádnou chybu nenajde. :-( Zkoušel jsem také opravit pc pomocí bodu obnovení, ale to nepomohlo a dokonce mi po tom zmizely všechny uložené body obnovení. :-( Zkoušel jsem provést upgrade Windows, ale nelze upgradeovat na stejnou verzi systému. :-/ Zkoušel jsem také opravit windowsy pomocí instalaček, ale ty opět žádnou chybu nenajdou. Nevíte někdo co by to mohlo způsobovat a jak bych tyto nechtěné restarty mohl opravit? Jelikož když při spuštění pc nezvolím Spustit pc klasickým způsobem, tak začne nabíhat zdlouhavá kontrola PC, která stejnak nepomůže nic vyřešit.
Salamander (6177)|8.2.2012 11:19
Zakaz automaticky restart pri chybe a napis, co vypisuje to BSOD ...
zvoniva1 (101)|8.2.2012 12:45
Tak modrá smrt vypisuje tuto chybu: stop: 0x0000007E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF80002D0337E, 0xFFFFF880009A9138, 0xFFFFF880009A8990)
r34ktor (7477)|8.2.2012 14:22
Spíše by pomohly dumpy (mrkni do složky C:\Windows\Minidump).

Integritu systémových souborů zkontroluješ pomocí příkazu sfc /scannow.
zvoniva1 (101)|8.2.2012 20:05
Příkaz sfc /scannow nic nenajde => Program Ochrana prostředků systému windows nenašel žádné narušení integrity. A složku Minidump v adresáři C:/Windows/ nemám. :(
zvoniva1 (101)|9.2.2012 14:52
Nikdo neporadí? :( Zkoušel jsem taky prohledat PC jestli se soubor výpisem chyb neukládá někam jinam, ale nenašel jsem žádnej soubor s příponou .DMP.
r34ktor (7477)|9.2.2012 16:29
honzee (187)|9.2.2012 18:06
Chtelo by to znat ty logy, nicmene tohle mi nedavno delal komp, na kterem byl vadny modul RAM. Stejne tak to muze byt vadna zakladni deska, ale to by se projevovalo nepravidelne a klidne i pri POSTu... Idealne zkusit nabootovat z nejakeho live CD/USB linuxu, ktery ti pripadnou chybu zapisu do pameti oznami v konzoli a nerestartuje se. Stejne tak se tim da vylouit vadna deska, pokud to bude nabihat a behat v poradku.
zvoniva1 (101)|9.2.2012 22:12
Jj zkrácený výpis stavu paměti mám nastaven. Ale zkrátka se žádný soubor nevytvoří. Ještě jsem se podíval do sledování spolehlivosti a kde je napsáno: Spuštění Windows se nezdařilo: jednou tam je uvedeno, že kvůli potencionálním problémům s pamětí (RAM), podruhé z důvodu chybějících systémových souborů, poté že nelze zjistit příčinu, pak kvůli problémům s pevným diskem. A tyto možnosti se občas opakují. :( Tak já nevím...
r34ktor (7477)|9.2.2012 22:21
Pokud nedojde k vytvoření dumpu, půjde s největší pravděpodobností o HW problém. Doporučuji prověřit paměti (GoldMemory, Memtest86+, Memtest86) a pevný disk (diagnostickým nástrojem od výrobce).
alfah4ns (1040)|9.2.2012 23:11
co je to za notebook, jaký konfig, OS, atd?
Některé mají své poměrně podrobné diagnostiky, např. u Dellu je to pod F12 při bootu.
zvoniva1 (101)|10.2.2012 19:59
Tak jsem zkoušel nechat prověřit harddisk a paměti testovacím nástrojem od výrobce a žádný problém nebyl nalezen. A nemůže to způsobovat aktualizace nějakého ovladače? Jinak mám HP 5310m s Windows Home Premium 64-bit.
honzee (187)|11.2.2012 10:56
Jsem nucen zopakovat nebo spis zduraznit svou radu - stahni a nahraj na flashku nebo cd nejakou distribuci linuxu, treba ubuntu, to mas uplne jedno, a spust live verzi. Pokud nabehne a pujde v nem neco delat (nemusi mit vsechny ovladace, ale to nam nevadi...), mas problem pravdepodobne s windows, v opacnem pripade to je hw problem. Pokud problem s windows tak oprava/cista instalace (uprednostnuju druhou moznost). Pokud nenabehne ani linux, je velka sance ze v konzoli napise, co se mu nepovedlo. A pokud i on proste "padne", zavani to nejakou vadou na desce (ci graficke karte, pokud neni integrovana na desce).
zvoniva1 (101)|11.2.2012 15:31
Vytvořil jsem si bootovací USB s UBUNTU 11.10 a když se ho pokusím spustit, tak naběhne bez jakéhokoliv seknutí či restartu. Takže je asi nejspíše problém ve Windows. Ale nová instalace windows u mě moc nepřipadá moc v úvahu, jsem momentálně mimo domov a nemám zde žádný velký externí harddisk, kam bych vytvořil zálohu všech programů (a taky tady nemám všechny instalačky programů,které potřebuji). :-/ A neexistuje nějaký program, pomocí kterého bych mohl zjistit, co se při načítání (bootování) windows děje a co je špatně? (Nebo všechny programy využívají dumpy?) Jinak mě ještě napadlo (ale nevím jestli to je dobrý nápad), vymazat nějakou část windows, aby nešel spustit a pak následně provést opravu windowsu. Ale nevím jestli by to pomohlo a jestli to je proveditelné. Jelikož když se teď pokusím opravit windows, tak to nejde. :-(
honzee (187)|11.2.2012 17:32
S opravou windows ti uz bohuzel neporadim, windows delam jenom z donuceni a pouze formou kompletniho reinstalu. Vsechny ty problemy s licencema, verzema, opravnejma cd, instalacnima cd, recovery partitiony ktery nikdy nikdo neprimeje opravdu provest recovery... Na to je zivot moc kratkej :-) Ale urcite se tu nekdo zkuseny najde...
zvoniva1 (101)|12.2.2012 20:08
Napadá vás prosím někoho nějaké jiné řešení mé situace? :( Předem díky.